PVV afwezig bij zo'n honderd debatten sinds installatie Kamer
DEN HAAG (ANP) - De PVV-fractie was tot half juni afwezig bij ongeveer honderd Tweede Kamerdebatten sinds de installatie van nieuwe Kamerleden in december. Dat is ruim een kwart van het totaal, blijkt uit een analyse van het ANP van data van de debatten.
Over het algemeen zijn kleinere fracties minder vaak aanwezig bij debatten. Zij moeten hun tijd immers over meer verschillende onderwerpen verdelen. GroenLinks-PvdA, na de PVV de grootste in de Tweede Kamer, was bijvoorbeeld het vaakst aanwezig, gevolgd door VVD en NSC. JA21 was met één zetel juist het vaakst afwezig.
Voor de PVV gaat dit patroon niet op: die partij is met 37 zetels veruit de grootste, maar doet mee aan net iets meer debatten dan D66 (9 zetels). De PVV is ongeveer vier keer zo vaak afwezig als GroenLinks-PvdA (25 zetels). Gemiddeld per zetel is de deelname aan debatten bij de PVV het laagst.
Van den Born
De cijfers gaan over zowel commissiedebatten als debatten in de plenaire zaal. Andere soorten bijeenkomsten zoals procedurevergaderingen en technische briefings zijn niet meegenomen.
PVV-Kamerlid Vincent van den Born was bij geen enkel debat aanwezig. Volgens de debatverslagen van de Tweede Kamer sprak hij alleen zeven woorden in een regeling van werkzaamheden: "Helemaal goed, voorzitter. Steun voor een debat."
Exact aantal niet bekend
Het exacte aantal debatten waarbij partijen aanwezig waren, is niet bekend. Als Kamerleden op het laatste moment toch wel of juist niet komen opdagen, wordt dat niet altijd bijgehouden, legt een medewerker van de Tweede Kamer uit.
Een woordvoerder van de PVV kan niet verklaren waarom de fractieleden van zijn partij relatief weinig bij debatten zijn. "Ik zie iedereen heel hard werken." Ook Van den Borns afwezigheid kan de woordvoerder niet uitleggen.
Volgens de PVV-woordvoerder vullen de Kamerleden hun werk ook op andere manieren in dan met debatten. "Je hebt natuurlijk ook werkbezoeken, en dat soort zaken. Het land in gaan. Afspraken maken, je netwerk opbouwen. We zijn pas een half jaar onderweg."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft Israël opgeroepen om de veiligheid te waarborgen van Nederlandse opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Van die vloot met humanitaire hulp voor Gaza heeft Israël meer dan twintig schepen onderschept. Nederland heeft daarover contact met Israëlische autoriteiten, meldt een woordvoerder van Buitenlandse Zaken na vragen van het ANP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.
18 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.
1 dag geledenGORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.
1 dag geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.
1 dag geleden