Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA'er Paul Tang gaat belastingcommissie EU-parlement leiden

PvdA'er Paul Tang gaat belastingcommissie EU-parlement leiden

BRUSSEL (ANP) - PvdA'er Paul Tang gaat de nieuwe belastingcommissie van het Europees Parlement leiden. De commissie moet de strijd aanbinden met belastingontwijking en -ontduiking, waardoor de EU-lidstaten jaarlijks miljarden euro's mislopen.

Tang, voorman van de PvdA in Brussel, maakt zich al jaren sterk voor de aanpak van schimmige belastingconstructies en spaart daarbij Nederland niet. De econoom was de drijvende kracht achter de verklaring van het parlement dat Nederland een belastingparadijs is.

"Sindsdien hebben mijn collega’s er het volle vertrouwen in dat ik dit probleem echt aan wil pakken, ook in Nederland", zegt Tang. Het werk van de nieuwe commissie is volgens hem juist in het belang van de Nederlandse schatkist, die jaarlijks 22 miljard minder zou incasseren doordat rijkaards en multinationals hun geld met brievenbusfirma's en malafide belastingadviseurs weten weg te sluizen. Als de commissie donderdag voor het eerst bijeenkomt buigt zij zich meteen over belastingconstructies in Nederland en vijf andere lidstaten.

Tang wil onder meer dat bedrijven meer openheid van zaken geven over hun winst en belastingafdracht en dat niet langer iedereen zich zomaar belastingadviseur kan noemen. Verantwoordelijk EU-commissaris Paolo Gentiloni verwelkomt de nieuwe commissie "in het belang van eerlijke burgers en bedrijven in heel Europa".

De bestrijding van belastingontwijking en -ontduiking was tot nu toe verdeeld over allerlei verschillende geledingen van het parlement.

Meer uit Politiek

BBB-senator zegt lidmaatschap partij op, blijft actief in fractie

BARNEVELD (ANP) - BBB-senator Robert van Gasteren zegt zijn lidmaatschap van de partij op, zo kondigde hij aan op een partijbijeenkomst in Barneveld. Hij blijft wel actief bij de BBB-fractie in de Eerste Kamer, zei hij desgevraagd. "Met hetzelfde programma en hetzelfde BBB-gevoel." De partij heeft twaalf zetels in de senaat.

14 uur geleden
Mona Keijzer zegt lidmaatschap BBB op

BARNEVELD (ANP) - Mona Keijzer neemt definitief afscheid van de BBB, nadat ze door de fractie is gepasseerd als potentieel partijleider. "Voor mij stopt het hier vandaag als lid van BBB," zei ze op een ledenavond. Ze scheidde zich al eerder af van de Tweede Kamerfractie en ging op persoonlijke titel verder als Kamerlid.

14 uur geleden
Emoties lopen hoog op bij extra ledenbijeenkomst BBB

BARNEVELD (ANP) - Leden van BBB zijn boos, teleurgesteld en verdrietig om de "reuring" in de partij. Die ontstond nadat Henk Vermeer het partijleiderschap had overgenomen van Caroline van der Plas, hoewel Mona Keijzer die functie ook ambieerde.

15 uur geleden
Lokale partijen niet blij met nieuwe naam GroenLinks-PvdA

DEN HAAG (ANP) - Verschillende lokale partijen met namen die lijken op PRO, de nieuwe roepnaam van GroenLinks-PvdA, zijn niet blij met hun nieuwe naamgenoot. Donderdag kondigde de partij aan verder te gaan als Progressief Nederland, kortweg PRO. ProHengelo schrijft op Facebook dat het gebruik van dezelfde naam voor een landelijke partij kan leiden tot "verwarring over rollen, posities en verantwoordelijkheden".

17 uur geleden
Hermans maakt miljoenen vrij voor pandemische paraatheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans van Volksgezondheid, Welzijn en Sport maakt structureel tot 177 miljoen euro vrij om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Het geld komt van meerdere posten binnen haar eigen begroting. Begin maart adviseerde de minister nog tegen extra geld hiervoor.

17 uur geleden
ANP Verkiezingsdienst: lokaal niet de grote winnaar verkiezingen

DEN HAAG (ANP) - De voorlopige winst van lokale partijen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen ten opzichte van de vorige is kleiner dan eerder gemeld door de ANP Verkiezingsdienst. Ze zijn dus niet de grote winnaars van de recente verkiezingen.

17 uur geleden
Van Essen trekt 150 miljoen uit stikstofpot voor natuur en boeren

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar zet landbouwminister Jaimi van Essen (D66) 150 miljoen euro extra klaar voor natuurherstel en verschillende maatregelen voor de landbouw. Het geld komt uit de pot van 20 miljard euro die de coalitie de komende jaren wil uitgeven aan het oplossen van het stikstofprobleem.

17 uur geleden