Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal
HAMBURG (ANP) - Coach Marino Pusic stond na de stunt van zijn ploeg Sjachtar Donetsk in de Champions League tegen Barcelona (1-0) stil bij de situatie in Oekraïne. "Dit is een belangrijke zege voor het Oekraïense voetbal", aldus de voormalig assistent-trainer van Feyenoord. "Het is niet eenvoudig. Maar het is belangrijk dat wij het land in Europa kunnen vertegenwoordigen zoals we vanavond hebben gedaan."
Sjachtar kwam vlak voor rust verrassend op voorsprong door een doelpunt van Danylo Sikan. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor de ploeg van Pusic. Door de oorlog in het land moest de club voor de thuiswedstrijd uitwijken naar het Volksparkstadion in Hamburg. "Helaas kun je dit door de situatie in het land geen thuiswedstrijd noemen. Maar het is wel mooi om te kunnen reizen. Al hebben we soms wel een of twee dagen nodig om te herstellen."
Door de winst op Barcelona heeft Sjachtar Donetsk nog uitzicht op overwinteren in de Champions League. "Dat zou onder deze omstandigheden fantastisch zijn voor de club. Maar het is ook nog een geweldige prestatie als we door kunnen gaan in de Europa League", aldus Pusic.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
9 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
11 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
11 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
11 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
11 uur geleden