Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit

PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit

DEN HAAG (ANP) - De PVV sluit extra geld voor Oekraïne niet uit. Dat zei Geert Wilders dinsdag. Eerder keerde hij zich tegen extra middelen voor het land dat drie jaar geleden werd aangevallen door Rusland. Hij blijft wel tegen het sturen van Nederlandse militairen naar Oekraïne om deel te nemen aan een troepenmacht om een mogelijke vrede daar te handhaven.

"Als het kabinet zou overwegen om iets met geld of middelen te doen, dan is dat een ander verhaal. Dus we zeggen niet nee tegen alles, maar we zeggen nee tegen militairen, tegen Nederlandse 'boots on the ground'", aldus Wilders.

De Tweede Kamer debatteert deze dag met het kabinet over de nieuwe situatie die in Oekraïne is ontstaan door de nieuwe positie van de Verenigde Staten. Dat land praat nu met Rusland over vrede in Oekraïne, zonder daarbij Kyiv en Europa te betrekken. Voorheen was Washington met de EU de belangrijkste bondgenoot van de Oekraïners.

In het debat zullen GroenLinks-PvdA en VVD het kabinet vragen om extra geld vrij te maken voor Oekraïne. De afgelopen weken zei Wilders juist hier niet voor te voelen, maar hij lijkt dat standpunt nu te verlaten.

Meer uit Politiek

Defensie houdt vast aan Israëlische raket voor nieuwe schepen

DEN HAAG (ANP) - Defensie kiest definitief voor een Israëlisch wapensysteem voor twee nieuwe multifunctionele ondersteuningsschepen. In de Kamer neemt de roep om een boycot van Israëlische wapens juist toe vanwege de oorlog in Gaza.

15 minuten geleden
Onderzeeboten krijgen Europese kruisraket in plaats van Tomahawk

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe Nederlandse onderzeeboten worden uitgerust met een Europees kruisvluchtwapen in plaats van de Amerikaanse Tomahawk. Dat schrijft demissionair staatssecretaris Gijs Tuinman (Defensie, BBB) dinsdag in een brief aan de Tweede Kamer.

19 minuten geleden
GroenLinks-PvdA steunt kabinetsinzet op fors hogere NAVO-norm

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA steunt de kabinetsinzet om de NAVO-norm, het bedrag dat lidstaten van het militaire bondgenootschap minimaal aan defensie moeten besteden, te verhogen van 2 naar 3,5 procent van de omvang van de economie. Dat laat de partij weten voorafgaand aan een Kamerdebat over de Nederlandse inzet bij de NAVO-top van volgende week. Hoe dat betaald moet worden, is wat de partij betreft aan een volgend kabinet.

1 uur geleden
GroenLinks-PvdA wil Zelensky naar Kamer halen tijdens NAVO-top

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-PvdA stelt voor de Oekraïense president Volodymyr Zelensky uit te nodigen om in de week van de NAVO-top in Den Haag de Tweede Kamer toe te spreken. De partij wil zo "een krachtig signaal van solidariteit" afgeven, en hoopt voor dit voorstel voldoende steun te krijgen van andere fracties.

11 uur geleden
Fries Kamerlid Soepboer wil niet opnieuw op kieslijst voor NSC

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Aant Jelle Soepboer wil niet opnieuw op de kieslijst van NSC bij de parlementsverkiezingen van 29 oktober. "Een weloverwogen besluit waar ik lang over heb nagedacht", laat het Kamerlid weten in een bericht op X. Een reden geeft de huidige onderwijswoordvoerder van de partij niet.

12 uur geleden
PVV'er Markuszower stapt ontevreden uit bestuur Tweede Kamer

DEN HAAG (ANP) - PVV'er Gidi Markuszower is uit het dagelijkse bestuur van de Tweede Kamer gestapt, bevestigt hij na berichtgeving van De Telegraaf. Het Kamerlid wil niet zeggen waarom. Maar hij vermeldt wel dat hij dinsdag een debat gaat aanvragen over de kwestie rond de voormalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib.

16 uur geleden
Van Hijum geen tegenkandidaat als NSC-bestuur Boomsma kiest

DEN HAAG (ANP) - Als het partijbestuur van NSC Diederik Boomsma naar voren schuift als lijsttrekker bij de Tweede Kamerverkiezingen, gaat Eddy van Hijum daar niet tegenin. "Ik ga mij in dat geval niet kandideren", heeft de huidige demissionair minister van Sociale Zaken gezegd.

16 uur geleden