Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

PVV keert zich weer tegen toekomstig EU-lidmaatschap Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - De PVV wil toch niet dat Oekraïne ooit lid wordt van de Europese Unie. Afgelopen voorjaar zei de grootste regeringspartij nog dat het land zou kunnen toetreden als het aan de voorwaarden zou voldoen.

Oekraïne is "nóg niet, en misschien - als het aan ons ligt - nóóit niet" EU-lid, zei PVV'er Gidi Markuszower dinsdag in het Tweede Kamerdebat over de komende EU-top. De PVV verzette zich altijd tegen het toelaten van nieuwe EU-landen, en zeker ook van Oekraïne, maar stelde dat bij toen de partij ging regeren. In mei zag de PVV "ruimte" voor Oekraïne om toe te treden zodra het land voldoet aan de zogeheten Kopenhagen-criteria die bepalen of een aspirant-lid klaar is voor de EU.

De meeste EU-landen hadden jarenlang weinig trek in het opnemen van nieuwe leden, maar willen sommige buren nu toch weer naar zich toetrekken om te voorkomen dat ze ten prooi vallen aan rivalen als Rusland of China. Oekraïne kan rekenen op veel welwillendheid nu het voor zijn voortbestaan vecht tegen Rusland, maar heeft nog jarenlang heel veel werk te verzetten voor het klaar zou zijn om lid te worden.

Meer uit Binnenland

IND gaat openstaande asielaanvragen systematischer oppakken

DEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.

2 uur geleden
Oud-NCTV: lobby had steeds meer invloed op maatregelen

DEN HAAG (ANP) - Hoe langer de coronacrisis duurde, hoe meer belangen er speelden en die hadden invloed op de politieke besluitvorming rond de coronamaatregelen. Dat zei Pieter-Jaap Aalbersberg vrijdag tegen de parlementaire enquêtecommissie corona. Hij was tijdens de coronacrisis de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV).

4 uur geleden
Jetten: voor zomer Benelux-plan landen sneller EU in te trekken

TIVAT (ANP) - Nog voor de zomer komen de Benelux-landen met een plan om kandidaat-landen op een snellere en correcte manier de EU in te trekken. Dat zei premier Rob Jetten na afloop van een top tussen de EU en Westelijke Balkanlanden in het Montenegrijnse Tivat.

5 uur geleden
Meer nodig om miljardentekort woningcorporaties op te lossen

DEN HAAG (ANP) - Meer maatregelen zijn nodig om het miljardentekort van woningcorporaties op te lossen, meldt minister Elanor Boekholt-O'Sullivan van Volkshuisvesting. Ze heeft enkele coalitieplannen doorgerekend om de bijna 20 miljard euro op te brengen die corporaties nog nodig hebben voor woningbouw en verduurzaming. Daaruit blijkt dat de maatregelen het tekort alleen "in theorie" oplossen.

5 uur geleden
Aalbersberg: Nederland niet voorbereid op brede crises als corona

DEN HAAG (ANP) - Nederland was niet voorbereid op een "brede crisis" zoals de coronacrisis, zegt toenmalig Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid Pieter-Jaap Aalbersberg. Volgens hem lagen er allerlei handboeken voor kleinere crises in afgebakende sectoren, maar was de voorbereiding op een crisis die het hele land raakt niet op orde.

7 uur geleden
Celstraffen van 47 maanden opgelegd voor kunstroof Drents Museum

ASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen heeft vrijdag celstraffen van 47 maanden opgelegd aan de drie mannen uit Heerhugowaard die in januari vorig jaar de gouden helm van Coțofenești en drie gouden armbanden roofden uit het Drents Museum in Assen.

8 uur geleden
NPO ziet geen mogelijkheden om omroepen en ON! samen te brengen

HILVERSUM (ANP) - De NPO ziet op dit moment geen mogelijkheden om de ledenomroepen en aspirant-omroep Ongehoord Nederland (ON!) nader tot elkaar te brengen. Dat schrijft de NPO vrijdag in een reactie op het advies dat een onafhankelijke commissie een maand geleden uitbracht over de werkwijze van de NPO. Daarin staat dat bij ON! "substantiële tekortkomingen" zijn vastgesteld "in de naleving van journalistieke normen".

9 uur geleden