Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV nipt bovenaan in slotpeiling I&O Research

PVV nipt bovenaan in slotpeiling I&O Research

DEN HAAG (ANP) - De PVV is in de slotpeiling van I&O Research in een dag gestegen van 26 naar 28 zetels. Daarmee staat de partij net iets boven de VVD en GroenLinks-PvdA, die allebei virtueel op 27 zetels staan. Statistisch gezien is het verschil tussen de drie partijen zo klein dat niet te zeggen valt dat de PVV overtuigend bovenaan staat. Verder laat de peiling weinig verschillen zien vergeleken met maandag.

De slotpeiling van I&O is gehouden tussen maandagavond 19.00 uur - na het debat van EenVandaag - en dinsdagochtend 09.00 uur. Bij de drie grootste partijen geldt een foutmarge van drie zetels. Dat betekent dat de werkelijke steun voor deze partijen drie zetels hoger of lager uit kan pakken.

De virtuele zetelwinst van de PVV hoort bij een stijgende trend die al sinds de zomer gaande is. Het debat van EenVandaag maandag heeft de partij van Geert Wilders goed gedaan. Vier op de tien ondervraagden noemden de PVV-leider de meest overtuigende lijsttrekker in het debat, het meest van alle deelnemers.

Verschuivingen

D66 is de enige andere partij die een - zij het bescheiden - winst heeft geboekt. De liberalen zijn in een dag van 8 naar 9 zetels gegaan. BBB (5 zetels), de ChristenUnie (3 zetels) en JA21 (1 zetel) hebben elk één zetel verloren. Bij zulke kleine verschuivingen valt om foutmarges niet te zeggen of hier werkelijk verlies of winst is geboekt.

De onderzoekers zeggen bovendien dat deze laatste peiling van I&O niet moet worden gelezen als een voorspelling van de verkiezingsuitslag. Grofweg twee op de drie kiezers hebben nog niet definitief bepaald op welke partij ze gaan stemmen. Hun stem kan nog worden beïnvloed als mensen bijvoorbeeld naar debatten kijken, peilinguitslagen tot zich nemen, stemhulpen invullen en naar talkshows kijken.

Meer uit Binnenland

Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

55 minuten geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

2 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

4 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

4 uur geleden
COA: 800 nieuwe noodopvangplekken, veel minder dan gevraagd

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) heeft de komende maanden zicht op nieuwe noodopvangplekken voor achthonderd mensen. Dat zijn er 1800 minder dan de asielopvangorganisatie in de tweede week van juli had gevraagd aan de provincies Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland.

5 uur geleden
Jos Brink krijgt straatnaam in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam gaat een straat vernoemen naar de in 2007 overleden presentator Jos Brink. Burgemeester Femke Halsema laat maandag via Instagram weten dat ze samen met de adviesraad straatnamen op zoek gaat naar een geschikte straat.

6 uur geleden
Openbaar Ministerie geleidelijk weer online na ICT-problemen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat stap voor stap weer online, meldt justitie maandag. Het OM had als gevolg van een hack de verbinding met internet half juli uitgezet. Dat gebeurde na een waarschuwing van het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) over "een kwetsbaarheid" in het systeem.

7 uur geleden