
PVV'er Markuszower zegt inhoud AIVD-screening niet te kennen
DEN HAAG (ANP) - PVV-Kamerlid Gidi Markuszower is niet op de hoogte van de inhoud van de AIVD-screening over hemzelf, zegt hij. "Vooralsnog ken ik de feiten niet." Na die zogeheten 'naslag' trok PVV-leider Geert Wilders Markuszower terug als kandidaat-minister van Asiel en Migratie. Markuszower: "Ik heb betere weken gekend."
De zichtbaar aangeslagen PVV'er vindt zelf nog steeds dat hij minister had kunnen worden. Verder wil hij weinig toevoegen aan zijn reactie van vorige week. Toen zei Markuszower "dat het allemaal kafkaësk aanvoelt en dat een gemiddelde terrorist meer rechten lijkt te hebben dan een politicus met een scherpe mening".
In plaats van Markuszower is zijn fractiegenoot Marjolein Faber nu beoogd minister. Zij wilde dinsdagmiddag nog niets zeggen. "Ik ga nu eerst stemmen en ik spreek u vanavond."
Meer uit Politiek
HILVERSUM (ANP) - Geert Wilders heeft uitgehaald naar partijen die het basispakket willen "bevriezen", wat onder andere de VVD en D66 hadden doorgegeven aan het Centraal Planbureau (CPB). De PVV-leider noemde het donderdagavond tijdens het verkiezingsdebat van SBS6 "ongelooflijk" dat er "überhaupt wordt nagedacht om dat op slot te zetten". Volgens hem worden de bezuinigingen gebruikt om "bommen en granaten" te kopen.
1 minuut geledenTILBURG (ANP) - Oud-staatssecretaris van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap Fleur Gräper (D66) is voorgedragen als nieuwe burgemeester van Tilburg. Gräper was in 2024 staatssecretaris in het demissionaire kabinet-Rutte IV. Daarvoor was zij onder meer partijvoorzitter van D66 en namens die partij lid van de Gedeputeerde Staten van Groningen.
5 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Minder regels en procedures in de huizenbouw. Dat is een van de weinige zaken in het SBS6-debat waarover de lijsttrekkers van PVV, GroenLinks-PvdA, CDA en VVD het wel eens zijn. De aanpak van de woningnood is voor veel kiezers het belangrijkste thema voor deze verkiezingen.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders is "de grootste gratis-bierbrouwer van Nederland", zei Frans Timmermans (GroenLinks-PvdA) tegen hem in het SBS6-verkiezingsdebat. Net als twee jaar geleden kwamen de twee in aanvaring over het eigen risico. Timmermans wees erop dat de PVV het verkiezingsprogramma niet heeft laten doorrekenen, waardoor niet duidelijk is hoe Wilders zijn plannen wil betalen. "U komt met sprookjes."
25 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Henri Bontenbal (CDA) en Dilan Yeşilgöz verwijten PVV-leider Geert Wilders dat zijn migratieminister Marjolein Faber te weinig heeft gedaan om de problemen op asiel aan te pakken. Wilders zei donderdag tijdens het verkiezingsdebat van SBS6 dat de problemen juist komen door de drie andere partijen "die al vijftig jaar aan de macht zijn".
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Frans Timmermans van GroenLinks-PvdA en Geert Wilders van de PVV hebben een harde aanvaring gehad over voorrang voor statushouders op sociale huurwoningen in het verkiezingsdebat van SBS6. Timmermans noemde het "beschaving" dat gemeenten vluchtelingen met een verblijfsvergunning voorrang mogen geven. Wilders noemde het "waanzin".
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Henri Bontenbal, Frans Timmermans en Dilan Yeşilgöz verdedigden in het SBS6-verkiezingsdebat donderdag dat ze Geert Wilders uitsluiten. De leiders van respectievelijk CDA, GroenLinks-PvdA en VVD willen alle drie niet met de PVV in een nieuwe coalitie.
1 uur geleden