PvdA kiest volgende week nieuwe fractievoorzitter
DEN HAAG (ANP) - De Tweede-Kamerfractie van de PvdA kiest volgende week vrijdag uit haar midden een opvolger voor Lilianne Ploumen. Die maakte dinsdag onverwacht bekend op te stappen als fractievoorzitter en Kamerlid.
Ploumen zei te vertrekken omdat de rol van fractievoorzitter en partijleider haar onvoldoende paste. Leden van de fractie, die uit acht personen bestaat tot Ploumens opvolger aantreedt, hebben tot volgende week donderdag om zich kandidaat te stellen voor het fractievoorzitterschap.
Ploumen zal diezelfde donderdag officieel afscheid nemen als Kamerlid. Daarna moet duidelijk worden wie van de PvdA-kieslijst haar Kamerzetel inneemt. De eerstvolgende op die lijst is Gijs van Dijk. Hij stapte eerder dit jaar op na beschuldigingen van ongepast gedrag.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie.
12 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie haalt 400 miljoen euro naar voren om ook dit jaar Oekraïne weer 3 miljard aan militaire steun te kunnen geven. Een ingewijde bevestigt maandag berichtgeving van De Telegraaf over de kasschuif.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Pleegzorgorganisatie Enver staat niet langer onder verscherpt toezicht van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). Volgens de inspectie heeft de instelling, die onder meer betrokken was bij de pleegzorg voor het meisje uit Vlaardingen dat ernstig werd mishandeld in haar pleeggezin, de afgelopen maanden voldoende verbeteringen doorgevoerd.
2 uur geleden