Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar gaat dagelijks vluchten uitvoeren naar Afghanistan

Qatar gaat dagelijks vluchten uitvoeren naar Afghanistan

DUBAI (ANP) - Qatar heeft aangekondigd dat het voorlopig dagelijks vluchten met hulpgoederen gaat uitvoeren naar Afghanistan. Er arriveerde zaterdag al een toestel met medische voorraden en voedsel in hoofdstad Kabul, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken van Qatar.

De golfstaat stuurde eerder ook al een technisch team naar Kabul om te helpen bij het heropenen van de belangrijke luchthaven. Daar worden sinds zaterdag ook weer binnenlandse vluchten uitgevoerd door de nationale luchtvaartmaatschappij Ariana Afghan Airlines.

De luchthaven was eind augustus nog gebruikt door westerse landen om een enorme luchtevacuatie uit te voeren. Dat gebeurde nadat de Taliban sneller dan verwacht de hoofdstad hadden bereikt, met grote chaos tot gevolg. Het normale vliegverkeer kwam stil te liggen.

Belangrijke brugfunctie

De ambassadeur van Qatar was zaterdag op het vliegveld om de vlucht met hulpgoederen te verwelkomen. Afghanistan kan dergelijke hulp uit het buitenland goed gebruiken. De Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zei onlangs dat ongeveer de helft van de bevolking humanitaire hulp nodig heeft.

Qatar vervult een belangrijke brugfunctie tussen westerse landen en de nieuwe machtshebbers in Afghanistan. De Taliban hadden een politiek kantoor in die golfstaat en onderhandelden daar met de Verenigde Staten. Inmiddels hebben Nederland en andere landen aangekondigd hun ambassades in Kabul tijdelijk naar Qatar te verplaatsen.

Meer uit Buitenland

Politico: Huis stemt volgende week over vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is van plan volgende week een stemming in te lassen over een maatregel die volledige openbaarmaking van dossiers van het ministerie van Justitie met betrekking tot de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein verplicht stelt. Dat meldt nieuwssite Politico.

1 uur geleden
Huis VS stemt voor wetsvoorstel dat shutdown beëindigt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor aanname van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan de 43 dagen durende overheidssluiting. Maandag was de Senaat al akkoord gegaan met het voorstel.

1 uur geleden
Klimaatdenktank ziet vooruitzichten al vier jaar niet verbeteren

BELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.

2 uur geleden
Nieuw Democratisch lid Huis steunt vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Democratische afgevaardigde Adelita Grijalva van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft op haar eerste dag in functie de petitie ondertekend die moet leiden tot vrijgave van dossiers met betrekking tot de overleden veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De Democraten hopen dat het dossier informatie bevat die schadelijk is voor de Republikeinse president Donald Trump.

2 uur geleden
G7 spreekt opnieuw steun uit voor Oekraïne

ONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

5 uur geleden
Iraakse premier claimt verkiezingswinst

BAGHDAD (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani heeft de verkiezingswinst geclaimd. Al-Sudani deed dat in een tv-toespraak, waarin hij de verkiezingswinst neerzette als een opsteker voor alle Irakezen. "Wij feliciteren jullie met de eerste plek die jullie coalitie heeft behaald in de parlementsverkiezingen", aldus de premier.

6 uur geleden
IDF: meerdere Palestijnen gedood achter gele lijn bij Rafah

RAFAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt het vuur te hebben geopend op vier Palestijnen die zich achter de zogenoemde gele lijn bevonden, waarachter Israël zich volgens de afspraken van het bestand heeft teruggetrokken in de Gazastrook. Daarbij zouden drie doden zijn gevallen.

6 uur geleden