Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De PVV wil toch niet dat Oekraïne ooit lid wordt van de Europese Unie. Afgelopen voorjaar zei de grootste regeringspartij nog dat het land zou kunnen toetreden als het aan de voorwaarden zou voldoen.

Oekraïne is "nóg niet, en misschien - als het aan ons ligt - nóóit niet" EU-lid, zei PVV'er Gidi Markuszower dinsdag in het Tweede Kamerdebat over de komende EU-top. De PVV verzette zich altijd tegen het toelaten van nieuwe EU-landen, en zeker ook van Oekraïne, maar stelde dat bij toen de partij ging regeren. In mei zag de PVV "ruimte" voor Oekraïne om toe te treden zodra het land voldoet aan de zogeheten Kopenhagen-criteria die bepalen of een aspirant-lid klaar is voor de EU.

De meeste EU-landen hadden jarenlang weinig trek in het opnemen van nieuwe leden, maar willen sommige buren nu toch weer naar zich toetrekken om te voorkomen dat ze ten prooi vallen aan rivalen als Rusland of China. Oekraïne kan rekenen op veel welwillendheid nu het voor zijn voortbestaan vecht tegen Rusland, maar heeft nog jarenlang heel veel werk te verzetten voor het klaar zou zijn om lid te worden.

Meer uit Binnenland

Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

8 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

44 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

5 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

9 uur geleden