Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

EDE (ANP) - Leden van de Partij voor de Dieren (PvdD) bespreken zaterdag de mogelijkheden voor meedoen aan demonstraties, zoals die van Extinction Rebellion (XR). Dit zullen ze doen tijdens het partijcongres in Ede. Het thema leeft sterk onder de achterban van de dierenpartij omdat die veel idealen van de klimaatactivisten deelt.

Enkele PvdD'ers gaan hun demonstratierecht aanstippen, omdat de partij haar leden eerder afraadde deel te nemen aan een XR-actie. Sommige leden vragen om een bijeenkomst waar ze bijvoorbeeld dingen kunnen leren over vreedzaam burgerlijk verzet en burgerlijke ongehoorzaamheid. Tijdens het congres bespreken ze de mogelijkheden en belangstelling daarvoor.

Ook zullen ze een demonstratierichtlijn voor de partij bespreken. In het voorstel staat onder meer dat leden tijdens acties herkenbaar voor de dierenpartij mogen uitkomen en dat de PvdD zelf meer demonstraties gaat organiseren.

Tijdens het congres wordt ook teruggeblikt op de verkiezingen van afgelopen maart. Daarnaast wordt gestemd over de samenstelling van het partijbestuur. De dag wordt afgesloten met een toespraak van partijleider Esther Ouwehand.

Meer uit Politiek

Scheidend premier Schoof dankt Nederland voor 'leukste baan'

DEN HAAG (ANP) - Scheidend minister-president Dick Schoof vond het premierschap "niet de makkelijkste baan" die hij ooit had, maar "wel de leukste". Dat zegt hij in een videoboodschap die hij daags voor zijn vertrek op X heeft geplaatst. Hij bedankt daarin de Nederlandse bevolking "voor alle steun, aardige woorden en opbouwende kritiek" in de afgelopen anderhalf jaar.

4 uur geleden
Schoof: dat waren twee weken absolute topsport

DEN HAAG (ANP) - Premier Dick Schoof heeft zondag op X gememoreerd dat de Winterspelen erop zitten voor Nederland. "Wat was het een ongelooflijk mooi feest en wat hebben we genoten van twee weken absolute topsport. Met tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles waren dit de meest succesvolle Winterspelen ooit."

6 uur geleden
Aankomend premier Jetten klaar met klus als formateur

DEN HAAG (ANP) - Het werk van Rob Jetten als formateur zit erop. De politiek leider van D66 heeft zaterdag zijn eindverslag overhandigd aan Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Maandag wordt hij beëdigd als minister-president.

1 dag geleden
Nieuwe staatssecretaris: hervorming box 3 komt bovenop de stapel

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe stelsel om belasting te heffen op het rendement op vermogen ligt "bovenop de stapel" als D66'er Eelco Eerenberg maandag begint als staatssecretaris van Financiën. De vervanger van Nathalie van Berkel - die zich deze week terugtrok na ophef over onjuistheden in haar cv - sprak dit vermoeden uit na zijn kennismaking met aanstaand premier Rob Jetten.

2 dagen geleden
Jetten benieuwd naar input Kamer na doorrekening kabinetsplannen

DEN HAAG (ANP) - Aankomend premier Rob Jetten (D66) hoort graag "input" van partijen in de Tweede Kamer nu de planbureaus de kabinetsplannen hebben doorgerekend. "Dan kunnen we richting de zomer, als we de definitieve begroting van volgend jaar maken, daar goed naar kijken."

2 dagen geleden
Coalitie investeert toch niet in ontwikkelingssamenwerking

DEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA investeert onderaan de streep toch niet in ontwikkelingssamenwerking. Hoewel er jaarlijks 257 miljoen euro voor wordt uitgetrokken, gaat ongeveer hetzelfde bedrag de komende jaren vanuit dat potje naar asielopvang. Het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving noemen het een "ombuiging" in de doorrekening.

2 dagen geleden
Van der Plas stopt als partijleider BBB, Vermeer volgt haar op

DEN HAAG (ANP) - Caroline van der Plas stopt als partijleider en fractievoorzitter van de BBB. Dat meldt de partij. Tweede Kamerlid Henk Vermeer volgt haar op. Van der Plas blijft wel actief als Kamerlid.

2 dagen geleden