PVV'ers roepen Twitter op om Wilders zijn account terug te geven
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders kan voorlopig geen gebruik maken van Twitter, en daarom hebben zijn partijgenoten donderdag een oproep op en aan Twitter gedaan om Wilders zijn account terug te geven. "Herstel het gehackte account van @geertwilderspvv zo snel mogelijk svp!", schrijven ze.
De oproep werd geplaatst door onder anderen Kamerleden Fleur Agema, Harm Beertema, Léon de Jong, Vicky Maeijer en Raymond de Roon, door Alexander van Hattem (Eerste Kamerlid, Statenlid in Noord-Brabant en gemeenteraadslid in Den Bosch) en door lokale PVV'ers als Maurice Meeuwissen (fractievoorzitter in Rotterdam) en Sebastián Kruis (fractievoorzitter in de gemeente Den Haag).
Wilders zelf noemt het "echt heel vervelend" dat zijn Twitter-account is gehackt. "Ik hoop dat Twitter het snel oplost", zegt de politicus in een reactie.
Wilders heeft meer dan 800.000 volgers op het sociale mediaplatform. Zijn profielfoto is veranderd in een cartoon en zijn banner is vervangen door een afbeelding van de Marokkaanse vlag. "Veel gekker moet het niet worden," zegt Wilders. "Hopelijk levert het wel veel nieuwe volgers op onder mijn Marokkaanse vrienden", grapt hij.
Onzinberichten
Het account retweet sinds de nacht van woensdag op donderdag ook allerlei andere accounts, die de standpunten van Wilders juist tegenspreken. Volgens de politicus worden "allemaal onzinberichten" gepost. Zelf kan hij naar zijn zeggen niet meer bij zijn eigen account.
De vermeende hackers verklaarden via een chat aan het programma GAAN! op NPO Radio 1 dat ze het account hebben gehackt omdat "wij vinden dat Geert Wilders veel te ver gaat met zijn uitspraken. Vooral over Marokkanen en moslims. Wij zijn dat niet, maar hebben veel sympathie voor deze mensen". De hackers wilden niet in de uitzending, maar hebben voorafgaand wel gechat met de presentator, die de berichten oplas op de zender.
Meer uit Politiek
CARDIFF (ANP/AFP) - Labour heeft een groot verlies geleden bij de parlementsverkiezingen in Wales, waar het de politiek ruim een eeuw domineerde. De Senedd komt voor het eerst sinds zijn oprichting in 1999 onder controle te staan van een andere partij. De nationalistische Plaid Cymru is nu de grootste partij van Wales.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink wil de regels voor grenscontroles versoepelen. De Koninklijke Marechaussee gaat na september niet meer aan de grens controleren als het aan de CDA-minister ligt, maar gaat gebruikmaken van mobiele controles.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rond de uitbraak van het hantavirus op een Nederlands cruiseschip is "totaal niet te vergelijken" met hoe de coronapandemie zes jaar geleden begon. Dat heeft minister-president Rob Jetten (D66) benadrukt tijdens zijn persconferentie na de wekelijkse ministerraad. Het gaat ditmaal om een bekend virus, "waarvan we weten hoe we het moeten beheersen", zei de premier.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink is nog bezig met een wetsvoorstel om mensen die illegaal in Nederland verblijven, te kunnen straffen. Dat is onderdeel van drie maatregelen die hij snel wil invoeren om de niet aangenomen asielnoodmaatregelenwet te vervangen. Vrijdag is zijn voorstel voor het ongewenst verklaren van bepaalde mensen wel door de ministerraad gekomen.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mensen die aan boord waren van een KLM-vliegtuig uit Johannesburg, waarin een Nederlandse vrouw met het hantavirus kortstondig aanwezig was, worden in de gaten gehouden, zegt minister Sophie Hermans (Volksgezondheid). "Die mensen zijn in beeld bij de GGD en daar is ook contact mee en er wordt gemonitord of er bij hen klachten ontstaan."
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is "in principe" alleen verantwoordelijk voor de repatriëring van Nederlandse reizigers van het cruiseschip m/v Hondius, aldus minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). "Maar we voelen wel degelijk de verantwoordelijkheid om ervoor te zorgen dat iedereen uiteindelijk ook veilig thuiskomt", voegt hij eraan toe.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken kan nog geen informatie geven over het plan dat wordt gemaakt voor de Nederlandse opvarenden van het cruiseschip Hondius. "We zijn druk aan het kijken wat er precies moet gebeuren", zegt een woordvoerder. "We zullen dat plan eerst richting alle betrokkenen communiceren en daarna publiek. Meer kan ik er nu niet over zeggen."
23 uur geleden