Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA Rotterdam: vertrek Aboutaleb groot verlies

PvdA Rotterdam: vertrek Aboutaleb groot verlies

ROTTERDAM (ANP) - "Het vertrek van onze burgemeester Ahmed Aboutaleb is een groot verlies. Voor de stad Rotterdam en de Rotterdammers." Dat zegt de Rotterdamse fractie van de PvdA in een eerste reactie op het vertrek. Aboutaleb is lid van de PvdA.

"Onder zijn leiding is Rotterdam in 15 jaar veranderd in een aantrekkelijke stad die groeit en bloeit", zegt raadslid Co Engberts "Niet alleen in de stad en in alle wijken, maar ook op nationaal en op internationaal niveau heeft hij het ambt meer dan uitstekend vervuld. Daarmee heeft hij Rotterdam weer helemaal op de kaart gezet."

De fractie is bedroefd om het vertrek. "Aboutaleb leidde de stad door de vele crises, zoals de financiële crisis en recenter corona. Hij heeft de stad er kundig en veilig doorheen geloodst. Het vertrek van onze beste burgemeester stelt droevig. Zijn besluit om te stoppen kunnen we echter alleen maar respecteren."

Nieuwe burgemeester

De Rotterdamse PvdA wil dat Rotterdammers betrokken worden bij de keuze voor een nieuwe burgemeester. "Dat begint al bij het bepalen van de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Door middel van enquêtes en bewonersbijeenkomsten moeten Rotterdammers hun inbreng kunnen leveren over welk type burgemeester gewenst is. Een burgemeester voor alle Rotterdammers. Hier mag en moet wat de PvdA betreft ook voldoende tijd voor worden uitgetrokken."

Aboutaleb maakte dinsdag bekend dat hij in de loop van het najaar, na vijftien jaar het ambt van burgemeester van Rotterdam zal neerleggen. Hij vindt het tijd om plaats te maken voor een nieuwe burgemeester.

Meer uit Politiek

Passen voor herstemming Gorinchem eerder dan verwacht verstuurd

GORINCHEM (ANP) - De stempassen voor de herverkiezingen in Gorinchem zijn eerder dan verwacht verstuurd. De gemeente dacht de passen voor de herstemming op 20 april bij alle kiesgerechtigden te bezorgen, maar dat wordt 15 april nadat "samen met de drukker alles op alles is gezet", aldus een gemeentewoordvoerder.

1 dag geleden
Berendsen belt met Pakistan over 'schenden bestand' in Libanon

DEN HAAG/ISLAMABAD (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen heeft met de bemiddelaar van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zijn zorgen gedeeld over de schending daarvan in Libanon. Berendsen belde vrijdag met zijn ambtgenoot in Pakistan, dat hielp het bestand tussen Iran en de Verenigde Staten tot stand te brengen.

1 dag geleden
Kabinet trekt enkele tonnen uit voor Joodse studenten

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet trekt eenmalig 350.000 euro uit voor Joodse studenteninitiatieven. "Zodat zij hun eigen culturele tradities en gewoontes op die campussen verder kunnen vormgeven", zei onderwijsminister Rianne Letschert tegen het ANP. Ook komen er gesprekken tussen onderwijsinstellingen en lokale autoriteiten.

1 dag geleden
Yeşilgöz: bezoek Jetten aan Trump ongemakkelijk maar waardevol

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz erkent desgevraagd dat de timing van het bezoek van premier Rob Jetten aan de Amerikaanse president "ongemakkelijk" is. Trump dreigde eerder deze week nog met het vernietigen van de Iraanse beschaving, als dat land niet akkoord ging met het heropenen van de Straat van Hormuz.

1 dag geleden
Oud-PvdA-Kamerlid Rob Oudkerk wil nieuwe partij oprichten

HILVERSUM (ANP) - PvdA-prominent en oud-Kamerlid Rob Oudkerk wil een nieuwe politieke partij oprichten. Hij gaat daarvoor zijn lidmaatschap opzeggen van Progressief Nederland, het nieuwe samenwerkingsverband van PvdA en GroenLinks, zei hij vrijdagochtend bij Goedemorgen Nederland (WNL). Oudkerk mist bij die partij "sociaaldemocratische normen en waarden".

1 dag geleden
Jetten spreekt maandag oud-minister en senatoren in Washington

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) spreekt maandag tijdens zijn bezoek aan de Amerikaanse hoofdstad Washington onder meer met oud-buitenlandminister Mike Pompeo, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst in een persbericht. Pompeo was van 2018 tot en met 2021 minister van Buitenlandse Zaken onder president Donald Trump.

1 dag geleden
Ongeduldige Kamer wil energierekening voor huishoudens verlagen

DEN HAAG (ANP) - De Kamer is ongeduldig als het gaat om de aanpak van het kabinet om de energierekening te verlagen. Oppositiepartijen dringen in een debat aan op onder meer verlaging van de energiebelasting. Coalitiepartijen snappen de urgentie, maar wachten de kabinetsplannen af.

2 dagen geleden