PvdA en GroenLinks gaan voorjaarsnota niet steunen
DEN HAAG (ANP) - De fracties van de PvdA en GroenLinks gaan de voorjaarsnota niet steunen, melden ze in een verklaring. Volgens de partijen is er onvoldoende steun voor mensen die in de financiële problemen komen door inflatie.
GroenLinks en de PvdA willen onder meer een extra toeslag van 500 euro voor mensen die zorgtoeslag krijgen. Ook vinden ze dat de huurprijzen van alle sociale huurwoningen bevroren moeten worden en omlaag moeten als de huizen niet goed geïsoleerd zijn. De ruim 2,5 miljard euro die nodig is hiervoor, willen de partijen bij bedrijven halen "die door de energiecrisis juist extra veel winst maken".
De coalitie heeft in de Tweede Kamer genoeg zetels voor een meerderheid, maar komt ze in de Eerste Kamer tekort. De twee linkse partijen konden de coalitie daar aan een meerderheid helpen, maar nu zal het kabinet steun moeten zoeken bij bijvoorbeeld de rechtse fractie-Nanninga.
Premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag maakten vorige maand een ronde langs alle politieke partijen om over de nota te praten. Na afloop van hun gesprek met de bewindslieden uitten GroenLinks en de PvdA al hun teleurstelling. "We misten de urgentie", zei Klaver achteraf.
Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks) en fractieleider Attje Kuiken (PvdA) steunen het plan om een gezamenlijke fractie te vormen in de senaat. Aanstaande zaterdag wordt duidelijk of de leden van hun partijen daar ook mee instemmen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - In de duinen van Den Haag is dinsdagavond brand uitgebroken. De brandweer bestrijdt het vuur en heeft een NL-Alert verzonden vanwege de rook die vrijkomt.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De patiëntengegevens die zijn gestolen bij de hack bij softwareleverancier ChipSoft zijn nergens gepubliceerd en de gegevens zijn inmiddels vernietigd. Dat meldt het bedrijf in een verklaring op de eigen website.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe Nationaal Park Hollandse Duinen langs de Zuid-Hollandse kust moet een plek worden waar mensen en dieren tot rust kunnen komen. Arno Bonte, gedeputeerde natuur voor de provincie Zuid-Holland, wil er op sommige plekken extra recreatiemogelijkheden realiseren terwijl op andere locaties juist de natuur voorrang krijgt. Door de natuur te verbeteren verwacht hij ook dat het makkelijker wordt om vergunningen te verlenen voor bijvoorbeeld het bouwen van woningen. Vergunningen daarvoor worden nu moeizaam verstrekt vanwege de problemen met stikstof.
2 uur geledenBUSSUM (ANP) - De politie heeft dinsdag een man opgepakt in het onderzoek naar een moord in Hilversum in 2011. Het gaat om een 61-jarige man uit Bussum, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Pablo Hermeler.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Opnieuw heeft de politie geschoten tijdens een voorval met een persoon met "onbegrepen gedrag". Dit keer ging het om een situatie in Hilversum. De man of vrouw in kwestie moest met een ambulance naar het ziekenhuis.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De vele feestvierders die met de trein reisden tijdens Koningsdag hebben weer een boel viezigheid achtergelaten. De NS heeft zeven treinstellen uit de dienstregeling gehaald omdat ze te smerig waren om ingezet te worden. "Reizigers kunnen de komende dagen nog hinder ondervinden", meldt het vervoersbedrijf.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In bijna heel Nederland geldt een verhoogd risico op natuurbranden, doordat het al een tijdje niet heeft geregend. In zeker 20 van de 25 veiligheidsregio's is fase 2 van kracht, het hoogste waarschuwingsniveau.
5 uur geleden