Qantas schrapt meeste internationale vluchten
SYDNEY (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas Airways schrapt het grootste deel van haar internationale vluchten tot eind oktober, nu de Australische overheid heeft besloten de grenzen langer te sluiten vanwege het coronavirus.
Australië houdt de grenzen voor internationaal vliegverkeer tot ergens in 2021 grotendeels dicht. Qantas was eigenlijk van plan eind juli weer te gaan vliegen. Er blijft wel luchtverkeer tussen Australië en Nieuw-Zeeland over de Tasmanzee.
Net als andere luchtvaartondernemingen is Qantas hard geraakt door de coronacrisis. Een flink deel van de vloot staat aan de grond en het merendeel van de werknemers is op tijdelijk verlof gestuurd. De maatschappij is wel bezig het aantal binnenlandse vluchten op te voeren.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn gaat de misgelopen persoonlijke kortingen van klanten zoveel mogelijk automatisch oplossen. Dat meldt de supermarktketen in een brief die aan verschillende, maar niet alle klanten is verstuurd. AH haalde vanwege het cyberincident van vorige week uit voorzorg systemen offline, waardoor meerdere functies niet werkten.
27 minuten geledenAMERSFOORT (ANP) - Reizigersorganisatie Rover snapt dat NS inflatie doorberekent in 2027, maar verzet zich tegen de extra 'inhaalindexatie' van 1 procentpunt. Rover reageert daarmee op de aangekondigde prijsstijging op treinkaartjes van NS in 2027 van gemiddeld 4,7 procent.
36 minuten geledenANTWERPEN (ANP) - Het Antwerpse havenbedrijf heeft dit jaar flink last gehad van handelsbarrières, dure energie, een zwakke Europese industrie, geopolitieke spanningen, een staking en een groot olielek. Hierdoor is de goederenoverslag van de op een na grootste haven van Europa in de eerste negen maanden van dit jaar gedaald. Om de groei weer aan te jagen, richt Port of Antwerp-Bruges zich op India.
40 minuten geledenZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van enkele merken van Ahold Delhaize zijn toch weer offline. Eerder op dinsdagochtend werkten verschillende websites weer. Onder meer Food Lion en Giant Food waren bereikbaar. Later werden ze toch weer onbereikbaar. Hannaford en Stop & Shop hebben, voor zover bekend, nog helemaal niet online gestaan.
58 minuten geledenBOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie. De stijging is wel iets minder groot dan die van begin dit jaar, toen reizigers gemiddeld zo'n 6,5 procent meer gingen betalen.
2 uur geleden