Qatar laat ter dood veroordeelde Indiërs vrij
NEW DELHI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Qatar heeft acht voormalige marineofficieren uit India vrijgelaten die vorig jaar ter dood waren veroordeeld in de Golfstaat. Zeven van deze mannen zijn vervolgens teruggekeerd naar hun thuisland, meldt het Indiase ministerie van Buitenlandse Zaken.
Het doodvonnis voor de mannen, die in Qatar voor een bedrijf werkten, leidde in India eerder tot geschokte reacties. Het is nooit bekendgemaakt waarvoor ze precies zijn vervolgd, maar volgens ingewijden ging het om spionage voor Israël. Sommige van de vrijgelaten ex-marineofficieren verklaarden tegenover de media dat ze vrijkwamen dankzij een persoonlijke interventie door premier Narendra Modi.
Modi had emir Tamim bin Hamad bin al-Thani vorig jaar gesproken op de klimaattop COP28 in Dubai. Daarna zijn de doodvonnissen ingetrokken. Het Indiase ministerie sprak maandag waardering uit voor de betrokkenheid van de emir. De vrijlating van de mannen wordt gezien als een diplomatieke doorbraak voor Modi in aanloop naar de landelijke Indiase verkiezingen van dit jaar.
India en Qatar onderhouden nauwe economische banden. De golfstaat verkoopt veel vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan India.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
57 minuten geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden