Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA Rotterdam: vertrek Aboutaleb groot verlies

PvdA Rotterdam: vertrek Aboutaleb groot verlies

ROTTERDAM (ANP) - "Het vertrek van onze burgemeester Ahmed Aboutaleb is een groot verlies. Voor de stad Rotterdam en de Rotterdammers." Dat zegt de Rotterdamse fractie van de PvdA in een eerste reactie op het vertrek. Aboutaleb is lid van de PvdA.

"Onder zijn leiding is Rotterdam in 15 jaar veranderd in een aantrekkelijke stad die groeit en bloeit", zegt raadslid Co Engberts "Niet alleen in de stad en in alle wijken, maar ook op nationaal en op internationaal niveau heeft hij het ambt meer dan uitstekend vervuld. Daarmee heeft hij Rotterdam weer helemaal op de kaart gezet."

De fractie is bedroefd om het vertrek. "Aboutaleb leidde de stad door de vele crises, zoals de financiële crisis en recenter corona. Hij heeft de stad er kundig en veilig doorheen geloodst. Het vertrek van onze beste burgemeester stelt droevig. Zijn besluit om te stoppen kunnen we echter alleen maar respecteren."

Nieuwe burgemeester

De Rotterdamse PvdA wil dat Rotterdammers betrokken worden bij de keuze voor een nieuwe burgemeester. "Dat begint al bij het bepalen van de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Door middel van enquêtes en bewonersbijeenkomsten moeten Rotterdammers hun inbreng kunnen leveren over welk type burgemeester gewenst is. Een burgemeester voor alle Rotterdammers. Hier mag en moet wat de PvdA betreft ook voldoende tijd voor worden uitgetrokken."

Aboutaleb maakte dinsdag bekend dat hij in de loop van het najaar, na vijftien jaar het ambt van burgemeester van Rotterdam zal neerleggen. Hij vindt het tijd om plaats te maken voor een nieuwe burgemeester.

Meer uit Politiek

Boswijk verwacht veel meer militaire oefeningen op straat

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."

52 minuten geleden
Heerma wil als minister band met medeoverheden herstellen

DEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.

1 uur geleden
Karremans met 'veel motivatie' aan de slag met regels fatbikes

DEN HAAG (ANP) - Aanstaand minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat gaat "met veel motivatie" aan de slag met de strengere regels voor fatbikes die in het coalitieakkoord zijn afgesproken. De VVD'er maakte zich als wethouder in Rotterdam al "ernstig zorgen" over de gevolgen van de opkomst van de fatbike voor de verkeersveiligheid, zei hij na een gesprek met D66-leider en beoogd premier Rob Jetten.

3 uur geleden
Kandidaat-staatssecretaris Van Berkel treedt terug na ophef om cv

DEN HAAG (ANP) - D66'er Nathalie van Berkel trekt zich terug als kandidaat-staatssecretaris van Financiën, nadat meerdere media berichtten over onjuistheden in haar cv, meldt beoogd premier Rob Jetten.

20 uur geleden
Nieuwe landbouwminister wil 'andere film' afspelen met stikstof

DEN HAAG (ANP) - De beoogde landbouwminister Jaimi van Essen (D66) wil een "andere film" afspelen op het stikstofdossier. Na zijn gesprek met de aankomende premier Rob Jetten maakte hij niet concreet hoe zijn beleid anders wordt. Hij maakte vooral duidelijk welke toon hij wil aanslaan. "Mijn werkweek begint in de regio, begint met bezoek aan de sector, begint met compassie voor de sector."

20 uur geleden
Sjoerdsma wil zakendoen met China, ondanks mogelijke sanctie

DEN HAAG (ANP) - Sjoerd Sjoerdsma, aankomend minister van Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, heeft er vertrouwen in dat hij "gewoon zaken kan doen" met China. Dit ondanks de sancties die de Chinese overheid vijf jaar geleden aankondigde tegen de D66'er. Maandag na zijn gesprek met beoogd premier Rob Jetten noemde Sjoerdsma China een "belangrijke handelspartner van Nederland".

22 uur geleden
Palmen verwacht dat werken met minderheidskabinet niet anders is

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) verwacht niet dat haar werk als onderdeel van het minderheidskabinet heel anders wordt dan in het voorgaande demissionaire kabinet. "Als ik kijk naar alle partijen in de Kamer, dan zie je dat mensen graag willen dat dit opgelost wordt," zei ze na haar gesprek met formateur Rob Jetten.

1 dag geleden