PvdA wil extra geld en langer coronasteun voor cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Om kunst en cultuur overeind te houden na de coronacrisis wil de PvdA dat de steunmaatregelen voor deze sector na 1 juli doorlopen. Het extra geld moet ook gaan naar de niet-gesubsidieerde instellingen en vooral naar de makers en werkenden in deze sector gaan, vindt PvdA-leider Lilianne Ploumen.
Daarnaast wil ze dat theaters, musea, bioscopen en andere instellingen zicht krijgen op een veilige opening. Een jaar geleden gingen de kunst- en cultuurinstellingen dicht. Daarna kon er deels weer wat open, maar sinds half december is de boel weer dicht vanwege de toen sterk oplopende coronabesmettingen. De langdurige sluiting heeft voor grote problemen gezorgd in de sector, veel mensen zijn hun werk al kwijtgeraakt, aldus Ploumen.
In haar reddingsplan dat ze vrijdag bekendmaakte, pleit Ploumen ook voor een jaarlijkse overheidsbijdrage van 500 miljoen euro om kunst en cultuur beter toegankelijk te maken voor iedereen. Daarmee zouden rijksmusea een dag in de maand gratis kunnen zijn. Ook moet iedere jongere tot en met 25 jaar een kortingkaart krijgen voor kunst en cultuur.
Ook wil de PvdA 200 miljoen euro per jaar uittrekken voor een stimuleringsfonds voor bibliotheken. Daarmee kunnen meer bibliotheken openblijven en is de bieb voor jongeren tot 18 jaar gratis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De bruine kroeg komt op de Nederlandse lijst van immaterieel erfgoed. Dat heeft fractievoorzitter van de PvdA in Amsterdam Lian Heinhuis vrijdagavond bekendgemaakt in het tv-programma Café Kockelmann.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf heeft een passage verwijderd uit een artikel van 5 maart over Nederlanders die vastzitten in het Midden-Oosten. Het gaat om een interview met een vrouw, Tamara Harema, die zelf repatriëringsvluchten zou organiseren van Oman naar Nederland. Eerder haalde de krant al de bijbehorende foto weg. Onderzoekscollectief Bellingcat meldde donderdag dat de foto vermoedelijk met AI was gemaakt en dat de vluchten waar Harema over sprak, niet leken te bestaan.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - De politie heeft vrijdagmiddag woningen doorzocht in Tilburg van personen die worden verdacht van betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam. Een woordvoerder van de politie bevestigt berichtgeving hierover door Omroep Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Simpelere regels zijn volgens meerdere gemeenteraadskandidaten een manier om meer woningen te bouwen, zeggen ze in het NOS-radiodebat in aanloop naar de verkiezingen. Een deel van die regels ligt buiten de macht van gemeenten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft naar aanleiding van de Iranoorlog de afgelopen dagen gebeld met de staatshoofden van Jordanië, Oman en Qatar. Hij belde ook met de kroonprins van Koeweit. De koning wil met de gesprekken steun en solidariteit bieden, laat de Rijksvoorlichtingsdienst weten. De komende dagen belt hij nog andere staatshoofden in de regio.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten mogen zelf regels maken over het gebruik van onder meer staalslakken. Dat schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Milieu, CDA) in een Kamerbrief nadat hierover onduidelijkheid was ontstaan onder gemeenten. Landelijk is er al een tijdelijk verbod en een vergunningplicht voor staalslakken, omdat dit restproduct van de staalproductie giftig kan zijn.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier mensen die betrokken zouden zijn bij de explosie in de nacht van donderdag op vrijdag bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in de Rotterdamse wijk Blijdorp, werden aangehouden bij een andere Rotterdamse synagoge, in de wijk Hillegersberg. Die synagoge ligt op zo'n 6 kilometer afstand van de Nederlands-Israëlitische Gemeente Rotterdam, waar de explosie plaatsvond.
7 uur geleden