Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV'er Markuszower stapt ontevreden uit bestuur Tweede Kamer

PVV'er Markuszower stapt ontevreden uit bestuur Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV'er Gidi Markuszower is uit het dagelijkse bestuur van de Tweede Kamer gestapt, bevestigt hij na berichtgeving van De Telegraaf. Het Kamerlid wil niet zeggen waarom. Maar hij vermeldt wel dat hij dinsdag een debat gaat aanvragen over de kwestie rond de voormalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib.

Maandagochtend had het presidium een gesprek over de afhandeling van deze affaire. Dat gebeurde mede op verzoek van Markuszower, die hier ontevreden over is.

Vorige week heeft de rechtbank in Den Haag een voormalige woordvoerder van de Tweede Kamer vrijgesproken van het lekken van vertrouwelijke stukken over de kwestie-Arib naar de pers, wegens een gebrek aan bewijs.

Markuszower heeft het bestuur van de Kamer eerder verzocht om een onderzoek in te stellen naar de rol van Aribs opvolger Vera Bergkamp en een ambtenaar bij het lekken. Maar daar ging het presidium onder leiding van Kamervoorzitter en PVV'er Martin Bosma niet in mee. Die wilde eerst de rechtszaak afwachten.

Meer uit Politiek

Paternotte opnieuw fractieleider D66, verwacht nu zwaardere klus

DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.

18 minuten geleden
VVD-fractie kiest zoals verwacht Brekelmans als voorzitter

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.

35 minuten geleden
Jetten hoopt stikstofcrisis met 'frisse blik' op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.

17 uur geleden
Na Den Haag, Nijmegen en Rotterdam FVD ook geboycot in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.

19 uur geleden
FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

20 uur geleden
Jaimi van Essen, wethouder in Deventer, minister van Landbouw

DEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.

23 uur geleden
Nathalie van Berkel voor D66 staatssecretaris op Financiën

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.

1 dag geleden