Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Putters praat ook volgende week verder met partijen op rechts

Putters praat ook volgende week verder met partijen op rechts

DEN HAAG (ANP) - Informateur Kim Putters blijft ook volgende week nog proberen de partijen die een rechts kabinet mogelijk kunnen maken op één lijn te krijgen. Zijn eerstvolgende gesprekken zullen zijn met de leiders van PVV, NSC, VVD en BBB, kondigde hij vrijdag aan. Maar het ziet er nog altijd niet naar uit dat die partijen bereid zijn de stellingen te verlaten die zijn betrokken in het debat over het eindverslag van Putters' voorganger, Ronald Plasterk.

Putters sprak vrijdag met in ieder geval PVV-leider Geert Wilders en BBB-voorvrouw Caroline van der Plas. Zij zijn uitgesproken voorstander van rechtse samenwerking, het liefst in een gewoon meerderheidskabinet. Die optie heeft NSC evenwel al uitgesloten, maar de partij van Pieter Omtzigt is wel bereid te gedogen. De VVD onder leiding van Dilan Yeşilgöz is inmiddels wel bereid deel te nemen aan een kabinet, mits dat meer op afstand komt te staan van de Tweede Kamer én NSC ook meedoet.

Hoewel aan die posities dus nog niets is veranderd, verzekert Putters dat de gesprekken die hij voert nog altijd zinvol zijn. "Ik ben niet in cirkels aan het draaien." Hij is naar eigen zeggen "heel systematisch" alle mogelijke varianten met de vier partijen aan het "afwandelen". Het resultaat daarvan komt in zijn eindverslag te staan, dat naar verwachting over zo'n anderhalve week naar de Tweede Kamer komt.

Bijpraten koning

Of later volgende week ook weer andere partijleiders worden uitgenodigd, bijvoorbeeld om alternatieven te bespreken mocht een rechts kabinet niet lukken, wil Putters niet zeggen. "Ik ben niet van plan om aan speculaties bij te dragen."

Putters vertrok na zijn werkzaamheden in het Tweede Kamergebouw naar paleis Noordeinde om de koning bij te praten over het verloop van de kabinetsformatie. Het is gebruikelijk dat de informateur dat op gezette tijden doet.

Meer uit Politiek

Klaver over Jettens Gazastandpunt: had Schoof ook kunnen zeggen

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is niet onder de indruk van het standpunt dat Rob Jetten (D66) als premier inneemt over de situatie in de Gazastrook. "Dit had Dick Schoof ook kunnen zeggen, zij het dat de heer Jetten dat veel eloquenter doet", aldus de leider van GroenLinks-PvdA bij het debat over de regeringsverklaring.

2 uur geleden
Jetten zegt niet of Sjoerdsma op handelsmissie naar China kan

DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten (D66) heeft niet expliciet gezegd dat minister van Buitenlandse Handel en zijn partijgenoot Sjoerd Sjoerdsma naar China kan voor handelsmissies. De vraag is relevant, omdat Sjoerdsma in dat land nog op een sanctielijst zou staan. "Hij kan een belangrijke rol vervullen", zei Jetten.

2 uur geleden
Kabinet komt niet meer met toegezegd extra geld voor Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Oekraïne zou volgens een aangenomen motie van de Tweede Kamer dit jaar 2 miljard euro extra steun krijgen. Maar dat gaat niet meer gebeuren, bleek donderdag tijdens het debat over de regeringsverklaring. Het geld is "opgelost" in steun voor de komende jaren, aldus premier Rob Jetten.

2 uur geleden
Drie nieuwe Kamerleden in parlementaire enquêtecommissie corona

DEN HAAG (ANP) - Drie nieuwe Kamerleden gaan meehelpen bij de parlementaire enquête over de coronacrisis. Dat zijn Dion Huidekooper (D66), André Poortman (CDA) en Annelotte Lammers (Groep Markuszower), maakte Kamervoorzitter Thom van Campen donderdag bekend. D66'er Henk-Jan Oosterhuis gaat juist uit de commissie.

4 uur geleden
Jetten ziet weinig ruimte om hypotheekrenteaftrek af te bouwen

DEN HAAG (ANP) - De kans is klein dat pogingen om de hypotheekrenteaftrek verder af te bouwen op iets uitlopen, zei premier Rob Jetten in het debat over de regeringsverklaring. "Er is geen ruimte om daar de komende tijd heel uitvoerig over te filosoferen. Of ja, er is altijd ruimte om te filosoferen, maar de kans dat daar dan uit wordt gekomen is echt beperkt."

6 uur geleden
X komt niet naar gesprek over sociale media, Kamer teleurgesteld

DEN HAAG (ANP) - X komt niet naar de Tweede Kamer voor een gesprek over sociale media. "Dat u niet op onze uitnodiging ingaat om het gesprek aan te gaan, vinden wij teleurstellend", schrijven Kamerleden die een grote meerderheid vertegenwoordigen in een brief aan het sociale platform van techmiljardair Elon Musk.

7 uur geleden
Partijen verwijten Jetten 'valse start' in samenwerking met Kamer

DEN HAAG (ANP) - Een flink deel van de oppositie vindt dat premier Rob Jetten een "valse start" heeft gemaakt in de samenwerking met de Tweede Kamer, door in hun ogen te halsstarrig vast te houden aan de AOW-plannen. Onder meer GroenLinks-PvdA, de ChristenUnie, PVV, 50PLUS, DENK, SP en Volt vinden dat Jetten zich meer richting de Kamer moet bewegen, omdat zijn kabinet meerderheden moet blijven zoeken.

7 uur geleden