Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA en GroenLinks gaan voorjaarsnota niet steunen

PvdA en GroenLinks gaan voorjaarsnota niet steunen

DEN HAAG (ANP) - De fracties van de PvdA en GroenLinks gaan de voorjaarsnota niet steunen, melden ze in een verklaring. Volgens de partijen is er onvoldoende steun voor mensen die in de financiële problemen komen door inflatie.

GroenLinks en de PvdA willen onder meer een extra toeslag van 500 euro voor mensen die zorgtoeslag krijgen. Ook vinden ze dat de huurprijzen van alle sociale huurwoningen bevroren moeten worden en omlaag moeten als de huizen niet goed geïsoleerd zijn. De ruim 2,5 miljard euro die nodig is hiervoor, willen de partijen bij bedrijven halen "die door de energiecrisis juist extra veel winst maken".

De coalitie heeft in de Tweede Kamer genoeg zetels voor een meerderheid, maar komt ze in de Eerste Kamer tekort. De twee linkse partijen konden de coalitie daar aan een meerderheid helpen, maar nu zal het kabinet steun moeten zoeken bij bijvoorbeeld de rechtse fractie-Nanninga.

Premier Mark Rutte en financiënminister Sigrid Kaag maakten vorige maand een ronde langs alle politieke partijen om over de nota te praten. Na afloop van hun gesprek met de bewindslieden uitten GroenLinks en de PvdA al hun teleurstelling. "We misten de urgentie", zei Klaver achteraf.

Partijleider Jesse Klaver (GroenLinks) en fractieleider Attje Kuiken (PvdA) steunen het plan om een gezamenlijke fractie te vormen in de senaat. Aanstaande zaterdag wordt duidelijk of de leden van hun partijen daar ook mee instemmen.

Meer uit Binnenland

ProRail: treinen Utrecht - Den Haag rijden in middag weer normaal

DEN HAAG (ANP) - Het stuk plastic dat in de bovenleiding is gewaaid tussen Gouda Goverwelle en Den Haag Centraal kan tussen 13.00 uur en 14.30 uur worden verwijderd, zegt ProRail dinsdag. De spoorbeheerder verwacht dat de treinen kort daarna weer volgens de dienstregeling kunnen rijden.

36 minuten geleden
Amnesty en asieladvocaat: veiligheid vertrokken Syriërs onzeker

AMSTERDAM (ANP) - Asieladvocaat Wil Eikelboom noemt het "dubieus" dat de Nederlandse overheid dinsdagochtend een groep Syriërs liet terugkeren naar het land. Volgens het ministerie van Asiel en Migratie zijn de Syriërs vrijwillig vertrokken, maar Eikelboom plaatst daar kanttekeningen bij. "Dat moet wel een keuze zijn die gebaseerd is op de juiste feiten en motieven. Dus niet op basis van een uitzichtloos bestaan in een azc, jarenlang wachtend op een beslissing over asielaanvraag en gezinshereniging."

49 minuten geleden
Weer verdachte opgepakt voor mishandeling bij ruzie jeugdgroepen

BEVERWIJK/HEEMSKERK/HAARLEM (ANP) - Een derde verdachte is maandagavond aangehouden voor betrokkenheid bij een ernstige mishandeling en beroving tijdens het conflict tussen jeugdgroepen in Heemskerk, Beverwijk en Haarlem. De politie maakte dinsdag niet bekend wie de verdachte is en waar deze woont.

51 minuten geleden
Politici en gasten komen aan bij Schouwburg voor troonrede

DEN HAAG (ANP) - In de Koninklijke Schouwburg in Den Haag komen de eerste politici en gasten aan voor de troonrede van de koning. De zogeheten Verenigde Vergadering van de Staten-Generaal begint om 13.00 uur. Kamerleden worden onder meer met bussen gebracht.

53 minuten geleden
Twee mannen opgepakt voor afpersing via sekswebsite

HELLEVOETSLUIS/SPIJKENISSE (ANP) - De politie heeft dinsdag twee mannen van 30 en 35 jaar uit Hellevoetsluis en Spijkenisse opgepakt voor afpersing. De politie vermoedt dat ze gebruikers van de sekswebsite Kinky.nl "op grote schaal" hebben afgeperst en denkt dat ze door het hele land honderden slachtoffers hebben gemaakt. De twee hebben vermoedelijk tienduizenden euro's verdiend aan hun acties.

1 uur geleden
Verbond van Verzekeraars: verzekerde windschade in de miljoenen

DEN HAAG (ANP) - De verzekerde schade door de harde windstoten die maandag grote delen van het land troffen, loopt volgens het Verbond van Verzekeraars in de miljoenen euro's. Het gaat om schade aan woningen, auto's en opstal, zoals schuttingen of tuinhuisjes door omgewaaide bomen of afgewaaide dakpannen.

2 uur geleden
Organisaties: onvermijdelijk dat VN-commissie genocide Gaza noemt

AMSTERDAM (ANP) - Het was onvermijdelijk dat ook de VN-onderzoekscommissie zou concluderen dat Israël genocide pleegt in Gaza, zegt Thomas van Gool van vredesorganisatie PAX. Oxfam Novib hoopt dat Nederland de genocide in Gaza eindelijk zal erkennen en in actie komt.

2 uur geleden