Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PvdA en GL: geen steun voor klimaatbeleid dat doelen niet haalt

PvdA en GL: geen steun voor klimaatbeleid dat doelen niet haalt

DEN HAAG (ANP) - Klimaatmaatregelen die niet optellen tot 55 procent vermindering van CO2-uitstoot, hoeven ook niet op steun van GroenLinks en PvdA te rekenen. De partijen kondigen dinsdag op een evenement voor de verkiezingscampagne aan dat ze een Green Deal willen om het klimaatbeleid te versnellen.

GroenLinks en PvdA denken dat het kabinet vast dreigt te lopen in de Eerste Kamer, omdat conservatieve partijen veelal tegen klimaatbeleid stemmen. Dus zal het kabinet, dat nu al geen meerderheid heeft in de senaat, bij links moeten aankloppen. De linkse tandem noemt de klimaatplannen van het kabinet "volstrekt onvoldoende" om opwarming van de aarde te beperken.

Het kabinet wil de CO2-uitstoot in 2030 met op zijn minst 55 procent verlagen ten opzichte van 1990, maar het huidige beleid zou optellen tot maximaal tot 50 procent verlaging, becijferde het Planbureau voor de Leefomgeving. Het kabinet komt in mei met nieuwe maatregelen, die tot een flinke besparing van CO2-tonnen moet leiden.

Grote vervuilers en fossiele subsidies

"Wij kunnen anno 2023 niet instemmen met klimaatbeleid waarvan we weten dat het tekort schiet om onze planeet leefbaar te houden", zegt GroenLinks-leider Jesse Klaver daarover. Nederland moet voortbouwen op de Green Deal van PvdA-eurocommissaris Frans Timmermans, vindt PvdA-voorvrouw Attje Kuiken. "Dat betekent duurzaamheid bereikbaar maken voor iedereen, en zorgen dat grote vervuilers eerlijk gaan bijdragen. "

De partijen willen af van fossiele subsidies (in de vorm van belastingkorting voor fossiele projecten) en willen "concrete plannen" om Nederland te verduurzamen. Ook moet een eerlijke verdeling van de rekening onderdeel zijn van de Green Deal.

Meer uit Politiek

Verstappen wint voor het eerst Grote Prijs van Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de Grote Prijs van Singapore op zijn naam geschreven. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de Formule 1 leidde van start tot finish en bleef Ferrari-coureur Charles Leclerc uit Monaco en de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes voor.

6 uur geleden
Berendsen: dieseldeal Trump met Poetin ongewenst en onverstandig

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) is kritisch op de deal die de Amerikaanse president Donald Trump heeft gesloten met Rusland over de levering van diesel. De Europese NAVO-bondgenoten proberen juist de economische druk op de Russen op te voeren. "Dan is het niet verstandig om dit soort deals te sluiten", zei de CDA-bewindsman in het televisieprogramma Buitenhof.

9 uur geleden
Ledenvergadering NSC eindigt in chaos na aftreden bestuur

BREDA (ANP) - De algemene ledenvergadering van NSC is zaterdag in chaos geëindigd na het aftreden van het voltallige bestuur. Het partijbestuur en de aanwezige leden werden het al niet eens over de agenda, omdat een aantal kritische moties niet in stemming mocht worden gebracht. Na een korte schorsing liet waarnemend voorzitter Ronald de Bruin weten de situatie "niet meer werkbaar" te vinden.

1 dag geleden
Heinen: stemmen niet in met Iers voorstel EU-meerjarenbegroting

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat niet instemmen met het voorstel voor de EU-meerjarenbegroting dat door het Ierse voorzitterschap zaterdag is gepresenteerd. Dat zegt minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

1 dag geleden
Keijzer op bezoek bij NSC: conservatieven moeten elkaar vinden

BREDA (ANP) - Partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer vindt het belangrijk "dat mensen die op een conservatieve manier naar de wereld kijken, elkaar weten te vinden". Daarom is zij ingegaan op de uitnodiging van het bestuur van NSC om te spreken op het congres van die partij. Lang niet alle NSC'ers zaten daarop te wachten; veel aanwezigen verlieten de zaal toen zij het podium beklom. "Nou, gelukkig regent het niet buiten", grapte Keijzer daarover.

1 dag geleden
NSC doet volgend jaar niet mee aan provinciale verkiezingen

BREDA (ANP) - NSC doet niet mee aan de provinciale verkiezingen van volgend jaar. Dat heeft waarnemend partijvoorzitter Ronald de Bruin gezegd tijdens een ledenbijeenkomst in Breda. Het partijbestuur heeft volgens hem bij alle provinciale besturen gepolst of er voldoende "draagvlak en draagkracht" is om deel te nemen. "Uiteindelijk is het antwoord daarop in alle provincies geweest: nee."

1 dag geleden
Yesilgöz wil bij volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden

VEGHEL (ANP) - VVD-leider Dilan Yesilgöz wil bij de volgende verkiezingen weer lijsttrekker worden van haar partij. Dat laat ze weten in een interview met de NOS na een VVD-bijeenkomst in Veghel. Yesilgöz is sinds 2023 partijleider, na het vertrek van Mark Rutte. Op de vraag of zij de volgende lijsttrekker is van de VVD antwoordde ze: "Ja, dat ben ik".

1 dag geleden