PvdA Rotterdam: vertrek Aboutaleb groot verlies
ROTTERDAM (ANP) - "Het vertrek van onze burgemeester Ahmed Aboutaleb is een groot verlies. Voor de stad Rotterdam en de Rotterdammers." Dat zegt de Rotterdamse fractie van de PvdA in een eerste reactie op het vertrek. Aboutaleb is lid van de PvdA.
"Onder zijn leiding is Rotterdam in 15 jaar veranderd in een aantrekkelijke stad die groeit en bloeit", zegt raadslid Co Engberts "Niet alleen in de stad en in alle wijken, maar ook op nationaal en op internationaal niveau heeft hij het ambt meer dan uitstekend vervuld. Daarmee heeft hij Rotterdam weer helemaal op de kaart gezet."
De fractie is bedroefd om het vertrek. "Aboutaleb leidde de stad door de vele crises, zoals de financiële crisis en recenter corona. Hij heeft de stad er kundig en veilig doorheen geloodst. Het vertrek van onze beste burgemeester stelt droevig. Zijn besluit om te stoppen kunnen we echter alleen maar respecteren."
Nieuwe burgemeester
De Rotterdamse PvdA wil dat Rotterdammers betrokken worden bij de keuze voor een nieuwe burgemeester. "Dat begint al bij het bepalen van de profielschets voor de nieuwe burgemeester. Door middel van enquêtes en bewonersbijeenkomsten moeten Rotterdammers hun inbreng kunnen leveren over welk type burgemeester gewenst is. Een burgemeester voor alle Rotterdammers. Hier mag en moet wat de PvdA betreft ook voldoende tijd voor worden uitgetrokken."
Aboutaleb maakte dinsdag bekend dat hij in de loop van het najaar, na vijftien jaar het ambt van burgemeester van Rotterdam zal neerleggen. Hij vindt het tijd om plaats te maken voor een nieuwe burgemeester.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Een ruime Kamermeerderheid wil dat het kabinet de overname van het bedrijf achter DigiD tegenhoudt. Het Amerikaanse Kyndryl wil Solvinity kopen. Demissionair staatssecretaris Eddie van Marum (digitalisering, BBB) zei in reactie hierop dat hij eerst onderzoeken naar de overname wil afwachten.
1 uur geledenASSEN (ANP) - De BBB in Drenthe gaat op zoek naar een vervanger voor de woensdag opgestapte gedeputeerde Gert-Jan Schuinder. "Drenthe moet bestuurd worden en we moeten het vertrouwen terugwinnen", zei BBB-fractievoorzitter Willem Vossebeld. CDA, VVD en PvdA willen in de coalitie verder met BBB om goede dingen voor Drenthe te doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerleden moeten zich vaker uitspreken tegen mogelijk kwetsende en discriminerende uitspraken van andere Kamerleden, als het aan Kamervoorzitter Thom van Campen ligt. In reactie op het rapport van de Staatscommissie tegen Racisme en Discriminatie zegt Van Campen dat het goed is dat het rapport de Kamerleden een spiegel voorhoudt.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland staat welwillend tegenover meer inzet als de nieuwe militaire missie om Groenland en het Noordpoolgebied te beschermen langduriger wordt, zei demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) bij aankomst in Brussel. "Wat we precies gaan doen, moet blijken uit hoe de operatie Arctic Sentry eruit komt te zien", zei hij. De operatie Noordpoolschildwacht is woensdag officieel in gang gezet.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet van D66, VVD en CDA wordt op 23 februari beëdigd. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag officieel naar buiten gebracht. De datum werd al langer genoemd als dag van het aantreden van het minderheidskabinet.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Discriminerende taal wordt online steeds normaler omdat politici in de Tweede Kamer die ook gebruiken, meldt de Staatscommissie tegen Discriminatie en Racisme na onderzoek van de Universiteit van Amsterdam. Vooral racisme en discriminatie tegen moslims en joden op het internet neemt toe na uitspraken in de Tweede Kamer.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid in de Tweede Kamer wil dat vrouwen wordt verteld of ze dicht borstweefsel hebben. Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD) zei dat dit niet mogelijk is, omdat vrouwen nog geen vervolgonderzoek kan worden aangeboden. Een MRI-scan, waarmee dicht borstweefsel goed onderzocht kan worden, is pas vanaf 2030 beschikbaar voor borstkankerscreening.
1 dag geleden