PvdD-Kamerleden: Ouwehand onschuldig tot tegendeel is bewezen
DEN HAAG (ANP) - In de rest van de Tweede Kamerfractie van de Partij voor de Dieren heerst verbijstering over de crisis die zich de afgelopen dagen bij de partij ontvouwde. Op X, voorheen Twitter, uiten zij hun verbazing dat fractievoorzitter Esther Ouwehand niet opnieuw de lijst mag trekken van het bestuur, vanwege vermeende "integriteitsschendingen". De fractie benadrukt dat Ouwehand onschuldig is tot het tegendeel is bewezen.
Het partijbestuur meldde zaterdag niet opnieuw Esther Ouwehand als lijsttrekker te willen, vanwege "signalen en informatie" over mogelijke "integriteitsschendingen". Wat de klachten precies waren, meldde het bestuur niet.
Kort daarna bleek dat Ouwehand vrijdag een zeer kritische brief naar het bestuur had gestuurd, over een gebrek aan professionalisering en democratie in de partij. Die brief is volgens haar dan ook de reden dat het bestuur haar nu niet meer wil als lijsttrekker. "Ik vind het moeilijk om het een los te zien van het ander."
Nog geen bewijs
De nummer twee van de fractie, Christine Teunissen, sprak al snel haar volledige steun uit voor Ouwehand. Ook verschillende lokale afdelingen van de partij hebben dat gedaan.
De rest van de Tweede Kamerfractie doet dat niet, maar benadrukt wel dat er nog geen bewijs is voor mogelijke misstanden door Ouwehand. Frank Wassenberg schrijft dat hij het besluit van het bestuur om Ouwehand het lijsttrekkerschap te ontnemen daarom ook "echt niet kan plaatsen". Eva van Esch heeft daar ook "veel vragen over". Lammert van Raan zegt expliciet geen partij te willen kiezen in het conflict. Hij en Leonie Vestering schrijven dat "vermeende integriteitsschendingen" zorgvuldig onderzocht moeten worden.
Onprofessioneel
Campagneleider Daan de Neef, die eerder Kamerlid was voor de VVD, heeft het bestuur gemeld zijn taken neer te leggen. "Ik kan niet voor een bestuur werken dat Esther zo behandelt", laat hij in een verklaring op X weten. "Daarvoor is ze mij te lief en heeft het bestuur er een te grote puinzooi van gemaakt. Ik vind het hoogst onprofessioneel, oncollegiaal en onverkwikkelijk hoe met Esther wordt omgesprongen. Dit moet stoppen."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".
14 uur geleden