Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PVV afwezig bij zo'n honderd debatten sinds installatie Kamer

PVV afwezig bij zo'n honderd debatten sinds installatie Kamer

DEN HAAG (ANP) - De PVV-fractie was tot half juni afwezig bij ongeveer honderd Tweede Kamerdebatten sinds de installatie van nieuwe Kamerleden in december. Dat is ruim een kwart van het totaal, blijkt uit een analyse van het ANP van data van de debatten.

Over het algemeen zijn kleinere fracties minder vaak aanwezig bij debatten. Zij moeten hun tijd immers over meer verschillende onderwerpen verdelen. GroenLinks-PvdA, na de PVV de grootste in de Tweede Kamer, was bijvoorbeeld het vaakst aanwezig, gevolgd door VVD en NSC. JA21 was met één zetel juist het vaakst afwezig.

Voor de PVV gaat dit patroon niet op: die partij is met 37 zetels veruit de grootste, maar doet mee aan net iets meer debatten dan D66 (9 zetels). De PVV is ongeveer vier keer zo vaak afwezig als GroenLinks-PvdA (25 zetels). Gemiddeld per zetel is de deelname aan debatten bij de PVV het laagst.

Van den Born

De cijfers gaan over zowel commissiedebatten als debatten in de plenaire zaal. Andere soorten bijeenkomsten zoals procedurevergaderingen en technische briefings zijn niet meegenomen.

PVV-Kamerlid Vincent van den Born was bij geen enkel debat aanwezig. Volgens de debatverslagen van de Tweede Kamer sprak hij alleen zeven woorden in een regeling van werkzaamheden: "Helemaal goed, voorzitter. Steun voor een debat."

Exact aantal niet bekend

Het exacte aantal debatten waarbij partijen aanwezig waren, is niet bekend. Als Kamerleden op het laatste moment toch wel of juist niet komen opdagen, wordt dat niet altijd bijgehouden, legt een medewerker van de Tweede Kamer uit.

Een woordvoerder van de PVV kan niet verklaren waarom de fractieleden van zijn partij relatief weinig bij debatten zijn. "Ik zie iedereen heel hard werken." Ook Van den Borns afwezigheid kan de woordvoerder niet uitleggen.

Volgens de PVV-woordvoerder vullen de Kamerleden hun werk ook op andere manieren in dan met debatten. "Je hebt natuurlijk ook werkbezoeken, en dat soort zaken. Het land in gaan. Afspraken maken, je netwerk opbouwen. We zijn pas een half jaar onderweg."

Meer uit Politiek

Karremans belooft landelijke aanpak fatbikes, inhoud onbekend

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat) komt met een landelijke aanpak van fatbikes, zei hij in de Tweede Kamer. Wat die aanpak behelst, maakte hij nog niet duidelijk. Wel houdt de VVD'er vast aan de coalitiewens om een juridisch onderscheid te maken tussen fatbikes en andere elektrische fietsen.

20 uur geleden
Van Veldhoven: energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven

DEN HAAG (ANP) - De wereldwijde energiesituatie zal voorlopig zorgwekkend blijven, verwacht energieminister Stientje van Veldhoven na het aankondigen van een staakt-het-vuren tussen de VS en Iran. Dat is goed nieuws, vindt Van Veldhoven, "maar veel energie-infra is ernstig beschadigd in de regio". Herstel daarvan kan maanden tot jaren duren.

22 uur geleden
Berendsen: militairen naar Straat van Hormuz nu niet aan de orde

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) nu niet aan de orde dat Nederland militairen stuurt om de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat zei hij in het programma Goedemorgen Nederland en op NPO Radio 1 nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran werd afgekondigd.

22 uur geleden
D66 gaat toch praten met Hart voor Den Haag over coalitie

DEN HAAG (ANP) - D66 gaat met Hart voor Den Haag praten over de vorming van een nieuwe coalitie in Den Haag, heeft de fractie besloten. Eerder verzette de partij zich tegen samenwerking, maar vorige week deed verkenner Ahmed Aboutaleb een dringend beroep op D66 om toch in gesprek te gaan met partijleider Richard de Mos. Dat heeft D66 over de streep getrokken.

23 uur geleden
ChristenUnie en CDA vinden dat Ye niet moet worden toegelaten

DEN HAAG (ANP) - Net als het Verenigd Koninkrijk moet Nederland rapper Ye (ook bekend als Kanye West) de toegang weigeren, vinden ChristenUnie en CDA. Ye geeft begin juni twee concerten in Arnhem. "Wat mij betreft komt hij ons land niet binnen", zegt Mirjam Bikker (ChristenUnie). "Als dat juridisch kan, heel graag", reageert Tijs van den Brink (CDA).

1 dag geleden
Jetten hoopt op terughoudendheid VS na dreigement tegen Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten hoopt op terughoudendheid van de Verenigde Staten in de oorlog tegen Iran. De Amerikaanse president Donald Trump dreigt op sociale media dat komende nacht "een hele beschaving" zal worden gedood als de blokkade van de Straat van Hormuz niet wordt opgeheven. "Dat zijn geen behulpzame teksten", vindt de premier.

1 dag geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de handmatig gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

1 dag geleden