PVV haalt uit naar wapenhulp aan Oekraïne, brengt land in gevaar
DEN HAAG (ANP) - PVV-Tweede Kamerlid Joeri Pool heeft uitgehaald naar de Nederlandse militaire steun aan Oekraïne. Daardoor is de krijgsmacht verzwakt, zei hij in een debat over de begroting van Defensie. "Deze bestuurders spelen Russisch roulette met onze nationale veiligheid."
De steun heeft volgens het kabinet een langdurig negatief effect op de inzetbaarheid van de krijgsmacht, aldus Pool. "Dus als in reactie op de voortdurende provocaties van de Nederlandse regering aan de Russische Federatie er onverwachts een aanval komt, dan zitten wij gigantisch in de problemen." De generaals "staren zich blind op het gevaar uit Rusland", zei het Kamerlid.
De militaire top zegt dat de Nederlandse leveranties aan Oekraïne verantwoord zijn. In het begin werd veel materieel van Defensie zelf naar Oekraïne gestuurd, maar tegenwoordig wordt vooral direct bij fabrikanten gekocht voor Oekraïne.
Tegen steun
De PVV is al vanaf het begin tegen militaire en financiële steun voor Oekraïne. Daarin staat de partij vrijwel alleen. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer wil de hulp voortzetten voor langere tijd. Dat geldt ook voor VVD, NSC en BBB waar de PVV mee onderhandelt over de vorming van een kabinet.
Pool haalde ook uit naar de militaire samenwerking met Duitsland. Vorig jaar ging het laatste gevechtsbataljon van de Koninklijke Landmacht op in de Duitse landstrijdkrachten. "Een absolute schande", noemt de PVV'er dat. Defensie stuurt al vele jaren aan op verregaande samenwerking met andere landen. Dat is onder meer effectiever en goedkoper. Ook voor die internationale samenwerking is brede steun in de Kamer.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielzoekers die geld hebben gekregen omdat de IND te lang doet over het beslissen over hun asielaanvraag, moeten dat boven een bepaalde grens inleveren om mee te betalen aan hun opvang. Dat heeft de Raad van State (RvS) woensdag besloten, in lijn met de werkwijze van opvangorgaan COA.
4 minuten geledenVLISSINGEN (ANP) - De schade na een explosie en daaropvolgende brand dinsdagavond in een wooncomplex in Vlissingen (Zeeland) is groot. Dat meldt de gemeente. Het complex aan de Schutterijstraat, maar ook omliggende panden en auto's hebben veel schade opgelopen door de klap en de grote uitslaande brand.
10 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De winter is tot dusver een halve graad kouder dan gebruikelijk, meldt Weeronline. In de eerste helft van de meteorologische winter was de gemiddelde temperatuur in De Bilt 3,6 graden, normaal is dat 4,1 graden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurmarkt in de vrije sector bleef ook in het vierde kwartaal van 2025 "structureel krap", melden woningplatformen Huurwoningen.nl en Pararius. De prijs ging omhoog naar gemiddeld 1838 euro per maand en er verdwenen meer huurwoningen van de markt dan erbij kwamen. Beschikbare woningen stonden minder lang online; het scheelt een dag vergeleken met hetzelfde kwartaal een jaar eerder.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Steeds meer Nederlanders gebruiken AI-tools bij het plannen van hun vakantie, zo blijkt uit de zogenoemde vakantiemonitor van de ANWB. Kunstmatige hulpmiddelen zoals ChatGPT en Gemini worden niet alleen ingezet om inspiratie op te doen, maar ook om reisschema's samen te stellen, een passende bestemming te vinden en activiteiten te plannen. Zowel vooraf als tijdens de reis. Van alle Nederlanders gebruikt ruim 34 procent zo'n tool daarvoor.
7 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
11 uur geleden