PVV wil energierekening huishoudens verlagen via de btw
DEN HAAG (ANP) - De PVV komt met een wetsvoorstel om de energierekening voor huishoudens flink te verlagen. De partij wil dat met name bereiken door het btw-tarief fors te verlagen, zei politiek leider Geert Wilders in het televisieprogramma WNL op Zondag.
Door de gestegen prijzen van gas en elektriciteit zijn huishoudens dit jaar gemiddeld twee keer zo veel kwijt aan energie als in 2021. Veel mensen gaan er daardoor financieel fors op achteruit. Het kabinet beraadt zich nog op maatregelen om dat te compenseren, maar minister SIgrid Kaag (Financiën) waarschuwde vrijdag al dat de ruimte daarvoor beperkt is.
Energie valt onder het hoge btw-tarief van 21 procent. De PVV stelt voor het tarief gedurende dit "crisisjaar" op 0 procent te zetten. Een gemiddeld huishouden zal dan volgens WIlders tussen de 500 en 800 euro minder gaan betalen. Daarna moet energie als het aan de PVV ligt structureel onder het lage tarief van 9 procent gaan vallen.
De PVV wil verder dat gemeenten dit jaar meer financiële ruimte krijgen om de armste huishoudens te helpen. Nu is daar per gezin 200 euro voor beschikbaar, de partij wil dat verdrievoudigen tot 600 euro. "Mensen die het echt niet kunnen betalen, krijgen het verschil helemaal vergoed", aldus Wilders.
De voorstellen kosten volgens Wilders 5,5 miljard euro. Hij denkt dat dit makkelijk op te brengen is, aangezien het kabinet ook ruimte ziet om tientallen miljarden uit te geven aan de aanpak van klimaatverandering en stikstofneerslag in natuurgebieden. Hij wijst erop dat ook andere Europese landen huishoudens te hulp schieten door de btw op energie te verlagen.
Meer uit Politiek
AMSTERDAM (ANP) - Er zijn inmiddels twintig aangiftes binnengekomen tegen Tweede Kamerlid Gidi Markuszower om zijn uitlatingen over Palestijnse asielzoekers, melden de politie en het Openbaar Ministerie. Die spreken de verwachting uit dat dit aantal de komende dagen verder oploopt "omdat diverse personen al een afspraak bij de politie hebben gemaakt om aangifte te doen".
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf organisaties spraken donderdag met premier Rob Jetten over Israël en de situatie in Gaza, de Westelijke Jordaanoever en Libanon. "De toon van het kabinet is anders. Er is meer begrip, maar met begrip verander je de situatie niet", concludeerde Rolien Sasse van PAX. Ze willen dat het kabinet snel met sancties komt.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink heeft niet de bevoegdheid om een "juridisch dwingende maatregel" te nemen waardoor een gemeente noodopvangplekken voor asielzoekers moet regelen. Dat zei hij donderdagochtend naar aanleiding van het bericht dat het aanmeldcentrum in Ter Apel woensdagavond niet iedereen een slaapplek kon bieden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
23 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is teleurstellend dat niet alle asielzoekers in Ter Apel kunnen worden opgevangen, vindt asielminister Bart van den Brink. De CDA-minister weet niet waar de mensen voor wie geen plek is kunnen blijven. Het kan zijn dat zij buiten in het gras voor de opvanglocatie moeten slapen, zei Van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De controle van het gebruik van bestrijdingsmiddelen in de landbouw schiet tekort, ziet de Algemene Rekenkamer. Zeven van de veertien belangrijkste regels voor het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen zijn moeilijk te controleren door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Dat noemt de controleur van de overheid zorgelijk.
1 dag geleden