PVV'er Graus: aangifte tegen mij was vals, ik leef vroom
DEN HAAG (ANP) - De aangifte van seksuele uitbuiting tegen Dion Graus was volgens hem vals, zegt hij in de podcast Op persoonlijke titel van journalist Ernst Lissauer. Het is voor het eerst in drie jaar dat hij weer een interview geeft, na beschuldigingen door zijn ex-vrouw van seksueel wangedrag en psychische mishandeling.
Graus denkt dat zijn ex-vrouw maar ook journalisten hem wilden "pakken", maar hij benadrukt dat hij onschuldig is. De aangifte werd in december vorig jaar door het Openbaar Ministerie geseponeerd, omdat er geen bewijs was van een strafbaar feit. Zelf heeft hij aangifte gedaan van smaad, belediging en laster.
"Nooit gaat iemand mij pakken, ik ga nooit vervolgd worden, ik ga nooit gestraft worden. Daar ben ik een te goed mens voor en leef ik te vroom voor", aldus Graus. "Ik heb sinds 2006 continu onder de loep gelegen, er is nooit iets gevonden en dat gaat ook niet gebeuren."
Gedwongen seks met andere mannen
Zijn ex-vrouw beschuldigde hem van gedwongen seks met andere mannen en psychische mishandeling. Volgens NRC dwong Graus haar tot seks met zijn particuliere beveiligers, bij wijze van betaling voor hun geleverde diensten. Op basis van tientallen sms- en WhatsAppberichten schreef de krant dat Graus jarenlang spil was in deze "uitleensessies". Ook in het Tweede Kamergebouw zou de ex-vrouw seks hebben gehad met de beveiligers. De vrouw was fractiemedewerkster van de PVV.
In de podcast ontkent Graus particuliere beveiligers te hebben gehad. Ook zegt hij zijn ex-vrouw altijd te hebben beschermd: "Ik ben een galante en koene ridder geweest". Verder vindt Graus het een privékwestie. "Ze pakken mij op mijn privé, omdat ze mij niet op mijn werk kunnen pakken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.
32 minuten geledenHOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra
15 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.
16 uur geleden