Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij

Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij

NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Qatar heeft acht voormalige marineofficieren uit India vrijgelaten die vorig jaar ter dood waren veroordeeld in de Golfstaat. Zeven van deze mannen zijn vervolgens teruggekeerd naar hun thuisland, meldt het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken.

Het doodvonnis voor de mannen, die in Qatar voor een bedrijf werkten, leidde in India eerder tot geschokte reacties. Het is nooit bekendgemaakt waarvoor ze precies zijn vervolgd, maar volgens ingewijden ging het om spionage voor Israël. Sommige van de vrijgelaten ex-marineofficieren verklaarden tegenover de media dat ze vrijkwamen dankzij een persoonlijke interventie door premier Narendra Modi.

Modi had emir Tamim bin Hamad bin al-Thani vorig jaar gesproken op de klimaattop COP28 in Dubai. Daarna zijn de doodvonnissen ingetrokken. Het Indiase ministerie sprak maandag waardering uit voor de betrokkenheid van de emir. De vrijlating van de mannen wordt gezien als een diplomatieke doorbraak voor Modi in aanloop naar de landelijke Indiase verkiezingen van dit jaar.

India en Qatar onderhouden nauwe economische banden. De golfstaat verkoopt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan India.

Meer uit Buitenland

Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

1 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

3 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

6 uur geleden
Turkse president ziet aanvallen op Zwarte Zee als escalatie

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.

9 uur geleden
Jamaica krijgt 6,7 miljard internationale steun na orkaan Melissa

KINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.

9 uur geleden
Jafar Panahi bij verstek veroordeeld tot een jaar cel

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.

9 uur geleden
Meer beveiliging kerststal Brussel na diefstal hoofd kindje Jezus

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.

11 uur geleden