Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA wil extra geld en langer coronasteun voor cultuursector

PvdA wil extra geld en langer coronasteun voor cultuursector

DEN HAAG (ANP) - Om kunst en cultuur overeind te houden na de coronacrisis wil de PvdA dat de steunmaatregelen voor deze sector na 1 juli doorlopen. Het extra geld moet ook gaan naar de niet-gesubsidieerde instellingen en vooral naar de makers en werkenden in deze sector gaan, vindt PvdA-leider Lilianne Ploumen.

Daarnaast wil ze dat theaters, musea, bioscopen en andere instellingen zicht krijgen op een veilige opening. Een jaar geleden gingen de kunst- en cultuurinstellingen dicht. Daarna kon er deels weer wat open, maar sinds half december is de boel weer dicht vanwege de toen sterk oplopende coronabesmettingen. De langdurige sluiting heeft voor grote problemen gezorgd in de sector, veel mensen zijn hun werk al kwijtgeraakt, aldus Ploumen.

In haar reddingsplan dat ze vrijdag bekendmaakte, pleit Ploumen ook voor een jaarlijkse overheidsbijdrage van 500 miljoen euro om kunst en cultuur beter toegankelijk te maken voor iedereen. Daarmee zouden rijksmusea een dag in de maand gratis kunnen zijn. Ook moet iedere jongere tot en met 25 jaar een kortingkaart krijgen voor kunst en cultuur.

Ook wil de PvdA 200 miljoen euro per jaar uittrekken voor een stimuleringsfonds voor bibliotheken. Daarmee kunnen meer bibliotheken openblijven en is de bieb voor jongeren tot 18 jaar gratis.

Meer uit Binnenland

Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

3 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

5 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.

6 uur geleden
Paar honderd mensen bij pacifistische demonstratie Malieveld

DEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.

12 uur geleden
Gewonde na explosies en brand bij woning in Schiedam

SCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.

16 uur geleden
Nieuwe aanhoudingen om aanslag synagoge en voorbereiden explosie

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.

1 dag geleden
Politie krijgt extra bevoegdheden voor doorzoeken sociale media

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.

1 dag geleden