PvdD had 115.000 euro aan juridische kosten in kwestie Ouwehand
DEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren heeft afgerond 115.000 euro aan juridische kosten gemaakt door de interne ruzie over het leiderschap van Esther Ouwehand. Partijvoorzitter Michiel Knol bevestigt dat na berichtgeving van het AD en zegt te betreuren dat het nodig was.
Het genoemde geldbedrag is uitgegeven aan onder meer advocatenkosten, juridisch advies, een integriteitsadvies en advies dat is ingewonnen door het oude bestuur.
In het najaar escaleerde een - zo bleek later - al langer sluimerend conflict tussen Ouwehand en het toenmalige bestuur. Dat besloot haar toch niet naar voren te schuiven als lijsttrekker voor de Kamerverkiezingen en beschuldigde de politica van integriteitsschendingen. Ouwehand maakte daar bezwaar tegen en kon na een interne machtsstrijd toch weer door als politiek leider. Het bestuur zette een stap terug. Het nieuwe bestuur pleitte Ouwehand na een onderzoek vrij van de beschuldigingen.
Campagnekas
De hele kwestie heeft de partij bijna 150.000 euro gekost. In dit bedrag zitten de eerdergenoemde juridische kosten, maar ook bijvoorbeeld de prijs van de grotere zaal die nodig was om de kwestie te bespreken tijdens een congres.
"We geven het geld liever uit aan dingen die belangrijk zijn voor de partij", zegt Knol. De campagnekas voor de verkiezingen in november heeft daar niet onder geleden, verzekert de partijvoorzitter.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Senator Robert van Gasteren is niet langer welkom in de fractie van BBB in de Eerste Kamer. Dat meldt een woordvoerder van BBB. Aanleiding is dat Van Gasteren afgelopen vrijdag tijdens een ledenbijeenkomst publiekelijk zijn lidmaatschap van de partij opzegde.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De plotseling overleden Surinaamse oud-president Chan Santokhi heeft volgens premier Rob Jetten veel betekend voor zowel Suriname als Nederland. Santokhi stierf maandag onverwacht op 67-jarige leeftijd in Paramaribo.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De beperkingen op het ministerie van Financiën als gevolg van een digitale inbraak raken circa 1600 publieke instellingen die hun overtollige middelen bij het departement stallen. Het digitale portaal voor dit zogenoemde schatkistbankieren behoort tot de systemen die uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) in een brief aan de Tweede Kamer.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP en JA21 willen opheldering over het besluit van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) om dit jaar al de bezuiniging op de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA ongedaan te maken. Vorige week stemde de Tweede Kamer nog tegen een voorstel om de oude subsidie van 19 miljoen te herstellen. "De begroting aanpassen zes dagen nadat erover gestemd is, getuigt niet van democratisch ethos", meent Chris Stoffer (SGP).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar kan de VN-hulporganisatie voor Palestijnse vluchtelingen UNRWA alweer rekenen op de oorspronkelijke subsidie van 19 miljoen euro, schrijft minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) maandag aan de Tweede Kamer. In het coalitieakkoord was al aangekondigd dat de bezuiniging ongedaan zou worden gemaakt.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland sluit zich aan bij de aan Israël gerichte oproep van Duitsland, Frankrijk, Italië en het Verenigd Koninkrijk om de doodstraf niet uit te breiden, meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) op X.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State oordeelt mild over het wetsvoorstel waardoor het verheerlijken van terrorisme verboden wordt. De belangrijke kabinetsadviseur heeft een aantal opmerkingen bij het plan, maar wijst het niet af. Zo vraagt de raad aan justitieminister David van Weel om de toelichting te verbeteren, zodat officieren van justitie en rechters beter begrijpen hoe ze de wet moeten toepassen.
1 dag geleden