Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

PvdD bespreekt mogelijkheden van meedoen aan demonstraties XR

EDE (ANP) - Leden van de Partij voor de Dieren (PvdD) bespreken zaterdag de mogelijkheden voor meedoen aan demonstraties, zoals die van Extinction Rebellion (XR). Dit zullen ze doen tijdens het partijcongres in Ede. Het thema leeft sterk onder de achterban van de dierenpartij omdat die veel idealen van de klimaatactivisten deelt.

Enkele PvdD'ers gaan hun demonstratierecht aanstippen, omdat de partij haar leden eerder afraadde deel te nemen aan een XR-actie. Sommige leden vragen om een bijeenkomst waar ze bijvoorbeeld dingen kunnen leren over vreedzaam burgerlijk verzet en burgerlijke ongehoorzaamheid. Tijdens het congres bespreken ze de mogelijkheden en belangstelling daarvoor.

Ook zullen ze een demonstratierichtlijn voor de partij bespreken. In het voorstel staat onder meer dat leden tijdens acties herkenbaar voor de dierenpartij mogen uitkomen en dat de PvdD zelf meer demonstraties gaat organiseren.

Tijdens het congres wordt ook teruggeblikt op de verkiezingen van afgelopen maart. Daarnaast wordt gestemd over de samenstelling van het partijbestuur. De dag wordt afgesloten met een toespraak van partijleider Esther Ouwehand.

Meer uit Politiek

D66, VVD en CDA gaan financiële plannen testen bij experts

DEN HAAG (ANP) - Het financiële plaatje van de drie formerende partijen krijgt steeds meer vorm en daar worden donderdag delen van voorgelegd aan experts van De Nederlandsche Bank, het Centraal Planbureau en het ministerie van Financiën. D66-leider Rob Jetten zei na de formatiegesprekken van woensdag dat zij "een beter beeld hebben over hoe die financiële plaat eruit komt te zien".

1 uur geleden
Thijssen wil nog dit jaar strengere stikstofwetten met doel 2030

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet zorgen dat er nog dit jaar nieuwe stikstofwetten komen om Nederland van het stikstofslot te halen. Dat is volgens VNO-NCW-voorzitter Ingrid Thijssen nodig. In die wet moeten wat haar betreft harde doelen staan voor het verminderen van de stikstofuitstoot in 2030.

10 uur geleden
PVV-fractieleider in senaat: we blijven achter Wilders staan

DEN HAAG (ANP) - De senatoren van de PVV blijven loyaal aan de partij. Over die vraag heeft fractieleider Alexander van Hattem na het vertrek van zeven Tweede Kamerleden ook "geen seconde twijfel" gehad. "We blijven gewoon vierkant achter Geert staan", zegt hij na berichtgeving van RTL Nieuws.

10 uur geleden
Schoof hoopt dat Groenland-ruzie op misverstand berust

DAVOS (ANP) - Premier Dick Schoof hoopt dat de hoogopgelopen ruzie tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland berust op een misverstand. De Amerikaanse president Donald Trump zou de Europese verkenningsmissie naar het eiland volgens meerdere media per abuis hebben opgevat als bedoeld om Groenland tegen de VS te verdedigen.

11 uur geleden
Putters: beoogde coalitie open voor overleg met sociale partners

DEN HAAG (ANP) - Kim Putters ziet dat de beoogde coalitie open staat voor samenwerking met werkgevers en werknemers op het gebied van de economie en de arbeidsmarkt. "Het is cruciaal dat een kabinet een goede verstandhouding heeft met ons", vindt de voorzitter van de Sociaal-Economische Raad (SER) na afloop van zijn gesprek met de informateur en de leiders van D66, VVD en CDA.

11 uur geleden
Meer lokale PVV-fracties staan achter Geert Wilders

DEN HAAG (ANP) - Op sociale media spreken meerdere lokale PVV-fracties hun steun uit voor Geert Wilders. Dat is te zien op de Facebookpagina's van de lokale afdelingen, waar vergelijkbare berichten zijn geplaatst met een afbeelding van de PVV-leider. De steun volgt nadat zeven PVV-Kamerleden aankondigden zich af te splitsen van de partij.

14 uur geleden
Juridische NGO: overheidssteun Tata Steel is juridisch onhoudbaar

AMSTERDAM (ANP) - De maximaal 2 miljard euro die het demissionaire kabinet wil bijdragen aan de verduurzaming van Tata Steel is juridisch onhoudbaar. Dit concludeert de juridische organisatie Advocates for the Future (AftF) na een uitgebreide analyse van de intentieverklaring uit september vorig jaar.

15 uur geleden