Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Qatar heeft acht voormalige marineofficieren uit India vrijgelaten die vorig jaar ter dood waren veroordeeld in de Golfstaat. Zeven van deze mannen zijn vervolgens teruggekeerd naar hun thuisland, meldt het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het doodvonnis voor de mannen, die in Qatar voor een bedrijf werkten, leidde in India eerder tot geschokte reacties. Het is nooit bekendgemaakt waarvoor ze precies zijn vervolgd, maar volgens ingewijden ging het om spionage voor Israël. Sommige van de vrijgelaten ex-marineofficieren verklaarden tegenover de media dat ze vrijkwamen dankzij een persoonlijke interventie door premier Narendra Modi.
Modi had emir Tamim bin Hamad bin al-Thani vorig jaar gesproken op de klimaattop COP28 in Dubai. Daarna zijn de doodvonnissen ingetrokken. Het Indiase ministerie sprak maandag waardering uit voor de betrokkenheid van de emir. De vrijlating van de mannen wordt gezien als een diplomatieke doorbraak voor Modi in aanloop naar de landelijke Indiase verkiezingen van dit jaar.
India en Qatar onderhouden nauwe economische banden. De golfstaat verkoopt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan India.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - Na een zware aardbeving voor de kust van het Filipijnse eiland Mindanao is maandagochtend vroeg een tsunamiwaarschuwing afgegeven. Naast de Filipijnen zelf geldt de waarschuwing voor onder meer kustgebieden in Indonesië en Japan.
55 minuten geledenJEREVAN (ANP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft de overwinning uitgeroepen bij de parlementsverkiezingen. Tijdens een persconferentie in de nacht van zondag op maandag noemde Pasjinjan de overwinning van zijn partij Burgercontract een "historische zege".
59 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - In reactie op de raketaanvallen vanuit Iran, heeft Israël grensovergangen naar de Gazastrook gesloten. Het gaat om een "veiligheidsmaatregel", staat in een verklaring van overheidsinstantie COGAT, die onder meer de toegang tot Gaza coördineert.
59 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.
6 uur geleden