PvdA wil meer oog voor architectuur bij nieuwbouw woningen
DEN HAAG (ANP) - Bij de bouw van de 900.000 nieuwe woningen zoals de ambitie is van minister Hugo de Jonge (Volkshuisvesting), moet nadrukkelijk oog zijn voor architectuur, vindt PvdA-Kamerlid Henk Nijboer. Een deel daarvan moet gebouwd worden onder "spectaculaire nieuwe architectuur en vernieuwing brengen", zei Nijboer in het Kamerdebat over ruimtelijke ordening.
Hij wil voorkomen dat we over twintig jaar terugkijken en "zeggen dat we weliswaar volume hebben gebouwd, maar dat dat niet echt tot de verbeelding spreekt. Ik vind dat we die verplichting op ons moeten nemen." Hoe dit moet worden geregeld, weet Nijboer niet. Mogelijk dat de rijksbouwmeester daarin een rol kan spelen, opperde hij.
De Jonge gaat de suggestie van de PvdA bespreken met de rijksbouwmeester, zegde de minister in het debat toe. Hij deelt de wens van Nijboer om huizen te bouwen "die mooi zijn. Het zou fantastisch zijn als er over honderd jaar nog enthousiast wordt gesproken over wat wij hier nu neerzetten. Ik denk dat we daar meer aan kunnen doen dan nu mogelijk is."
Compacter bouwen
D66 pleitte in het debat voor compacter bouwen. Wat Faissal Boulakjar betreft, wordt afgestapt van de standaard van eengezinswoningen "met een voor- en achtertuin en een grote zolder. Is alleen een achtertuin niet voldoende?", vroeg hij zich hardop af.
Gezien de woningnood moeten alle ballen worden gezet op compacter, meer en betaalbaar bouwen, benadrukte de D66'er. "Woningzoekenden hebben liever een fijne en compacte woning dan helemaal geen uitzicht op een eigen stekkie", zei Boulakjar.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft er spijt van dat het de Tweede Kamer niet eerder heeft geïnformeerd over het terugvinden van een 'datakluis' met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal. Dat antwoordt staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66), ook namens staatssecretaris Sandra Palmen (Toeslagen, partijloos), op Kamervragen. Tegelijk geven ze aan dat er geen opzet is geweest om informatie achter te houden of belastingplichtigen te duperen.
1 dag geleden