PVV'er Klever wordt minister voor Ontwikkelingshulp
DEN HAAG (ANP) - Reinette Klever is voor de PVV de beoogde minister voor Buitenlandse Handel en Ontwikkelingshulp, melden ingewijden. Ze zat eerder voor die partij in de Eerste en Tweede Kamer en zit momenteel in het bestuur van omroep Ongehoord Nederland.
De PVV'er komt op een ministerie dat haar partij altijd heeft willen afschaffen. De nieuwe coalitie gaat ook flink bezuinigen op ontwikkelingshulp. Vanaf 2027 willen PVV, VVD, NSC en BBB er jaarlijks 2,4 miljard euro minder aan uitgeven.
De in 1967 geboren Klever hield zich in de Tweede Kamer van 2012 tot en met 2017 bezig met onder meer zorg en gaswinning. Als woordvoerder energiezaken maakte ze duidelijk weinig te zien in duurzame energie. Ze sprak van "duurzaamheidsgekte".
Ook verandert de naam van het ministerie waar Klever komt te zitten. In plaats van Ontwikkelingssamenwerking wordt het Ontwikkelingshulp.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het financiële plaatje van de drie formerende partijen krijgt steeds meer vorm en daar worden donderdag delen van voorgelegd aan experts van De Nederlandsche Bank, het Centraal Planbureau en het ministerie van Financiën. D66-leider Rob Jetten zei na de formatiegesprekken van woensdag dat zij "een beter beeld hebben over hoe die financiële plaat eruit komt te zien".
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.
20 uur geledenDAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kim Putters ziet dat de beoogde coalitie open staat voor samenwerking met werkgevers en werknemers op het gebied van de economie en de arbeidsmarkt. "Het is cruciaal dat een kabinet een goede verstandhouding heeft met ons", vindt de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER) na afloop van zijn gesprek met de informateur en de leiders van D66, VVD en CDA.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op sociale media spreken meerdere lokale PVV-fracties hun steun uit voor Geert Wilders. Dat is te zien op de Facebookpagina's van de lokale afdelingen, waar vergelijkbare berichten zijn geplaatst met een afbeelding van de PVV-leider. De steun volgt nadat zeven PVV-Kamerleden aankondigden zich af te splitsen van de partij.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De maximaal 2 miljard euro die het demissionaire kabinet wil bijdragen aan de verduurzaming van Tata Steel is juridisch onhoudbaar. Dit concludeert de juridische organisatie Advocates for the Future (AftF) na een uitgebreide analyse van de intentieverklaring uit september vorig jaar.
1 dag geleden