Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV stemt voor beide asielwetsvoorstellen, zegt Wilders

PVV stemt voor beide asielwetsvoorstellen, zegt Wilders

DEN HAAG (ANP) - De PVV stemt donderdag in met beide wetsvoorstellen die het kabinet heeft ingediend om het asielbeleid flink strenger te maken. Dat laat partijleider Geert Wilders weten op X. Hij sprak eerder al steun uit voor de asielnoodmaatregelenwet, maar nu dus ook voor de wet die de invoering van een tweestatusstelsel regelt.

De PVV wilde vorige week tijdens de inhoudelijke behandeling van de wetsvoorstellen, nog ingediend door voormalig PVV-minister Marjolein Faber, niet zeggen of de fractie voor of tegen zou stemmen. Dat zou afhangen van welke wijzigingsvoorstellen vanuit de Tweede Kamer het zouden halen. Met een "slap aftreksel" zou de partij niet akkoord gaan.

Wilders concludeert dat de wetsvoorstellen door de Kamer "niet uitgekleed, maar zelfs aangescherpt" zijn. Zo werd een voorstel van de PVV om meteen illegaliteit strafbaar te stellen, toegevoegd aan de asielnoodmaatregelenwet. Daardoor is wel de kans groot dat dit voorstel sneuvelt in de senaat. Het CDA vindt die toevoeging te ver gaan.

De PVV beschouwt de asielwetten als "een stap in de goede richting" en stemt dus voor, zegt Wilders. Eerder liet hij het kabinet vallen omdat de overige coalitiepartijen niet direct meegingen in zijn voorstellen om het asielbeleid nog verder aan te scherpen. Die extra maatregelen worden "inzet van de verkiezingen", kondigt hij aan.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

19 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

19 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

20 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

22 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

22 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

22 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

22 uur geleden