PvdA-raadslid Rotterdam voor rechter om verzekeringsfraude
ROTTERDAM (ANP) - Het Rotterdamse gemeenteraadslid raadslid Kevin van Eikeren (PvdA) moet zich woensdag bij de rechter verantwoorden voor verzekeringsfraude. Het raadslid erkent in de periode vóór zijn lidmaatschap van de raad, van 2016 tot en met de zomer van 2018, enkele keren valse claims wegens diefstal te hebben ingediend.
Van Eikeren zegt maandagavond in samenspraak met de PvdA-fractie zijn politieke lot te zullen bespreken. Hij overweegt zijn zetel op te geven, maar wil daarover eerst zijn politieke geestverwanten in de raad raadplegen.
Fractievoorzitter Co Engberts bevestigt dat daarover fractieberaad wordt gevoerd en wil daarop niet vooruitlopen. "Ik ben zondagavond met de kwestie geconfronteerd en die is nieuw voor ons. Ik wil nu eerst het gesprek met hem en de fractie aangaan", aldus Engberts. "Ik kan er nu nog niets over zeggen."
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
12 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
14 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
21 uur geleden