
Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal
HAMBURG (ANP) - Coach Marino Pusic stond na de stunt van zijn ploeg Sjachtar Donetsk in de Champions League tegen Barcelona (1-0) stil bij de situatie in Oekraïne. "Dit is een belangrijke zege voor het Oekraïense voetbal", aldus de voormalig assistent-trainer van Feyenoord. "Het is niet eenvoudig. Maar het is belangrijk dat wij het land in Europa kunnen vertegenwoordigen zoals we vanavond hebben gedaan."
Sjachtar kwam vlak voor rust verrassend op voorsprong door een doelpunt van Danylo Sikan. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor de ploeg van Pusic. Door de oorlog in het land moest de club voor de thuiswedstrijd uitwijken naar het Volksparkstadion in Hamburg. "Helaas kun je dit door de situatie in het land geen thuiswedstrijd noemen. Maar het is wel mooi om te kunnen reizen. Al hebben we soms wel een of twee dagen nodig om te herstellen."
Door de winst op Barcelona heeft Sjachtar Donetsk nog uitzicht op overwinteren in de Champions League. "Dat zou onder deze omstandigheden fantastisch zijn voor de club. Maar het is ook nog een geweldige prestatie als we door kunnen gaan in de Europa League", aldus Pusic.
Meer uit Voetbal
NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest-spits Taiwo Awoniyi is in een kunstmatige coma gebracht om te herstellen van een spoedoperatie aan zijn buik, melden Britse media. Hij was zondag in de slotminuten van de thuiswedstrijd tegen Leicester City (2-2) tegen een doelpaal aangelopen, in een uiterste poging te scoren. De coma was volgens de artsen nodig om zijn hartslag te reguleren.
9 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - AC Milan-trainer Sérgio Conceição heeft er bij zijn spelers op aangedrongen de druk te omarmen in aanloop naar de Italiaanse bekerfinale van woensdag tegen Bologna. Dat zei de Portugese voormalig international tijdens een persconferentie.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo en Brian Brobbey maken deel uit van de selectie van Ajax voor de uitwedstrijd van woensdag tegen FC Groningen. De verdediger en aanvaller zijn op tijd fit, meldt trainer Francesco Farioli op de website van Ajax.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti wil zijn succesvolle periode als trainer van Real Madrid op een waardige manier afsluiten. "Het was een prachtige periode die ten einde loopt. Een geweldige tijd. Ik heb ervan genoten en ik wil het goed afsluiten", vertelde de Italiaan, die na dit seizoen als bondscoach van Brazilië aan de slag gaat, op een persconferentie.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord-verdediger Givairo Read moet toch nog vrezen voor een schorsing. De aanklager betaald voetbal heeft besloten in beroep te gaan tegen de vrijspraak door de tuchtcommissie, meldt de KNVB.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen-trainer Dick Lukkien "kijkt enorm uit" naar de laatste reguliere thuiswedstrijd van het seizoen woensdag tegen koploper Ajax. "De competitie nadert een zinderende ontknoping, zowel bovenin als bij de strijd om play-offs voor Europees voetbal. Daar hebben we zin in met zijn allen", zei Lukkien op zijn persconferentie.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het geloof in de landstitel is twee speelronden voor het einde helemaal terug bij PSV. De Eindhovenaren wonnen de vijf laatste competitiewedstrijden op rij en hebben nog maar 1 punt minder dan koploper Ajax. "We moeten hetzelfde doen wat we de afgelopen weken gedaan hebben. We kunnen er alleen maar voor gaan als wij winnen. En dan hebben we het nog niet in eigen hand. We moeten het hebben over Heracles en dat doen we dus", sprak trainer Peter Bosz een dag voor het duel met de Almeloërs op een persconferentie.
19 uur geleden