Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal

Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal

HAMBURG (ANP) - Coach Marino Pusic stond na de stunt van zijn ploeg Sjachtar Donetsk in de Champions League tegen Barcelona (1-0) stil bij de situatie in Oekraïne. "Dit is een belangrijke zege voor het Oekraïense voetbal", aldus de voormalig assistent-trainer van Feyenoord. "Het is niet eenvoudig. Maar het is belangrijk dat wij het land in Europa kunnen vertegenwoordigen zoals we vanavond hebben gedaan."

Sjachtar kwam vlak voor rust verrassend op voorsprong door een doelpunt van Danylo Sikan. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor de ploeg van Pusic. Door de oorlog in het land moest de club voor de thuiswedstrijd uitwijken naar het Volksparkstadion in Hamburg. "Helaas kun je dit door de situatie in het land geen thuiswedstrijd noemen. Maar het is wel mooi om te kunnen reizen. Al hebben we soms wel een of twee dagen nodig om te herstellen."

Door de winst op Barcelona heeft Sjachtar Donetsk nog uitzicht op overwinteren in de Champions League. "Dat zou onder deze omstandigheden fantastisch zijn voor de club. Maar het is ook nog een geweldige prestatie als we door kunnen gaan in de Europa League", aldus Pusic.

Meer uit Voetbal

FC Groningen en NAC Breda beginnen 2026 met gelijkspel

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.

2 uur geleden
PSV-spits Pepi breekt onderarm en wordt zondag geopereerd

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.

2 uur geleden
Egypte ten koste van Ivoorkust naar halve finales Afrika Cup

AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.

3 uur geleden
PSV begint jaar goed en boekt twaalfde zege op rij in Eredivisie

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.

3 uur geleden
FC Twente moet genoegen nemen met punt tegen PEC Zwolle

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.

4 uur geleden
PSV-spits Pepi valt na maken doelpunt uit met blessure

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.

4 uur geleden
Bayer Leverkusen thuis hard onderuit tegen VfB Stuttgart

LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.

4 uur geleden