Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA: handelwijze De Jonge raakt ons allemaal

PvdA: handelwijze De Jonge raakt ons allemaal

DEN HAAG (ANP) - De handelwijze van voormalig zorgminister Hugo de Jonge rond de mondkapjesdeal met Sywert van Lienden "raakt ons allemaal", zegt PvdA-Kamerlid Attje Kuiken in een debat over de kwestie in de Tweede Kamer. "Het is lelijk en het tast het vertrouwen aan in het kabinet en in de politiek", aldus de sociaaldemocrate.

Het zit Kuiken vooral dwars dat De Jonge lange tijd deed alsof hij niet bij de "schimmige deal" betrokken was, terwijl hij er wel degelijk van afwist. "Waarom heeft hij niet eerlijk antwoord gegeven over zijn betrokkenheid?" In plaats daarvan koos hij volgens de PvdA'er voor een "semantisch woordenspel" over wat betrokkenheid precies inhoudt.

Van huidig zorgminister Conny Helder wil Kuiken weten of de bemoeienis van De Jonge en zijn entourage "doorslaggevend" is geweest bij het sluiten van de deal. Van Lienden was destijds lid van het CDA, de partij van De Jonge.

Kuiken laat nog in het midden of haar partij vindt dat De Jonge, die in het nieuwe kabinet minister voor Volkshuisvesting is, moet opstappen. "Op welke manier kunnen wij verder met deze minister?", vraagt zij zich wel af, overigens zonder die vraag zelf te beantwoorden.

Meer uit Politiek

Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

2 dagen geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

3 dagen geleden
Palmen: toeslagenjongeren met schulden weten hulp niet te vinden

DEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.

3 dagen geleden
Partijloze staatssecretaris Palmen vroeg om rugdekking in kabinet

DEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".

3 dagen geleden
Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs namens D66

DEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.

3 dagen geleden
VVD draagt bekende namen aan voor kabinetsposten

DEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.

3 dagen geleden
Yeşilgöz wordt minister van Defensie en vicepremier

DEN HAAG (ANP) - VVD-leider Dilan Yeşilgöz verlaat de Kamerfractie van haar partij om minister van Defensie en vicepremier te worden in het nieuwe kabinet, meldt zij tegen de verzamelde pers in de Tweede Kamer. De huidige demissionaire defensieminister Ruben Brekelmans is in beeld als fractieleider. Maar het is volgens Yeşilgöz aan de fractie zelf om daarover te besluiten.

3 dagen geleden