Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal
HAMBURG (ANP) - Coach Marino Pusic stond na de stunt van zijn ploeg Sjachtar Donetsk in de Champions League tegen Barcelona (1-0) stil bij de situatie in Oekraïne. "Dit is een belangrijke zege voor het Oekraïense voetbal", aldus de voormalig assistent-trainer van Feyenoord. "Het is niet eenvoudig. Maar het is belangrijk dat wij het land in Europa kunnen vertegenwoordigen zoals we vanavond hebben gedaan."
Sjachtar kwam vlak voor rust verrassend op voorsprong door een doelpunt van Danylo Sikan. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor de ploeg van Pusic. Door de oorlog in het land moest de club voor de thuiswedstrijd uitwijken naar het Volksparkstadion in Hamburg. "Helaas kun je dit door de situatie in het land geen thuiswedstrijd noemen. Maar het is wel mooi om te kunnen reizen. Al hebben we soms wel een of twee dagen nodig om te herstellen."
Door de winst op Barcelona heeft Sjachtar Donetsk nog uitzicht op overwinteren in de Champions League. "Dat zou onder deze omstandigheden fantastisch zijn voor de club. Maar het is ook nog een geweldige prestatie als we door kunnen gaan in de Europa League", aldus Pusic.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Franse voetballer Paul Pogba maakt naar verwachting zaterdag zijn rentree na meer dan twee jaar afwezigheid. De 32-jarige middenvelder, die in 2018 met Frankrijk de wereldtitel won, zit in de wedstrijdselectie van AS Monaco voor het duel met Rennes.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Stanley Menzo gaat met het Surinaamse elftal "aan een sterk plan werken" om zich in maart alsnog te kwalificeren voor het WK voetbal. Suriname is bij de loting voor de play-offs gekoppeld aan Bolivia en treft bij winst daarna Irak. "We hebben vier maanden, dat is genoeg tijd om ons helemaal in te leven, een plan te bouwen en het team klaar te maken voor wat komt", aldus Menzo tegen het ANP. "Voorbereiding is macht."
20 uur geledenLIVINGSTON (ANP) - Voetballer Joshua Brenet mag de uitwedstrijd van zijn club Livingston tegen Rangers FC zaterdag overslaan. Trainer David Martindale geeft de international van Curaçao vrijaf om de kwalificatie voor het WK te vieren.
1 dag geledenWOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.
1 dag geledenLISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
1 dag geleden