PVV en VVD dringen aan op privatisering Nederlandse Loterij
DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen PVV en VVD nemen er geen genoegen mee dat het kabinet de Nederlandse Loterij in overheidshanden wil houden. Staatssecretaris Tjebbe van Oostenbruggen (Financiƫn, NSC) liet vorige week weten dat privatisering nu niet haalbaar is, een besluit dat volgens deze partijen "veel vragen" oproept.
"De overheid hoort geen gokaanbieder te zijn", zei PVV-Kamerlid Henk de Vree donderdag in een debat. Dat vindt ook VVD'er Aukje de Vries, die het standpunt van de NSC-bewindsman "volstrekt onbegrijpelijk" vindt. "Ik weet niet waarom wij een loterij in handen hebben, en ik snap ook niet dat een weldenkend mens dat zou kunnen uitleggen."
Van Oostenbruggen wees onder meer op de toename van het aantal gokverslaafden sinds online gokken onder voorwaarden is toegestaan. Daarom schrikt het kabinet ervoor terug om een groter deel van het kansspelaanbod in commerciƫle handen te laten vallen. De Nederlandse Loterij is eigenaar van onder meer de Staatsloterij, Lotto en Toto.
Minder grenzen opzoeken
Een staatsdeelneming zal minder geneigd zijn de grenzen van het toelaatbare op te zoeken, herhaalde Van Oostenbruggen in het debat. De Vries heeft daar bedenkingen bij. Zij wees op de discussies die er zijn geweest rond de Toto, die bekende oud-voetballers inzette in reclames, totdat dit drie jaar geleden werd verboden. Ook de Nederlandse Loterij is niet altijd "het beste jongetje van de klas", aldus het VVD-Kamerlid.
De staatssecretaris wees daarnaast op strengere regels voor aanbieders van kansspelen waaraan wordt gewerkt. Hij zou het ongemakkelijk vinden als de overheid eerst een gokbedrijf verkoopt, en daarna met nieuwe wetgeving de winstgevendheid ondergraaft. Dat roept de vraag op of je als verkoper wel te goeder trouw bent, zei hij.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden