PvdA wil extra geld en langer coronasteun voor cultuursector
DEN HAAG (ANP) - Om kunst en cultuur overeind te houden na de coronacrisis wil de PvdA dat de steunmaatregelen voor deze sector na 1 juli doorlopen. Het extra geld moet ook gaan naar de niet-gesubsidieerde instellingen en vooral naar de makers en werkenden in deze sector gaan, vindt PvdA-leider Lilianne Ploumen.
Daarnaast wil ze dat theaters, musea, bioscopen en andere instellingen zicht krijgen op een veilige opening. Een jaar geleden gingen de kunst- en cultuurinstellingen dicht. Daarna kon er deels weer wat open, maar sinds half december is de boel weer dicht vanwege de toen sterk oplopende coronabesmettingen. De langdurige sluiting heeft voor grote problemen gezorgd in de sector, veel mensen zijn hun werk al kwijtgeraakt, aldus Ploumen.
In haar reddingsplan dat ze vrijdag bekendmaakte, pleit Ploumen ook voor een jaarlijkse overheidsbijdrage van 500 miljoen euro om kunst en cultuur beter toegankelijk te maken voor iedereen. Daarmee zouden rijksmusea een dag in de maand gratis kunnen zijn. Ook moet iedere jongere tot en met 25 jaar een kortingkaart krijgen voor kunst en cultuur.
Ook wil de PvdA 200 miljoen euro per jaar uittrekken voor een stimuleringsfonds voor bibliotheken. Daarmee kunnen meer bibliotheken openblijven en is de bieb voor jongeren tot 18 jaar gratis.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.
5 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.
12 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.
21 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Erben Wennemars stopt als schaatsanalist bij de NOS. Dat laat de nieuwsomroep vrijdag weten. De oud-schaatser neemt na zeventien jaar afscheid vanwege zijn dubbelrol als analist en vader van succesvol schaatser Joep Wennemars.
50 minuten geledenSTADSKANAAL (ANP) - De burgemeester van Stadskanaal, Klaas Sloots, doet "een dringend beroep" op inwoners van zijn gemeente niet het recht in eigen hand te nemen. In de gemeente is een noodverordening van kracht naar aanleiding van onrust door een strafrechtelijk onderzoek naar kindermishandeling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale ombudsman Reinier van Zutphen vindt dat de informatievoorziening aan gedupeerde ouders van de toeslagenaffaire nog altijd niet op orde is. Hij roept staatssecretaris van Financiën Sandra Palmen vrijdag opnieuw op om die te verbeteren.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.
3 uur geleden