Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA en GroenLinks gaan minderheidskabinet niet gedogen

PvdA en GroenLinks gaan minderheidskabinet niet gedogen

DEN HAAG (ANP) - De PvdA en GroenLinks willen geen enkele afspraak maken over eventuele steun van bepaalde kabinetsplannen als het tot een mindersheidscoalitie komt. Dat hebben partijleiders Lilianne Ploumen en Jesse Klaver gezegd na afloop van hun gesprek met de nieuwe informateur Johan Remkes. Aan Remkes hebben de linkse partijen gezegd dat ze "geen rol voor onszelf" zien in onderhandelingen over een minderheidskabinet.

Eerder deze week zei PvdA-leider Ploumen al dat rechts beleid niet op steun van de linkse samenwerking hoeft te rekenen. De partijen zeggen nu stellig dat ze van tevoren helemaal niet over steun aan het minderheidskabinet willen praten. "Wij gaan een minderheidskabinet niet gedogen", aldus Klaver. Hij vindt het onzin om over te gaan op onderhandelingen over een minderheidskabinet, terwijl er volgens hem nooit serieus is gesproken over een meerderheidscoalitie

"Als ze in hun wijsheid besluiten dat er een minderheidskabinet moet komen, dan moeten ze vooral met elkaar gaan onderhandelen", aldus de GroenLinks-leider. "Dan zien we het wel in de Tweede Kamer."

Meer uit Politiek

Kamer: geen akkoorden met geweld goedpratende partijen

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.

8 uur geleden
Esmah Lahlah (PRO) verlaat Kamer en wordt wethouder in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - Esmah Lahlah verlaat de Tweede Kamer en wordt wethouder in Amsterdam. Dat heeft het Kamerlid van Progressief Nederland (PRO, voorheen GroenLinks-PvdA) bekendgemaakt op Instagram. "Ik kies voor Amsterdam. Ik kies voor lokaal bestuur."

13 uur geleden
Kabinet komt niet terug op besluit Ye geen inreisverbod te geven

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt vast aan zijn besluit om rapper Ye niet de toegang tot het land te weigeren. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten in reactie op het besluit van het Centraal Joods Overleg (CJO) om hierover naar de rechter te stappen. De organisatie eist een inreisverbod voor de artiest die ook bekend is als Kanye West.

1 dag geleden
Raad van State: maak regels rond vuurwerkverbod strenger

DEN HAAG (ANP) - Regels rond het vuurwerkverbod dat de aankomende jaarwisseling van kracht moet zijn, moeten worden aangescherpt, adviseert de Raad van State. In een kritisch advies zet de hoge wetgevingsadviseur vraagtekens bij de keuze van het kabinet om uitzonderingen op het verbod laagdrempelig te maken. Die keuze staat "op gespannen voet" met het doel van de wet, een veilig oud en nieuw.

1 dag geleden
Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

2 dagen geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

3 dagen geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

4 dagen geleden