Pure blijdschap bij voetballer Forsberg, Lewandowski baalt
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Zweden spraken van een emotionele achtbaan na de 3-2-zege op Polen. Zweden plaatste zich hierdoor als winnaar van groep E voor de achtste finales. Polen is door de nederlaag uitgeschakeld.
"Het was een gekke start. Zij waren ook wat wanhopiger dan wij", zei Emil Forsberg die al in de 2e minuut de score opende. "Zij creëerden kansen en konden scoren en wij hadden een beetje geluk. Bij 2-0 had de wedstrijd eigenlijk klaar moeten zijn, maar zij kwamen weer terug. Toen maakten we de derde en nu is er vooral pure blijdschap."
Goalgetter Robert Lewandowski van Polen baalde. "Het is lastig om na zo'n wedstrijd goede zin te hebben", zei hij. "Men kan niet zeggen dat we er niet voor hebben gevochten en geen ambitie hebben getoond, maar het heeft ons aan iets gemist."
De topscorer van Bayern München zei ook dat de vroege openingstreffer van Forsberg hen uit het ritme had gehaald. "Maar als je van 2-0 terugkomt tot 2-2 en er is nog een kansje om te winnen, dan blijf je het proberen."
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/AFP) - Ook Afrikaanse landen steunen FIFA-voorzitter Gianni Infantino voor een vierde termijn. Dat zijn de 54 landen volgens de Afrikaanse voetbalfederatie CAF "unaniem overeengekomen". Zij spraken hierover in aanloop naar het FIFA-congres in Vancouver van donderdag.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
5 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
11 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
20 uur geleden