Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Qatar Airways begint arbitrageproces om blokkade door buurlanden

Qatar Airways begint arbitrageproces om blokkade door buurlanden

DOHA (ANP) - Qatar Airways begint internationale arbitrageprocedures tegen Saudi-Arabië, de Verenigde Arabische Emiraten, Bahrein en Egypte omdat de luchtvaartmaatschappij sinds 2017 niet meer door hun luchtruim mag vliegen. De concurrent van onder meer Air France-KLM zint op een schadevergoeding van ten minste 5 miljard dollar.

De Arabische landen verbraken destijds de banden met Qatar, onder meer vanwege vermeende steun aan internationaal terrorisme en te nauwe banden met het sjiitische Iran. Ze eisten ook dat de regering in Doha nieuwszender Al-Jazeera zou sluiten. Maar Qatar houdt vol dat de boycot is gebaseerd op leugens en onzin.

Door de blokkade voelt Qatar Airways zich zwaar gedupeerd. De maatschappij wijst erop dat eerder decennialang is geïnvesteerd in goede vliegverbindingen met de buurlanden. Zo maakten bijvoorbeeld ook veel mensen uit Dubai, gelegen in de Verenigde Arabische Emiraten, in het verleden gebruik van Qatar Airways. Bovendien moet de maatschappij voor veel andere bestemmingen nu omvliegen. Vooral het gesloten luchtruim van het westelijk gelegen en veel grotere Saudi-Arabië is een flink obstakel geworden.

Volgens topman Akbar Al Baker van Qatar Airways is meer dan dan drie jaar geprobeerd om door middel van dialoog tot een oplossing te komen, maar dit leverde geen resultaten op. Vandaar dat de maatschappij nu juridische stappen zet. "Het besluit van de blokkerende staten om te voorkomen dat Qatar Airways in hun land opereert en over hun luchtruim vliegt, is een duidelijke schending van civiele luchtvaartconventies en verschillende bindende overeenkomsten die de landen hebben ondertekend", aldus Al Baker.

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: rente niet alleen afhankelijk van energieprijzen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kijkt bij het vaststellen van de rente in het eurogebied niet uitsluitend naar de energieprijzen. Dat zei de Franse centralebankpresident en ECB-bestuurder François Villeroy de Galhau dinsdag tijdens een persbijeenkomst in Parijs.

16 minuten geleden
Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriëren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

24 minuten geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

33 minuten geleden
AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

1 uur geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

2 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

2 uur geleden