PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR
EDE (ANP) - Leden van de Partij voor de Dieren (PvdD) bespreken zaterdag de mogelijkheden voor meedoen aan demonstraties, zoals die van Extinction Rebellion (XR). Dit zullen ze doen tijdens het partijcongres in Ede. Het thema leeft sterk onder de achterban van de dierenpartij omdat die veel idealen van de klimaatactivisten deelt.
Enkele PvdD'ers gaan hun demonstratierecht aanstippen, omdat de partij haar leden eerder afraadde deel te nemen aan een XR-actie. Sommige leden vragen om een bijeenkomst waar ze bijvoorbeeld dingen kunnen leren over vreedzaam burgerlijk verzet en burgerlijke ongehoorzaamheid. Tijdens het congres bespreken ze de mogelijkheden en belangstelling daarvoor.
Ook zullen ze een demonstratierichtlijn voor de partij bespreken. In het voorstel staat onder meer dat leden tijdens acties herkenbaar voor de dierenpartij mogen uitkomen en dat de PvdD zelf meer demonstraties gaat organiseren.
Tijdens het congres wordt ook teruggeblikt op de verkiezingen van afgelopen maart. Daarnaast wordt gestemd over de samenstelling van het partijbestuur. De dag wordt afgesloten met een toespraak van partijleider Esther Ouwehand.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.
3 dagen geledenNICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.
4 dagen geleden