Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

EDE (ANP) - Leden van de Partij voor de Dieren (PvdD) bespreken zaterdag de mogelijkheden voor meedoen aan demonstraties, zoals die van Extinction Rebellion (XR). Dit zullen ze doen tijdens het partijcongres in Ede. Het thema leeft sterk onder de achterban van de dierenpartij omdat die veel idealen van de klimaatactivisten deelt.

Enkele PvdD'ers gaan hun demonstratierecht aanstippen, omdat de partij haar leden eerder afraadde deel te nemen aan een XR-actie. Sommige leden vragen om een bijeenkomst waar ze bijvoorbeeld dingen kunnen leren over vreedzaam burgerlijk verzet en burgerlijke ongehoorzaamheid. Tijdens het congres bespreken ze de mogelijkheden en belangstelling daarvoor.

Ook zullen ze een demonstratierichtlijn voor de partij bespreken. In het voorstel staat onder meer dat leden tijdens acties herkenbaar voor de dierenpartij mogen uitkomen en dat de PvdD zelf meer demonstraties gaat organiseren.

Tijdens het congres wordt ook teruggeblikt op de verkiezingen van afgelopen maart. Daarnaast wordt gestemd over de samenstelling van het partijbestuur. De dag wordt afgesloten met een toespraak van partijleider Esther Ouwehand.

Meer uit Politiek

Schoof: blijven strijden tegen antisemitisme en haat

DEN HAAG (ANP) - "We staan naast de wereldwijde Joodse gemeenschap en blijven strijden tegen antisemitisme en haat", laat demissionair premier Dick Schoof op X weten in een nieuwe reactie op de aanslag op een chanoekaviering op het strand in de Australische stad Sydney. Bij de schietpartij vielen zondag twaalf doden, onder wie een van de daders. Een tweede dader raakte zwaargewond.

10 minuten geleden
Schoof betuigt premier Australië steun na schietpartij

DEN HAAG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft de Australische ambtgenoot Anthony Albanese zijn steun betuigd na de schietpartij in Sydney. Dat gebeurde bij het populaire strand Bondi Beach. Daar vond ook een Chanoeka-viering plaats. Er vielen zeker tien doden en elf gewonden. Schoof spreekt van een "zwarte dag voor Australië".

3 uur geleden
VVD zoekt dringend geld, maar leden lopen niet warm voor afdracht

BUSSUM (ANP) - De VVD heeft geld nodig. Een manier om het op te lossen is volgens het hoofdbestuur een afdracht vragen aan de politieke bestuurders van de partij. Tijdens de algemene ledenvergadering in Bussum zaterdag bleek uit een peiling onder de aanwezige leden dat zij vooral willen inzetten op werving van nieuwe leden.

1 dag geleden
Wetsbehandeling over invoering EU-migratiepact moet in halfjaar

DEN HAAG (ANP) - De Eerste en Tweede Kamer krijgen een half jaar de tijd om het wetsvoorstel over het EU-migratiepact te behandelen, voordat dit op 12 juni 2026 in werking treedt. Demissionair asielminister David van Weel (VVD) meldde vrijdag dat het voorstel naar de Tweede Kamer wordt gestuurd en verzocht om de behandeling "prioriteit" te geven. Normaal gesproken duurt een wetsbehandeling veel langer.

1 dag geleden
Tieman bespreekt 'alternatieven' voor bezuiniging infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Robert Tieman van Infrastructuur en Waterstaat bespreekt alternatieven voor de bezuiniging op infrastructuur die bij Prinsjesdag is doorgevoerd, zei hij vrijdag na de ministerraad. Hij wil met het ministerie van Financiën zoeken naar manieren om te voorkomen dat zijn ministerie "disproportioneel zwaar wordt geraakt".

2 dagen geleden
Aartsen: meer geld voor spoor verstandig, is aan volgende kabinet

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Thierry Aartsen (Openbaar Vervoer, VVD) denkt dat het "verstandig" is om meer geld te steken in het spoor, maar vindt het aan het volgende kabinet om daarover te besluiten. Donderdag meldde ProRail dat de spoorbeheerder de komende jaren steeds vaker alleen noodzakelijk onderhoud kan plegen. Maar voor klussen om het spoor 'toekomstklaar' te maken is geen budget.

2 dagen geleden
CDA-leider Bontenbal noemt coalitie met JA21 meest realistisch

DEN HAAG (ANP) - Een coalitie met D66, CDA, VVD en JA21 is momenteel het meest realistische scenario voor Henri Bontenbal. Dat zei de CDA-leider na besprekingen met D66, VVD en de nieuwe informateur Rianne Letschert. Hij benadrukte dat de gesprekken nog lopen, maar dat hij verwacht dat er eerst naar JA21 wordt gekeken en dus niet naar GroenLinks-PvdA.

2 dagen geleden