PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR
EDE (ANP) - Leden van de Partij voor de Dieren (PvdD) bespreken zaterdag de mogelijkheden voor meedoen aan demonstraties, zoals die van Extinction Rebellion (XR). Dit zullen ze doen tijdens het partijcongres in Ede. Het thema leeft sterk onder de achterban van de dierenpartij omdat die veel idealen van de klimaatactivisten deelt.
Enkele PvdD'ers gaan hun demonstratierecht aanstippen, omdat de partij haar leden eerder afraadde deel te nemen aan een XR-actie. Sommige leden vragen om een bijeenkomst waar ze bijvoorbeeld dingen kunnen leren over vreedzaam burgerlijk verzet en burgerlijke ongehoorzaamheid. Tijdens het congres bespreken ze de mogelijkheden en belangstelling daarvoor.
Ook zullen ze een demonstratierichtlijn voor de partij bespreken. In het voorstel staat onder meer dat leden tijdens acties herkenbaar voor de dierenpartij mogen uitkomen en dat de PvdD zelf meer demonstraties gaat organiseren.
Tijdens het congres wordt ook teruggeblikt op de verkiezingen van afgelopen maart. Daarnaast wordt gestemd over de samenstelling van het partijbestuur. De dag wordt afgesloten met een toespraak van partijleider Esther Ouwehand.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
11 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Robert van Gasteren geeft zijn zetel niet terug aan de BBB in de Eerste Kamer. Hij gaat verder als zelfstandig senator, bevestigt BBB-fractievoorzitter Ilona Lagas woensdag na berichtgeving van WNL.
2 dagen geleden