Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar: geen slachtoffers door aanval op basis VS

Qatar: geen slachtoffers door aanval op basis VS

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Qatar meldt dat er geen slachtoffers zijn gevallen door de Iraanse vergeldingsaanval op een Amerikaanse basis in de Golfstaat. Het land veroordeelt de aanval als een schending van de soevereiniteit en dreigt daar zelf op te zullen reageren.

Qatar meldt dat de raketaanval onderschept kon worden die de basis Al Udeid als doel zou hebben gehad. "Bij het incident zijn geen doden of gewonden gevallen", staat in een verklaring. Internationale media hadden gemeld dat explosies waren gehoord boven hoofdstad Doha.

Drie Iraanse bronnen zeggen tegen The New York Times dat Iran met Qatar had overlegd en vooraf had gewaarschuwd dat er een aanval zou komen. Zo moest het aantal slachtoffers beperkt blijven.

Symbolisch

De bronnen zeggen dat Iran de recente Amerikaanse bombardementen op Iraanse doelen in elk geval symbolisch moest vergelden. Dat zou bewust zijn gedaan op een manier die alle partijen de gelegenheid biedt de situatie niet verder te laten escaleren.

Qatar had in aanloop naar de aanval het eigen luchtruim gesloten, naar verluidt vanwege de Iraanse waarschuwing. Meerdere westerse landen adviseerden hun burgers op een veilige plek te blijven.

Woedend

Het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Golfstaat reageerde woedend op de aanval. "We beschouwen dit als een flagrante schending van de soevereiniteit en het luchtruim van Qatar, evenals van het internationaal recht."

Al Udeid staat bekend als de grootste Amerikaanse militaire installatie in het Midden-Oosten. Het werd daarom ook gezien als een potentieel doelwit bij een Iraanse vergeldingsaanval.

Meer uit Buitenland

Opvarenden flotilla naar Ashdod gebracht

DEN HAAG (ANP) - De door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla worden naar de Israëlische havenstad Ashdod gebracht. Een woordvoerster van de Nederlandse delegatie bevestigt berichtgeving van de NOS dat ze dat te horen hebben gekregen van internationale organisaties en het ministerie van Buitenlandse Zaken.

4 minuten geleden
Oekraïne krijgt eerste 3,2 miljard van EU-lening uitbetaald

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt binnenkort de eerste uitbetaling van de EU-lening van 90 miljard, meldt de Europese Commissie. Het gaat om 3,2 miljard euro, dat voor 1 juli wordt uitbetaald.

8 minuten geleden
Frankrijk ziet geen bewijs van mijnen in Straat van Hormuz

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben nog niet vastgesteld dat er mijnen zijn gelegd in de Straat van Hormuz. Dat zei minister van Defensie Catherine Vautrin tegen radiozender France Info. "Op dit moment heb ik geen zekerheid over dit onderwerp, maar we bereiden ons in ieder geval voor op de mogelijke noodzaak om mijnen te ruimen."

46 minuten geleden
Xi en Poetin halen banden verder aan: meer samenwerking

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Chinese president Xi Jinping en de Russische president Vladimir Poetin hebben in Beijing de banden tussen hun landen verder aangehaald met nieuwe samenwerkingsdocumenten. Ze zeiden daarnaast dat de relatie tussen hun landen van zeer hoog niveau was.

52 minuten geleden
Inwoners Vilnius opgeroepen te schuilen vanwege dronemelding

VILNIUS (ANP) - Inwoners van de Litouwse hoofdstad Vilnius werden woensdag korte tijd opgeroepen te schuilen vanwege een dronemelding. Onder meer de Litouwse president en premier gaven gehoor aan die oproep, nadat ook in het parlement het luchtalarm was afgegaan, melden staatsmedia. Ook het vliegveld nabij de stad sloot enige tijd.

1 uur geleden
NYT: VS en Israël wilden Iraanse hardliner als leider installeren

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten en Israël wilden bij aanvang van de oorlog in Iran de voormalige president Mahmoud Ahmadinejad aan de macht helpen. Dat schrijft de Amerikaanse krant The New York Times, die zich baseert op informatie van anonieme bronnen. Het plan zou al meteen zijn misgelopen toen Ahmadinejad daarbij gewond raakte.

2 uur geleden
Laatste lichamen van omgekomen duikers Malediven geborgen

MALÉ (ANP/AFP/RTR) - Op de Malediven zijn de twee laatste lichamen van de vijf omgekomen Italiaanse duikers geborgen. De Italianen stierven vorige week donderdag tijdens een duiktocht naar onderwatergrotten.

2 uur geleden