Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdD-senator Koffeman: Ouwehand gooide oprichters voor de bus

PvdD-senator Koffeman: Ouwehand gooide oprichters voor de bus

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Esther Ouwehand heeft de oprichters van de Partij voor de Dieren in een kritische brief "voor de bus" gegooid, vindt medeoprichter en senator Niko Koffeman. In de brief schreef Ouwehand dat het inmiddels afgetreden bestuur zich te veel laat leiden door de oprichters. "Iedereen die daar wordt genoemd, wordt verdacht gemaakt, en ten onrechte", aldus Koffeman. Te gast bij Nieuwsuur weigert hij desalniettemin uitgesproken kant te kiezen voor één van de kampen.

Zaterdag kwam het al langer sluimerende conflict in de partij aan de oppervlakte. Het partijbestuur zette Ouwehand aan de kant als lijsttrekker na "signalen en informatie" te hebben ontvangen die wijzen op schendingen van integriteit. Koffeman houdt vol dat hij deze signalen niet kent en ook geen partij is in het conflict. Wel vindt hij dat de signalen moeten worden onderzocht, ook nu het bestuur is afgetreden en Ouwehand is gerehabiliteerd als lijsttrekker.

Bovendien vindt Koffeman dat Ouwehand onterecht stelt dat de partij niet democratisch genoeg is. "Ze vraagt om iets, maar ze doet het omgekeerde", zegt hij. Door haar handelen beweegt de partij weer terug naar de tijd dat de partijleider alles voor het zeggen had, vindt Koffeman. Hij zegt dat de PvdD hier juist afscheid van heeft genomen door veel organisatorische verantwoordelijkheden neer te leggen bij het bestuur en de partijleider over de politieke lijn te laten gaan.

Meer uit Politiek

Gorinchem onderzoekt mogelijke stemfraude bij raadsverkiezingen

GORINCHEM (ANP) - In Gorinchem zijn er vermoedens van stemfraude met volmachten tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van afgelopen woensdag. De gemeente doet daar onderzoek naar, zo is besloten na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie.

30 minuten geleden
Minister belooft alleen bij uitzondering asielkind op te sluiten

DEN HAAG (ANP) - Asielkinderen zullen alleen bij uitzondering worden opgesloten na de invoering van het migratiepact, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag in het debat hierover. Hij reageerde daarmee op zorgen uit de linkse oppositie over het kabinetsplan om het mogelijk te maken asielzoekers met kinderen in bepaalde gevallen op te sluiten in een detentiecentrum in Zeist terwijl ze hun asielprocedure afwachten.

18 uur geleden
Minister: andere gemeenten nodig voor oplossing Hardenberg

DEN HAAG (ANP) - Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA) heeft andere gemeenten nodig om het probleem in Hardenberg op te lossen. Dat zegt hij in reactie op het nieuws dat opvangorgaan COA na dinsdag een dwangsom gaat betalen aan de Overijsselse gemeente omdat de einddatum niet gehaald is. "Op dit moment zijn er gewoon meer locaties aan het sluiten dan dat er nieuwe locaties bij komen," zegt hij. "Zie daar het probleem."

18 uur geleden
Oppositie: rechtspraak rijdt door migratiepact op een muur af

DEN HAAG (ANP) - De rechtspraak gaat door de invoering van het migratiepact vastlopen, vrezen oppositiepartijen als GroenLinks-PvdA en ChristenUnie. De Raad voor de Rechtspraak voorziet dat het aantal rechtszaken hierdoor met 19.000 per jaar oploopt in 2028, terwijl er al een tekort is aan rechters. Don Ceder van de ChristenUnie vergeleek het pact tijdens het debat hierover met een trein die tegen een muur aan gaat rijden.

19 uur geleden
Financiën blokkeert computersystemen na digitale inbraak

DEN HAAG (ANP) - Op het ministerie van Financiën is vorige week een digitale inbraak ontdekt in "systemen voor een aantal primaire processen" op het departement. De toegang tot deze systemen is maandag geblokkeerd, waardoor een deel van de medewerkers niet meer kan inloggen.

20 uur geleden
Minister verzekert: IND is klaar om migratiepact uit te voeren

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) is klaar om het Europese migratiepact uit te voeren, verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) maandag tijdens een Kamerdebat. Daarover waren twijfels gerezen nadat dagblad Trouw vorige week publiceerde over een rapport dat toen nog vertrouwelijk was en inmiddels is gepubliceerd. Daarin voorzag de IND juist grote problemen als het pact op 12 juni aanstaande in werking treedt.

21 uur geleden
Onno Hoes aan de slag als informateur in Moerdijk

MOERDIJK (ANP) - Bestuurder Onno Hoes gaat aan de slag als informateur in de Brabantse gemeente Moerdijk. Hij gaat verkennen welke partijen kunnen samenwerken in Moerdijk, waarvan het gelijknamige dorp dreigt te worden opgeheven om plaats te maken voor uitbreiding van het haven- en industriecomplex. Daarna brengt Hoes een advies uit.

21 uur geleden