PVV doet in 2026 in 40 gemeenten mee aan lokale verkiezingen
DEN HAAG (ANP) - De PVV doet dit voorjaar in 40 van de 342 gemeenten mee met de gemeenteraadsverkiezingen, meldt partijleider Geert Wilders dinsdag. Dat zijn er negen meer dan bij de vorige lokale verkiezingen in 2022. Onder de gemeenten waar mensen op een PVV-kandidaat kunnen stemmen, zijn twaalf nieuwe gemeenten. Maar er vallen ook drie plaatsen af: Arnhem, Zandvoort en Urk.
Nieuwe plaatsen waar de PVV meedoet, zijn Assen, Bergen op Zoom, Borger-Odoorn, Delft, Haarlemmermeer, Kampen, Montferland, Oss, Papendrecht, Stadskanaal, Steenbergen en Súdwest-Fryslân. Onder de gemeenten zijn grotere steden als Den Haag, Utrecht, Maastricht, Groningen, Den Bosch, Almere, Lelystad, Zoetermeer en Enschede.
De PVV doet ook (weer) mee in plaatsen waar de opvang van asielzoekers voor spanning zorgt in het lokale bestuur of door protesten van tegenstanders. Het gaat onder meer om Venlo en Terneuzen, waar rumoer is ontstaan omdat gemeenteraadsleden in de besluitvorming onder druk zouden zijn gezet door tegenstanders van asielopvangplekken.
Overigens is Purmerend niet meegeteld in de lijstjes van Wilders van 2022 en 2026. Daar vonden in verband met een herindeling de gemeenteraadsverkiezingen een jaar eerder plaats, in 2021. De twee PVV-raadsleden hebben zich deze week teruggetrokken uit de landelijke partij vanwege verschillen van inzicht met de landelijke partij. Ook in Urk heeft het enige PVV-raadslid om die reden de samenwerking beëindigd met de landelijke PVV.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) moet druk op Rusland houden, zodat het land kiest voor een staakt-het-vuren en onderhandelingen om tot een duurzame vrede te komen. Die oproep deed premier Rob Jetten zaterdag op de openingsdag van de Parlementaire Assemblee van de OVSE in Den Haag.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten die geen asielopvang organiseren, moeten langskomen bij het ministerie van Asiel. Minister Bart van den Brink zegt in radioprogramma Dit is de Dag dat hij volgende week "de volgende stap" zet in het escalatieproces bij de eerste gemeenten. Welke gemeenten dat zijn, maakt Van den Brink dan ook bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Er moeten geen hogere straffen komen voor daders tussen de 12 en 17 jaar, vindt staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66). Onder meer het vorige kabinet-Schoof wilde de maximale straffen voor 14- en 15-jarigen verhogen, maar Van Bruggen ziet dat niet zitten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Dierproeven op apen mogen ook na 2030 doorgaan, schrijft minister Rianne Letschert van Wetenschap in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens de D66-minister zijn de proeven nog nodig voor onder meer de ontwikkeling van geneesmiddelen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In de laatste verhoorweek voor de zomerstop verschijnen onder meer oud-zorgminister Hugo de Jonge, voormalig staatssecretaris van Economische Zaken Mona Keijzer en opiniepeiler Maurice de Hond voor de parlementaire enquêtecommissie corona. De verhoren staan in het teken van vaccinaties en het coronatoegangsbewijs.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere getuigen die zijn opgeroepen door de parlementaire enquêtecommissie corona zijn fysiek en digitaal bedreigd. Dat gebeurde vooruitlopend op hun verhoor en soms ook daarna. "Onacceptabel", vindt commissievoorzitter Daan de Kort. "Onze tolerantie voor dit verwerpelijke gedrag is nul en we zijn in contact met politie en beveiliging hierover." De woordvoerder van de commissie kan niet zeggen of er aangifte is gedaan. Dat is aan de bedreigde personen zelf.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt 450 miljoen euro uit het Klimaatfonds in de bouw van een ondergrondse opslag voor waterstof. Dat meldt klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Waterstof kan gebruikt worden om energie uit bijvoorbeeld zon en wind op te slaan en is daarmee van groot belang voor de omschakeling van fossiele naar hernieuwbare energie.
1 dag geleden