PvdA geeft meest uit aan verkiezingsadvertenties online
DEN HAAG (ANP) - De Partij van de Arbeid (PvdA) heeft afgelopen week met afstand het meest uitgegeven aan advertenties op internet. Vooral de regionale afdelingen laten zich online zien. Zij hameren met name op ongelijkheid en de woningnood. Dat blijkt uit rapporten van Google en het socialemediabedrijf Meta - bekend van Facebook en Instagram.
De PvdA gaf vorige week naar schatting 13.000 euro uit aan advertenties op Google, YouTube, Facebook en Instagram. Daarna volgt de VVD met ruim 10.000 euro. In de afgelopen vier weken waren deze twee partijen samen goed voor een derde van de online-uitgaven van politieke partijen. Hierbij is gekeken naar uitgaven van de landelijke en regionale afdelingen en van kandidaat-raadsleden.
De landelijke afdeling van de PvdA gaf ongeveer 3000 euro uit. De partij trekt vooral de portemonnee om een professioneel geproduceerd reclamefilmpje onder de aandacht te brengen. De boodschap: "Jij bepaalt of er wordt geluisterd naar de mensen met de diepste zakken en de grootste mond of dat er wordt geluisterd naar de mensen met het grootste hart."
Regionaal
De resterende 10.000 euro van de PvdA die is uitgegeven, komt uit de zakken van regionale afdelingen. Bij een handjevol regionale afdelingen lopen deze uitgaven tot in de honderden euro's. PvdA Haarlem gaf bijvoorbeeld ruim 700 euro uit. Maar het gros - zo'n zeventig lokale afdelingen - geeft minder dan 100 euro uit om online op te vallen.
Tijdens de campagne voor de Tweede Kamerverkiezingen van 2021 kwamen op de lokale pagina's van de partij vele varianten terug van dezelfde video. Op dit moment is nog niet op zo'n manier zichtbaar dat regionale afdelingen hun internetcampagnes op elkaar hebben afgestemd. Hoewel filmpjes en andere reclames qua vorm erg verschillen, komt het streven van de partij voor een toegankelijke woningmarkt en minder sociale ongelijkheid telkens terug.
Enkele gemeentelijke afdelingen van de partij hebben ook hun eigen slogan. In Amersfoort treedt de PvdA bijvoorbeeld naar buiten met: "De menselijke maat is waar het om gaat." De afdeling van Súdwest-Fryslân is gegaan voor "Het best voor Súdwest".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Indiase premier Narendra Modi komt deze week naar Nederland. Gesprekken zullen onder meer gaan over de oorlogen in het Midden-Oosten en Oekraïne en over technologie, meldt de Rijksvoorlichtingsdienst.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt de man die een explosie heeft veroorzaakt bij het partijkantoor van D66 ervan dat hij handelde met een terroristisch oogmerk. De 37-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zou donderdagavond iets na 21.00 uur bij het pand in de Lange Houtstraat in Den Haag een vuurwerkbom hebben laten afgaan.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet "komt met een voorstel" om vakbonden en werkgevers weer aan tafel te krijgen. Dat laat minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) weten in reactie op het ultimatum dat de bonden maandag stelden. "Ik heb goed gehoord wat de bonden zeggen", aldus de D66-bewindsman.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State twijfelt aan het nut van een wet die het mogelijk maakt om het Nederlanderschap in te trekken van mensen die zich aansluiten bij een terroristische organisatie in het buitenland. Het kabinet wil die mogelijkheid permanent maken, maar volgens de hoogste wetgevingsadviseur is de noodzaak niet duidelijk.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Alle opties voor financiële steun aan Oekraïne moeten op tafel liggen, ook het gebruik van Russische bevroren tegoeden, vindt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken). Voor 2026 en 2027 hebben de EU-lidstaten uiteindelijk gekozen voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, maar "dat is een oplossing die Oekraïne de komende tijd helpt, maar daarna niet meer", zei Berendsen voor het begin van de bijeenkomst van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat de EU-ministers maandag een besluit nemen over nieuwe sancties tegen gewelddadige Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever. Nederland zet zich daar al lang voor in, maar Hongarije blokkeerde dit tot nu toe.
11 uur geledenEDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".
2 dagen geleden