Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV wil energierekening huishoudens verlagen via de btw

PVV wil energierekening huishoudens verlagen via de btw

DEN HAAG (ANP) - De PVV komt met een wetsvoorstel om de energierekening voor huishoudens flink te verlagen. De partij wil dat met name bereiken door het btw-tarief fors te verlagen, zei politiek leider Geert Wilders in het televisieprogramma WNL op Zondag.

Door de gestegen prijzen van gas en elektriciteit zijn huishoudens dit jaar gemiddeld twee keer zo veel kwijt aan energie als in 2021. Veel mensen gaan er daardoor financieel fors op achteruit. Het kabinet beraadt zich nog op maatregelen om dat te compenseren, maar minister SIgrid Kaag (Financiën) waarschuwde vrijdag al dat de ruimte daarvoor beperkt is.

Energie valt onder het hoge btw-tarief van 21 procent. De PVV stelt voor het tarief gedurende dit "crisisjaar" op 0 procent te zetten. Een gemiddeld huishouden zal dan volgens WIlders tussen de 500 en 800 euro minder gaan betalen. Daarna moet energie als het aan de PVV ligt structureel onder het lage tarief van 9 procent gaan vallen.

De PVV wil verder dat gemeenten dit jaar meer financiële ruimte krijgen om de armste huishoudens te helpen. Nu is daar per gezin 200 euro voor beschikbaar, de partij wil dat verdrievoudigen tot 600 euro. "Mensen die het echt niet kunnen betalen, krijgen het verschil helemaal vergoed", aldus Wilders.

De voorstellen kosten volgens Wilders 5,5 miljard euro. Hij denkt dat dit makkelijk op te brengen is, aangezien het kabinet ook ruimte ziet om tientallen miljarden uit te geven aan de aanpak van klimaatverandering en stikstofneerslag in natuurgebieden. Hij wijst erop dat ook andere Europese landen huishoudens te hulp schieten door de btw op energie te verlagen.

Meer uit Politiek

Van den Brink benadrukt bij VN belang terugkeer migranten

NEW YORK (ANP) - Op internationaal niveau wil asielminister Bart van den Brink vooral benadrukken dat "terugkeer een essentieel onderdeel moet zijn" van migratiebeleid. Die boodschap heeft hij naar eigen zeggen naar voren kunnen brengen op een VN-migratiebijeenkomst in New York.

6 uur geleden
Van den Brink noemt vernielingen IJsselstein 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - "Protesteren doe je niet met bakstenen," zegt asielminister Bart van den Brink naar aanleiding van de vernielingen die zijn aangebracht aan het gemeentehuis in IJsselstein. Dat dit is gebeurd, noemt de CDA'er onacceptabel in een bericht op X.

3 dagen geleden
Staatssecretaris Boswijk verwacht aanpassing protocollen Defensie

DEN HAAG (ANP) - De protocollen van Defensie over oefeningen in droge periodes moeten worden aangepast, verwacht Derk Boswijk, de verantwoordelijke staatssecretaris. In Goedemorgen Nederland kon de CDA'er hierover nog geen uitsluitsel geven, omdat onderzoek naar de natuurbranden van deze week nog loopt.

5 dagen geleden
Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

6 dagen geleden
Ministerie wil dat Israël voor veiligheid Gaza-vaarders zorgt

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.

6 dagen geleden
Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

6 dagen geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

1 week geleden