Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar Airways begint arbitrageproces om blokkade door buurlanden

Qatar Airways begint arbitrageproces om blokkade door buurlanden

DOHA (ANP) - Qatar Airways begint internationale arbitrageprocedures tegen Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Egypte omdat de luchtvaartmaatschappij sinds 2017 niet meer door hun luchtruim mag vliegen. De concurrent van onder meer Air France-KLM zint op een schadevergoeding van ten minste 5 miljard dollar.

De Arabische landen verbraken destijds de banden met Qatar, onder meer vanwege vermeende steun aan internationaal terrorisme en te nauwe banden met het sjiitische Iran. Ze eisten ook dat de regering in Doha nieuwszender Al-Jazeera zou sluiten. Maar Qatar houdt vol dat de boycot is gebaseerd op leugens en onzin.

Door de blokkade voelt Qatar Airways zich zwaar gedupeerd. De maatschappij wijst erop dat eerder decennialang is geïnvesteerd in goede vliegverbindingen met de buurlanden. Zo maakten bijvoorbeeld ook veel mensen uit Dubai, gelegen in de Verenigde Arabische Emiraten, in het verleden gebruik van Qatar Airways. Bovendien moet de maatschappij voor veel andere bestemmingen nu omvliegen. Vooral het gesloten luchtruim van het westelijk gelegen en veel grotere Saudi-Arabië is een flink obstakel geworden.

Volgens topman Akbar Al Baker van Qatar Airways is meer dan dan drie jaar geprobeerd om door middel van dialoog tot een oplossing te komen, maar dit leverde geen resultaten op. Vandaar dat de maatschappij nu juridische stappen zet. "Het besluit van de blokkerende staten om te voorkomen dat Qatar Airways in hun land opereert en over hun luchtruim vliegt, is een duidelijke schending van civiele luchtvaartconventies en verschillende bindende overeenkomsten die de landen hebben ondertekend", aldus Al Baker.

Meer uit Financieel

Kwart meer doorrijders na tanken door hogere prijzen aan de pomp

VOORBURG (ANP) - Meer automobilisten rijden na het tanken weg zonder te betalen door hogere brandstofprijzen. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten is er een toename van meer dan een kwart in het aantal tankbeurten waarbij niet betaald wordt. Dat ziet SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat.

16 minuten geleden
Pensioenfonds ABP investeert fors in huurwoningen senioren

AMSTERDAM (ANP) - Pensioenfonds ABP en vermogensbeheerder CBRE Investment Management investeren in de bouw van nieuwe huurwoningen voor senioren. Met een startkapitaal van 350 miljoen euro willen de partijen in de komende jaren ongeveer duizend seniorenwoningen bouwen.

52 minuten geleden
Tabaksfabrikanten ontlopen boetes voor sponsoring festivals

DEN HAAG (ANP) - De tabaksfabrikanten British American Tobacco (BAT) International en Philip Morris zijn onder boetes uitgekomen voor sponsoring op festivals, maar worden nog steeds bestraft voor het maken van verboden reclame. Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) oordeelde dinsdag dat drie van de vier boetes die door de overheid zijn opgelegd aan de fabrikanten van onder meer Pall Mall, Dunhill, Lucky Strike en Marlboro, onterecht zijn.

1 uur geleden
ECB-bestuurslid: fossiele afhankelijkheid maakt Europa kwetsbaar

FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."

2 uur geleden
Topman Air India stapt op na rumoerige periode

GURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.

3 uur geleden
Bijna een op de vijf Franse tankstations heeft brandstoftekort

PARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.

3 uur geleden
IKEA in Duiven ook dinsdag hele dag gesloten

DUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.

4 uur geleden