Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Qatar heeft acht voormalige marineofficieren uit India vrijgelaten die vorig jaar ter dood waren veroordeeld in de Golfstaat. Zeven van deze mannen zijn vervolgens teruggekeerd naar hun thuisland, meldt het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het doodvonnis voor de mannen, die in Qatar voor een bedrijf werkten, leidde in India eerder tot geschokte reacties. Het is nooit bekendgemaakt waarvoor ze precies zijn vervolgd, maar volgens ingewijden ging het om spionage voor Israël. Sommige van de vrijgelaten ex-marineofficieren verklaarden tegenover de media dat ze vrijkwamen dankzij een persoonlijke interventie door premier Narendra Modi.
Modi had emir Tamim bin Hamad bin al-Thani vorig jaar gesproken op de klimaattop COP28 in Dubai. Daarna zijn de doodvonnissen ingetrokken. Het Indiase ministerie sprak maandag waardering uit voor de betrokkenheid van de emir. De vrijlating van de mannen wordt gezien als een diplomatieke doorbraak voor Modi in aanloop naar de landelijke Indiase verkiezingen van dit jaar.
India en Qatar onderhouden nauwe economische banden. De golfstaat verkoopt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan India.
Meer uit Buitenland
LIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
14 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
33 minuten geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
55 minuten geledenLIMASSOL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de EU niet in de val van Rusland moet trappen door nu een gezant aan te wijzen voor de onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland. "Onderhandelen is altijd teamwork. Je hebt een 'good cop' en een 'bad cop' en je hebt een strategie. De inhoud is veel belangrijker dan de persoon", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Cyprus.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump klaagt zakenkrant Wall Street Journal weer aan. Hij eist minstens 10 miljard dollar aan compensatie vanwege berichtgeving over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Een Keniaanse kostschool is getroffen door een dodelijke brand in een slaapzaal. Er zijn volgens een politiebron zestien doden gevallen, vooral kinderen. Daarnaast zouden 73 gewonden naar een ziekenhuis zijn gebracht.
2 uur geledenRICHMOND (ANP) - Een ex-functionaris van de Amerikaanse inlichtingendienst CIA is opgepakt na de vondst van 303 goudstaven in zijn huis. Hij zou het goud met een waarde van ruim 40 miljoen dollar (circa 34,5 miljoen euro) van zijn werk mee naar huis hebben genomen, melden Amerikaanse media.
2 uur geleden