Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA-leider Ploumen hekelt 'gure keuzes' van coalitiepartijen

PvdA-leider Ploumen hekelt 'gure keuzes' van coalitiepartijen

DEN BOSCH (ANP) - De plannen van het nieuwe kabinet zullen de ongelijkheid in de samenleving niet verkleinen, voorspelt PvdA-leider Lilianne Ploumen. Het moet "socialer en eerlijker", zegt zij in een toespraak in Den Bosch, bij de start van de campagne van de sociaaldemocraten voor de gemeenteraadsverkiezingen van volgende maand.

De PvdA-leider spreekt van "gure keuzes van mensen en partijen die het contact met de samenleving zijn kwijtgeraakt. Niet meer luisteren naar wat mensen echt nodig hebben. Geen oog hebben voor wat écht belangrijk is voor ons allemaal". Het is volgens haar "hard nodig" daar in de gemeenteraden "tegenwicht" aan te bieden. "Van wie is jouw stad of dorp? Dat ligt er voor, straks bij de gemeenteraadsverkiezingen."

Ploumen noemt onder meer bezuinigingen op jeugdzorg en de voorgenomen sluiting van het centrum voor kinderhartchirurgie in Groningen. Maar ze hekelt ook de keuzes die lokale afdelingen van de coalitiepartijen maken. Zoals D66 in Amsterdam, "dat voorstelt om meer dure koopwoningen te bouwen zonder badkamer en keuken, en minder betaalbare huurwoningen voor leraren, verpleegkundigen en trambestuurders."

Meer uit Binnenland

Kamermeerderheid wil snel debat over situatie Venezuela

DEN HAAG (ANP) - Een Kamermeerderheid wil snel een debat over de ontwikkelingen in Venezuela en de mogelijke gevolgen daarvan voor de landen in het Caribisch gebied. Een voorstel van de ChristenUnie om daarvoor het kerstreces te onderbreken, kan rekenen op steun van in ieder geval D66, CDA, GroenLinks-PvdA en JA21.

33 minuten geleden
Curaçaose minister roept op gestrande toeristen te helpen

WILLEMSTAD (ANP) - Op Curaçao heeft de minister van Economische Zaken, Roderick Middelhof, een oproep gedaan aan alle hotels en de rest van de toerismesector om voor de komende 48 uur onderdak te bieden aan degenen die op Curaçao zijn gestrand doordat hun vlucht is geannuleerd. Hij heeft volgens eigen zeggen hierover met de sector overleg gehad.

1 uur geleden
Curaçao: luchtruim rond Antillen toch niet helemaal gesloten

WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdag in een officieel bericht laten weten dat haar eerdere melding dat het luchtruim is gesloten is, "niet correct" is. Het valt volgens het bericht onder een "verhoogde paraatheid", nadat Amerika had aangegeven dat Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen niet in de regio mogen vliegen.

1 uur geleden
Premiers Curaçao en Aruba vragen bevolking kalm te blijven

WILLEMSTAD/ORANJESTAD (ANP) - De Curaçaose regering heeft zaterdagochtend (lokale tijd) in een officieel bericht de bevolking opgeroepen om kalm te blijven na de aanval van de Verenigde Staten op Venezuela. Volgens de regering is het luchtruim in ieder geval de komende 24 uur gesloten. Er is volgens de regering nauw contact met de andere eilanden van het Koninkrijk en met Nederland.

2 uur geleden
Code oranje om gladheid beëindigd, wel nog overal code geel

DE BILT (ANP) - Het KNMI heeft code oranje beëindigd. Die was zaterdagochtend vroeg uitgeroepen in het westen, midden en zuiden van het land wegens gladheid door sneeuwval en bevriezing. Wel geldt nog overal code geel.

2 uur geleden
Venezolanen in Nederland blij en opgelucht, maar ook bezorgd

DEN HAAG (ANP) - Venezolanen in Nederland hebben dubbele gevoelens over de aanvallen van de Verenigde Staten op Venezuela en de gevangenneming van president Nicolás Maduro. Ze zijn blij en opgelucht, maar ze hebben ook zorgen over de mensen in Venezuela en de toekomst van het land. Dit stelt Brigitte Moreno, voorzitter van de stichting Alianza Holanda Venezuela. "Het is een moment waar we heel lang naar hebben uitgekeken."

3 uur geleden
NVWA sloot vorig jaar weer meer voedselbedrijven om plaagdieren

UTRECHT (ANP) - Vorig jaar zijn weer meer voedselbedrijven met spoed gesloten om ernstige overlast van plaagdieren. Dat meldt de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De dienst sloot 75 winkels en horecagelegenheden. In 2024 waren dat er 57.

5 uur geleden