Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Qatar heeft acht voormalige marineofficieren uit India vrijgelaten die vorig jaar ter dood waren veroordeeld in de Golfstaat. Zeven van deze mannen zijn vervolgens teruggekeerd naar hun thuisland, meldt het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het doodvonnis voor de mannen, die in Qatar voor een bedrijf werkten, leidde in India eerder tot geschokte reacties. Het is nooit bekendgemaakt waarvoor ze precies zijn vervolgd, maar volgens ingewijden ging het om spionage voor Israël. Sommige van de vrijgelaten ex-marineofficieren verklaarden tegenover de media dat ze vrijkwamen dankzij een persoonlijke interventie door premier Narendra Modi.
Modi had emir Tamim bin Hamad bin al-Thani vorig jaar gesproken op de klimaattop COP28 in Dubai. Daarna zijn de doodvonnissen ingetrokken. Het Indiase ministerie sprak maandag waardering uit voor de betrokkenheid van de emir. De vrijlating van de mannen wordt gezien als een diplomatieke doorbraak voor Modi in aanloop naar de landelijke Indiase verkiezingen van dit jaar.
India en Qatar onderhouden nauwe economische banden. De golfstaat verkoopt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan India.
Meer uit Buitenland
KOEWEIT-STAD (ANP) - Na een droneaanval in Koeweit-Stad is brand uitgebroken in het complex waarin zowel het ministerie van Olie als de staatsoliemaatschappij KPC gevestigd zijn.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.
4 uur geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.
7 uur geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
12 uur geleden