PVV steunt extra stikstofmiljarden 'niet nu'
DEN HAAG (ANP) - De PVV wil de 3 miljard euro die het kabinet wil vrijmaken voor de stikstofaanpak "niet nu" steunen. Maar dat betekent ook "niet nooit", zegt Tweede Kamerlid Jeanet Nijhof-Leeuw woensdag in een debat over de landbouwbegroting. "Als ik bij mijn hond voer in de bak doe en 'niet nu' zeg, dan weet hij dat het niet lang duurt voordat hij mag eten."
Het kabinet wil de landbouwbegroting uitbreiden, onder meer met 1,45 miljard euro voor de vrijwillige uitkoopregeling voor boeren en 1,3 miljard voor de Provinciale Plannen Landelijk Gebied. Thom van Campen (VVD) zei dat hij een "positieve grondhouding" heeft over de voorstellen, en dat hij stappen steunt die de uitstoot van ammoniak terugdringen, maar gaf geen concreet ja of nee tegen het gevraagde geld.
Ook Caroline van der Plas (BBB) wilde nog geen duidelijkheid geven over het standpunt van haar fractie. "We bekijken dit goed en zorgvuldig." NSC is hierover nog niet aan het woord geweest.
Een week eerder tijdens het debat over de zorgbegroting lieten de formerende partijen PVV, VVD, NSC en BBB ook terughoudendheid zien over grote, nieuwe uitgaven. PVV steunde het afschaffen van het eigen risico in de zorg vooralsnog niet, ook al is de partij daar fel voorstander van.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De BBB wil verder meepraten over de begroting, hoewel de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet heeft gesteund. Partijleider Henk Vermeer wil nog steeds ingaan op de uitnodiging voor gesprekken die premier Rob Jetten komende dagen zal versturen. Die vindt het op zijn beurt "raar" dat Vermeer alsnog aan tafel wil na steun voor de motie van wantrouwen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen (PvdD) vindt dat premier Rob Jetten te weinig maatregelen neemt tegen Israël. Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 doodde het Israëlische leger bijna 74.000 Palestijnen in Gaza. VN-experts concludeerden dat er sprake is van genocide.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten verwijst tijdens inhoudelijke debatjes over onderwijs en zorg vooral naar kabinetsplannen. Hij vindt veel ideeën die worden geopperd wel goed, maar houdt zich op de vlakte over of daar dan ook iets mee gedaan wordt.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De stikstofplannen worden niet afgezwakt als het aan premier Rob Jetten ligt. Dat zei hij desgevraagd tegen PRO-leider Jesse Klaver tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen. De grootste oppositiepartij heeft eerder geëist dat de plannen van landbouwminister Jaimi van Essen (D66) niet versoepeld worden, anders steunt PRO de plannen niet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil dat Nederland net als andere Europese landen ook een veiligheidsinstituut krijgt voor kunstmatige intelligentie (AI). Hij reageerde positief op een voorstel van Volt-leider Laurens Dassen. Jetten wil zoiets het liefst opzetten samen met landen als Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Duitsland, die al zo'n instantie hebben.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten hoopt binnen een week een deal te kunnen sluiten met oppositiepartijen over de begroting. "Als het binnen een week lukt, zou dat fantastisch zijn", zei de premier bij de Algemene Politieke Beschouwingen. Jesse Klaver was daar niet van onder de indruk. "Als ik op Brad Pitt zou lijken, zou dat ook fantastisch zijn", reageerde de PRO-leider tot hilariteit van de Tweede Kamer.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is aan het kabinet om het "duurzame gaspedaal" weer vol in te trappen, nadat er jarenlang "jojobeleid" is gevoerd. Dat zei premier Rob Jetten tijdens de Algemene Politieke Beschouwingen na vragen van Christine Teunissen (PvdD).
14 uur geleden