
Qatar: al weken geen gesprekken meer over bestand in Gaza
BRUSSEL (ANP/RTR) - Al drie tot vier weken zijn er volgens de premier van Qatar geen gesprekken geweest over een staakt-het-vuren in Gaza. "Er is helemaal geen gesprek of betrokkenheid geweest", zei Mohammed bin Abdulrahman Al Thani tegen verslaggevers in Brussel. Hij is daar voor een top tussen de Europese Unie en een samenwerkingsverband van de Arabische Golfstaten. Volgens de premier is er "stilte van alle partijen".
De Qatarese premier, die ook de minister van Buitenlandse Zaken is, heeft de bemiddelingsgesprekken geleid om tot een wapenstilstand te komen tussen Israël en de Palestijnse beweging Hamas.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft na jarenlange onderhandelingen een pandemieverdrag aangenomen. Die internationale overeenkomst moet regelen dat landen en internationale organisaties na de coronapandemie beter samenwerken om vergelijkbare crises te voorkomen en te bestrijden.
14 minuten geledenMADRID (ANP) - Een storing in het Spaanse telefoonnetwerk leidt in grote delen van het land tot problemen met het noodnummer 112. Het nummer is in delen van het land niet, of niet goed bereikbaar, melden de diensten op sociale media. Volgens Spaanse media ontstonden de problemen na een update in het netwerk van telefoonprovider Telefónica.
47 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft een voorstel goedgekeurd om uit het Internationaal Strafhof (ICC) te stappen. "Hongarije wijst het gebruik van internationale organisaties, met name rechtbanken, als instrumenten voor politieke beïnvloeding krachtig af", staat in de tekst.
57 minuten geledenNINOVE (ANP) - De Belgische autoriteiten hebben zeven arrestaties verricht om mogelijke verkiezingsfraude in de gemeente Ninove. Daar loopt een onderzoek naar het ronselen van stemmen en gesjoemel met doktersverklaringen, bericht omroep VRT.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Reddingswerkers in de Gazastrook melden opnieuw tientallen doden door Israëlische aanvallen. Een woordvoerder van de civiele bescherming laat aan AFP weten dat dinsdag zeker 44 mensen zijn omgekomen, vooral vrouwen en kinderen. Ook raakten tientallen mensen gewond.
2 uur geledenNEWARK (ANP/RTR) - De aanklacht tegen de burgemeester van de Amerikaanse stad Newark, Ras Baraka, wegens huisvredebreuk wordt geseponeerd, aldus de Amerikaanse aanklager Alina Habba maandag in een verklaring. Baraka werd op 9 mei aangehouden bij een protest bij een detentiecentrum voor migranten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Harvey Weinstein blijft volhouden dat hij onterecht veroordeeld is en vastzit voor seksueel misbruik. "Ik heb deze misdaden niet gepleegd. Ik zweer dat voor God, de mensen die nu kijken en mijn familie", aldus de 73-jarige voormalige producent in een fragment van een video-interview.
2 uur geleden