Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De PVV wil toch niet dat Oekraïne ooit lid wordt van de Europese Unie. Afgelopen voorjaar zei de grootste regeringspartij nog dat het land zou kunnen toetreden als het aan de voorwaarden zou voldoen.

Oekraïne is "nóg niet, en misschien - als het aan ons ligt - nóóit niet" EU-lid, zei PVV'er Gidi Markuszower dinsdag in het Tweede Kamerdebat over de komende EU-top. De PVV verzette zich altijd tegen het toelaten van nieuwe EU-landen, en zeker ook van Oekraïne, maar stelde dat bij toen de partij ging regeren. In mei zag de PVV "ruimte" voor Oekraïne om toe te treden zodra het land voldoet aan de zogeheten Kopenhagen-criteria die bepalen of een aspirant-lid klaar is voor de EU.

De meeste EU-landen hadden jarenlang weinig trek in het opnemen van nieuwe leden, maar willen sommige buren nu toch weer naar zich toetrekken om te voorkomen dat ze ten prooi vallen aan rivalen als Rusland of China. Oekraïne kan rekenen op veel welwillendheid nu het voor zijn voortbestaan vecht tegen Rusland, maar heeft nog jarenlang heel veel werk te verzetten voor het klaar zou zijn om lid te worden.

Meer uit Binnenland

Jetten weet nog niet hoe het nieuwe AOW-plan eruit gaat zien

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten weet nog niet wat het nieuwe plan voor de verhoging van de AOW-leeftijd wordt. "Daar heb ik een goede minister en staatssecretaris van Sociale Zaken voor", zei de D66-premier na de eerste termijn van het debat over zijn regeringsverklaring.

28 minuten geleden
PvdD en DENK verwijten D66 niet op te komen voor Palestijnen

DEN HAAG (ANP) - DENK en Partij voor de Dieren zijn teleurgesteld, omdat in het coalitieakkoord wat hen betreft onvoldoende steun wordt uitgesproken voor de Palestijnen. Dat hadden de oppositiepartijen wel gehoopt van premier Rob Jetten. Want, zo brengen zij in herinnering, de D66'er liep vorig jaar mee met de demonstratie waarin het toenmalige kabinet werd opgeroepen om een rode lijn te trekken richting Israël.

1 uur geleden
DENK teleurgesteld over gebrek antidiscriminatiebeleid kabinet

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet doet te weinig om discriminatie te bestrijden, zei DENK-leider Stephan van Baarle. Volgens hem staan in het coalitieakkoord alleen al bestaande plannen en wordt er geen extra geld vrijgemaakt. "Wat gaat het kabinet doen?"

2 uur geleden
Bontenbal verwacht dat vakbonden over AOW-leeftijd komen praten

DEN HAAG (ANP) - CDA-fractievoorzitter Henri Bontenbal denkt dat de vakbonden met het kabinet in gesprek zullen gaan over de voorgestelde verhoging van de AOW-leeftijd. SP-leider Jimmy Dijk vroeg Bontenbal hoe hij denkt de relatie met de vakbonden weer te verbeteren, maar volgens Bontenbal is dat niet nodig.

3 uur geleden
Coalitie reageert afwachtend op plannen uit de oppositie

DEN HAAG (ANP) - Coalitiepartijen D66, VVD en CDA reageren tijdens het debat over de regeringsverklaring afwachtend op plannen uit de oppositie. Ze vinden het eerst aan het kabinet om de maatregelen uit het coalitieakkoord uit te werken. Daarna pas willen zij praten over eventuele aanpassingen. Oppositiepartijen willen het liefst nu al zaken doen. Omdat de coalitiepartijen een minderheid hebben van 66 zetels, is de steun van andere partijen nodig.

4 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

4 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

5 uur geleden