Pusic: winst op Barcelona belangrijk voor het Oekraïense voetbal
HAMBURG (ANP) - Coach Marino Pusic stond na de stunt van zijn ploeg Sjachtar Donetsk in de Champions League tegen Barcelona (1-0) stil bij de situatie in Oekraïne. "Dit is een belangrijke zege voor het Oekraïense voetbal", aldus de voormalig assistent-trainer van Feyenoord. "Het is niet eenvoudig. Maar het is belangrijk dat wij het land in Europa kunnen vertegenwoordigen zoals we vanavond hebben gedaan."
Sjachtar kwam vlak voor rust verrassend op voorsprong door een doelpunt van Danylo Sikan. Ook in de tweede helft waren de beste kansen voor de ploeg van Pusic. Door de oorlog in het land moest de club voor de thuiswedstrijd uitwijken naar het Volksparkstadion in Hamburg. "Helaas kun je dit door de situatie in het land geen thuiswedstrijd noemen. Maar het is wel mooi om te kunnen reizen. Al hebben we soms wel een of twee dagen nodig om te herstellen."
Door de winst op Barcelona heeft Sjachtar Donetsk nog uitzicht op overwinteren in de Champions League. "Dat zou onder deze omstandigheden fantastisch zijn voor de club. Maar het is ook nog een geweldige prestatie als we door kunnen gaan in de Europa League", aldus Pusic.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP/RTR) - De 58-jarige Japanner Kazuyoshi Miura maakt zich op voor zijn 41e seizoen als profvoetballer. "Mijn passie voor het voetbal is niet veranderd, hoe oud ik ook ben", zei hij tijdens een presentatie bij zijn nieuwe club Fukushima United.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Alle inkomsten uit de kaartverkoop van het WK 2026 worden geïnvesteerd in het voetbal wereldwijd, verzekert voorzitter Gianni Infantino van de FIFA. "We zijn de enige organisatie in de wereld die voetbal wereldwijd financiert", zei de Zwitser. "Daarom wordt er in zoveel landen gevoetbald."
1 uur geledenRABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
12 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
15 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
16 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
17 uur geleden