Qatar belooft met WK 2022 ook betere mensenrechten
DOHA (ANP) - Qatar gebruikt het WK voetbal van 2022 om een aantal heikele kwesties in het land aan te pakken. De organisator van de mondiale eindronde presenteerde samen met wereldvoetbalbond FIFA een zogeheten duurzaamheidsstrategie. Qatar doet daarin vijf beloftes, onder meer dat de mensenrechten in het land beter worden beschermd.
In de aanloop naar het WK is veel te doen over de vaak erbarmelijke omstandigheden waarin de bouwvakkers aan de stadions werken. Door de hitte en gebrek aan veiligheidsmaatregelen zijn de afgelopen jaren volgens mensenrechtenorganisaties al honderden doden gevallen bij de bouw.
Qatar belooft in een ruim honderd pagina's tellend document onder meer betere arbeidsrechten, innovatieve oplossingen voor milieuproblemen, economische ontwikkeling én dat iedereen welkom is in Qatar. "Het WK biedt een unieke kans om voor positieve verandering te zorgen", zegt secretaris-generaal Fatma Samoura van de FIFA. "Die kans kunnen en willen de FIFA en Qatar niet laten liggen."
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
7 uur geleden