Qantas voert langste commerciële vlucht ooit uit
DARWIN (ANP) - Vliegtuigmaatschappij Qantas voltooide woensdagavond (lokale tijd) de langste commerciële vlucht ooit. Het ging om een repatriëringsvlucht vanuit de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires naar het Australische Darwin. De Boeing 787 Dreamliner, waar de vlucht mee werd uitgevoerd, legde de 14.683 kilometer in 17 uur en 26 minuten af.
Met de repatriëringsvlucht is het vorige record van de luchtvaartmaatschappij, de commerciële vlucht tussen Londen en Perth (14.498 kilometer) verbroken. In 2019 voerde Qantas twee testvluchten tussen Londen en Sydney (17.800 kilometer) uit, maar aan boord bevonden zich enkel testpersonen die niet voor een ticket betaald hadden. Vanwege de coronapandemie werden er niet meer testvluchten uitgevoerd.
Aan boord van het repatriëringsvliegtuig bevonden zich 107 passagiers en vier piloten die bij toerbeurt werkten. Het toestel vloog over Antarctica, een gebied waar zelden passagiersvliegtuigen komen, het temperaturen van -75 graden Celsius registreerde en reizigers "spectaculaire" uitzichten hadden.
Op de luchthaven van Darwin zijn dit jaar - voor het eerst in de geschiedenis - vluchten vanuit elk bewoond continent op aarde geland. Wereldwijd zijn er weinig vliegvelden waar vluchten vanuit alle zes de bewoonde continenten landen. Het gaat dan vaak om grote luchthavens zoals die van Dubai, Doha en Londen.
Meer uit Buitenland
TAMPA (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft een tanker aangevallen die onder Curaçaose vlag onderweg geweest zou zijn naar een haven in Iran. Het schip heeft de Amerikaanse blokkade van de Straat van Hormuz geschonden, meldt het Amerikaanse commando in de regio op X. Er zijn raketten afgevuurd op de schoorsteen van de M/T Belma, aldus CENTCOM.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense minister van Defensie Mychajlo Fedorov heeft op Telegram bevestigd dat hij opstapt. Eerder berichtten verschillende media over zijn vertrek als onderdeel van een reorganisatie van het kabinet.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter en toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf zegt dat er geen reden is voor Iran om zich nog aan het memorandum van overeenstemming te houden als de VS dat ook niet doen. In berichten die hij plaatste op sociale media zei hij dat de Iraanse strijdkrachten alle vrijheid hebben om "de agressie van de vijand" te confronteren.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil zijn minister van Defensie vervangen. Mychajlo Fedorov moet plaatsmaken voor Ihor Klymenko, de huidige minister van Binnenlandse Zaken, zeggen meerdere parlementariërs tegen persbureau Reuters. FT-journalist Christopher Miller meldt dat Fedorov al weg is.
4 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - Marokko heeft zich aangesloten bij de International Stabilization Force (ISF) voor Gaza. De ISF valt onder de Board of Peace (Raad van Vrede) van de Amerikaanse president Donald Trump. Het doel is dat in dat verband uiteindelijk vredesmilitairen geleverd worden. Marokko wil een bijdrage leveren aan de veiligheid in de regio, zegt de Marokkaanse krijgsmacht volgens staatspersbureau MAP.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht tegen het einde van dit jaar de technische capaciteit te hebben om raketten te maken voor de Amerikaanse Patriot-luchtafweersystemen, aldus president Volodymyr Zelensky. Volgens experts duurt het ongeveer twee jaar om voor het eerst een Patriot-raket te produceren.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar een lek waarbij een giftige stof vrijkwam in de Waaslandhaven, onderdeel van de haven van Antwerpen. Door dat lek werden tientallen havenmedewerkers onwel; een van hen raakte zwaargewond.
7 uur geleden