Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit

PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit

DEN HAAG (ANP) - De PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit. Dat zei Geert Wilders dinsdag. Eerder keerde hij zich tegen extra middelen voor het land dat drie jaar geleden werd aangevallen door Rusland. Hij blijft wel tegen het sturen van Nederlandse militairen naar Oekraïne om deel te nemen aan een troepenmacht om een mogelijke vrede daar te handhaven.

"Als het kabinet zou overwegen om iets met geld of middelen te doen, dan is dat een ander verhaal. Dus we zeggen niet nee tegen alles, maar we zeggen nee tegen militairen, tegen Nederlandse 'boots on the ground'", aldus Wilders.

De Tweede Kamer debatteert deze dag met het kabinet over de nieuwe situatie die in Oekraïne is ontstaan door de nieuwe positie van de Verenigde Staten. Dat land praat nu met Rusland over vrede in Oekraïne, zonder daarbij Kyiv en Europa te betrekken. Voorheen was Washington met de EU de belangrijkste bondgenoot van de Oekraïners.

In het debat zullen GroenLinks-PvdA en VVD het kabinet vragen om extra geld vrij te maken voor Oekraïne. De afgelopen weken zei Wilders juist hier niet voor te voelen, maar hij lijkt dat standpunt nu te verlaten.

Meer uit Politiek

Rechtse partijen willen spoed met telefoons asielzoekers uitlezen

DEN HAAG (ANP) - Rechtse partijen vinden dat haast moet worden gemaakt met de wet die het weer mogelijk maakt om smartphones van asielzoekers uit te lezen, onder meer om te screenen op terrorismedreigingen. Na uitspraken van de Raad van State concludeerde de Inspectie Justitie en Veiligheid onlangs dat hier geen wettelijke basis voor is. Asielminister Bart van den Brink belooft na de zomer met een wetsvoorstel te komen. VVD'er Ulysse Ellian vindt het "echt ongelofelijk" dat het niet eerder kan.

2 uur geleden
Tielen is te spreken over handreiking leerplichtvrijstelling

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) is te spreken over nieuwe VNG-richtlijnen voor gemeenten over de leerplichtvrijstelling voor kinderen die thuisonderwijs volgen omdat er geen school in de buurt is die past bij de geloofs- of levensovertuiging van de ouders. In de richtlijnen staat dat gemeenten de aanvragen voor die vrijstelling vanaf komend schooljaar strenger gaan beoordelen.

2 uur geleden
PVV'er veroordeeld tot taakstraf wegens aanrijden XR-activiste

HAARLEM (ANP) - PVV-Statenlid Ronald van Tiggelen moet een taakstraf uitvoeren van 200 uur, omdat hij is ingereden op een milieuactievoerster bij het Noord-Hollandse provinciehuis in Haarlem. De rechtbank Noord-Holland veroordeelt hem onder meer voor poging tot zware mishandeling en doorrijden na een ongeval. Het slachtoffer raakte niet zwaargewond. De straf is iets hoger dan de 180 uur werkstraf die het Openbaar Ministerie had geëist.

2 uur geleden
Kabinet legt dik 200 miljoen klaar voor goederenvervoer per spoor

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt ruim 200 miljoen euro uit om te investeren in het vervoer van goederen over het spoor. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Spoor, CDA) in een Kamerbrief. Tot 2030 was er al ongeveer 1 miljard klaargelegd voor verschillende spoorprojecten waar (ook) goederentreinen kunnen rijden.

4 uur geleden
Geen nadere uitleg Sjoerdsma over 'schaduwdeal'

DEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) geeft geen nadere uitleg over de 'schaduwdeal' die zou zijn gesloten tussen D66 en VVD over het voorstel om verheerlijking van terrorisme strafbaar te stellen. Dat schrijft hij aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Berendsen: positieve signalen over EU-importverbod nederzettingen

DEN HAAG (ANP) - Een Europees importverbod van producten uit illegale Israëlische nederzettingen lijkt dichterbij te komen. Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) zei woensdagavond in de Tweede Kamer dat hierover "achter de schermen" wordt gesproken en dat er "positieve signalen" zijn.

17 uur geleden
Kabinet overweegt dat vrouwen soms pepperspray mogen dragen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt erover na om vrouwen in sommige gevallen toe te staan om pepperspray bij zich te dragen. Het gaat dan bijvoorbeeld om vrouwen die last hebben van een stalker, een conflict hebben in hun relatie of mogelijk slachtoffer kunnen worden van eerwraak. In Denemarken kunnen vrouwen in die gevallen toestemming van de politie krijgen om pepperspray bij zich te houden, en justitieminister David van Weel gaat onderzoeken of dat in Nederland ook moet kunnen.

1 dag geleden