Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA presenteert nieuwe lijsttrekker, partijcongres op zaterdag

PvdA presenteert nieuwe lijsttrekker, partijcongres op zaterdag

DEN HAAG (ANP) - De PvdA maakt maandag om 12.00 uur bekend wie de nieuwe lijsttrekker wordt, nu Lodewijk Asscher zich naar aanleiding van de toeslagenaffaire heeft teruggetrokken. De benoeming wordt bekrachtigd tijdens een digitaal partijcongres op zaterdag 23 januari.

Asscher stapte op als lijsttrekker om te voorkomen dat de nasleep van de toeslagenaffaire zijn partij zou schaden. Vorige maand verscheen een vernietigend rapport over de zaak, waar hij als minister van Sociale Zaken in het vorige kabinet ook nauw bij betrokken was.

Vele duizenden ouders werden de dupe van een nietsontziende jacht op fraude met de kinderopvangtoeslagen. Zij werden ten onrechte beschuldigd van gesjoemel en moesten enorme bedragen terugbetalen. Dat was mede het gevolg van beleid dat op het ministerie van Sociale Zaken werd bepaald.

Het partijbestuur van de PvdA gaf vorige week al aan haast te willen maken met de benoeming van een nieuwe lijsttrekker. De Tweede Kamerverkiezingen zijn op 17 maart.

Meer uit Politiek

Ouwehand draagt leiding Partij voor de Dieren over aan Teunissen

DEN HAAG (ANP) - Esther Ouwehand (49) stopt na bijna zeven jaar als leider van de Partij voor de Dieren. Ze blijft wel in de Tweede Kamer, laat ze donderdag in een persverklaring weten. Christine Teunissen (40) wordt de nieuwe fractievoorzitter van de partij die drie zetels in de Tweede Kamer bezet.

4 minuten geleden
Jetten: Nederland verliest in Lieke Marsman bijzondere stem

DEN HAAG (ANP) - Rob Jetten vindt het "verdrietig om te horen" dat dichter, schrijver en filosoof Lieke Marsman is overleden. "Nederland verliest een bijzondere stem", schrijft de premier donderdag op X. Uitgeverij Pluim maakte donderdag bekend dat Marsman op 3 juni op 35-jarige leeftijd is overleden aan een zeldzame vorm van kanker.

40 minuten geleden
Ministers: inspectierapport over Sohani is 'confronterend'

DEN HAAG (ANP) - De conclusies uit het inspectierapport over de tekortschietende aanpak van de verwarde man die vorig jaar het 11-jarige meisje Sohani doodstak, zijn "moeilijk en confronterend". Dat schrijven een vijftal ministers en één staatssecretaris in een Kamerbrief. Zij beloven lessen te trekken uit het rapport, waarin wordt gewezen op tekortkomingen in het beleid. De inspecteurs vinden dat de begeleiding en zorg van mensen met verward gedrag niet op orde zijn.

1 uur geleden
Klaver haalt uit naar VVD: houdt land gegijzeld met breekpunten

DEN HAAG (ANP) - Partijleider Jesse Klaver van Progressief Nederland (PRO) heeft in een Kamerdebat over de sociale zekerheid hard uitgehaald naar de VVD, die volgens hem "dit land gegijzeld houdt met taboes en breekpunten". De liberalen stellen volgens hem "het partijbelang voorop" door vast te houden aan de voorgestelde bezuinigingen, terwijl daar "geen draagvlak" voor is.

2 uur geleden
Kabinet bereikt akkoord met GL-PvdA over extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar gaat 328 miljoen euro extra naar de begroting van ontwikkelingshulp. Daarover heeft D66-minister Sjoerd Sjoerdsma een akkoord bereikt met GroenLinks-PvdA. Daardoor zal er naar verwachting voldoende steun zijn om de begroting door de Eerste Kamer te loodsen.

16 uur geleden
Kamer kritisch over niet-gehaalde doelen opeenvolgende kabinetten

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat het kabinet-Jetten de trend van gesneuvelde politieke beloften doorbreekt. Zowel oppositie als coalitie is het eens met de kritiek die de Algemene Rekenkamer heeft op de overheidsresultaten in 2025, waarin veel gestelde doelen niet werden gehaald. "De overheid moet gaan presteren. De belangrijkste vraag is wat mij betreft niet wat de overheid uitgeeft, maar wat het oplevert", zei D66'er Henk-Jan Oosterhuis.

23 uur geleden
Arib: Tweede Kamer was niet voorbereid op een pandemie

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer was begin 2020 niet voorbereid op een pandemie. Dat zei toenmalig Kamervoorzitter Khadija Arib woensdag tijdens haar verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.

1 dag geleden