Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV haalt uit naar wapenhulp aan Oekraïne, brengt land in gevaar

PVV haalt uit naar wapenhulp aan Oekraïne, brengt land in gevaar

DEN HAAG (ANP) - PVV-Tweede Kamerlid Joeri Pool heeft uitgehaald naar de Nederlandse militaire steun aan Oekraïne. Daardoor is de krijgsmacht verzwakt, zei hij in een debat over de begroting van Defensie. "Deze bestuurders spelen Russisch roulette met onze nationale veiligheid."

De steun heeft volgens het kabinet een langdurig negatief effect op de inzetbaarheid van de krijgsmacht, aldus Pool. "Dus als in reactie op de voortdurende provocaties van de Nederlandse regering aan de Russische Federatie er onverwachts een aanval komt, dan zitten wij gigantisch in de problemen." De generaals "staren zich blind op het gevaar uit Rusland", zei het Kamerlid.

De militaire top zegt dat de Nederlandse leveranties aan Oekraïne verantwoord zijn. In het begin werd veel materieel van Defensie zelf naar Oekraïne gestuurd, maar tegenwoordig wordt vooral direct bij fabrikanten gekocht voor Oekraïne.

Tegen steun

De PVV is al vanaf het begin tegen militaire en financiële steun voor Oekraïne. Daarin staat de partij vrijwel alleen. Een grote meerderheid van de Tweede Kamer wil de hulp voortzetten voor langere tijd. Dat geldt ook voor VVD, NSC en BBB waar de PVV mee onderhandelt over de vorming van een kabinet.

Pool haalde ook uit naar de militaire samenwerking met Duitsland. Vorig jaar ging het laatste gevechtsbataljon van de Koninklijke Landmacht op in de Duitse landstrijdkrachten. "Een absolute schande", noemt de PVV'er dat. Defensie stuurt al vele jaren aan op verregaande samenwerking met andere landen. Dat is onder meer effectiever en goedkoper. Ook voor die internationale samenwerking is brede steun in de Kamer.

Meer uit Binnenland

Haaksbergers willen azc op één locatie in wat drukkere omgeving

HAAKSBERGEN (ANP) - De opvang van asielzoekers in Haaksbergen (Overijssel) moet gebeuren op één centrale locatie en op een plek waar meer mensen wonen, dus in een drukkere omgeving. Zo oordeelt een meerderheid van deelnemers aan een referendum over het azc. De uitkomst werd vrijdag bekendgemaakt en door burgemeester Gerard van den Hengel (VVD) in ontvangst genomen namens de gemeenteraad.

1 uur geleden
Comité Iran Vrij wil weten wie achter neerschieten Iraniër zit

DEN HAAG (ANP) - Het Comité Iran Vrij vraagt zich af wie het neerschieten van de Iraniër in Schoonhoven op zijn geweten heeft. "We moeten het politieonderzoek afwachten, maar als de lange arm van het mullahregime opnieuw achter deze aanslag zit, kunnen we dit echt niet langer tolereren", schrijft het comité op X.

1 uur geleden
Neergeschoten Iraniër sprak zich uit tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - De politiemedewerker van Iraanse afkomst die donderdagochtend werd neergeschoten in Schoonhoven heeft zich eerder uitgesproken tegen het Iraanse regime, meldde justitieminister David van Weel voor aanvang van de ministerraad. Hij meldde eerder al dat verschillende autoriteiten alert zijn en maatregelen hebben genomen.

1 uur geleden
OM: gezagvoerder niet schuldig aan fataal luchtballonongeluk

DE HOEVE (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft besloten de zaak over het fatale ongeluk met een heteluchtballon in augustus vorig jaar te seponeren. De gezagvoerder treft geen schuld, concludeert de landelijke luchtvaartofficier van justitie.

1 uur geleden
Jongeren volgen nieuws via sociale media, maar wantrouwen die

AMSTERDAM (ANP) - Jongeren gebruiken vooral sociale media als TikTok en Snapchat om op de hoogte te blijven van het nieuws, maar ze hebben weinig vertrouwen in die platforms. Een onderzoek onder ruim duizend tieners concludeert dat.

2 uur geleden
Acht aanhoudingen na vondst honderden kilo's cocaïne in busje

KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.

9 uur geleden
Jetten noemt het 'schandalig' dat Orbán steeds dwarsligt

BRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."

10 uur geleden