Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puntverlies hockeysters in Pro League tegen Spanje

Puntverlies hockeysters in Pro League tegen Spanje

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen Spanje. Het duel in Valencia eindigde na de reguliere speeltijd in 2-2. Een dag eerder had Oranje nog gewonnen van Spanje met 0-1, dankzij een doelpunt van Frédérique Matla.

De schade bleef na de 2-2 beperkt tot het verlies van een punt, omdat Nederland vervolgens nog wel de shoot-outs won. Dat leverde een bonuspunt op. Nederland blijft de ranglijst in de Pro League vooralsnog duidelijk aanvoeren.

Yibbi Jansen zette Nederland op voorsprong, door de bal na een strafcorner nagenoeg onhoudbaar in het doel te pushen. Na een scrimmage voor het Nederlandse doel maakte Patricia Alvarez de 1-1. Opnieuw uit een corner zorgde Jansen er voor dat Oranje opnieuw op voorsprong kwam, nu door laag in te schieten. Weer kwam Spanje op gelijke hoogte, nu door Xantal Gine.

"We zijn goed aan dit duel begonnen", reageerde Jansen, die werd uitgeroepen tot speelster van de wedstrijd. "Alleen in het derde kwart werden we teruggedrongen. Jammer dat we de voorsprong hebben weggegeven, maar gelukkig hebben we de shoot-outs wel gewonnen."

In Spanje zat interim-bondscoach Jamilon Mülders op de bank bij Nederland. De Duitser is de tijdelijke opvolger van de vertrokken Alyson Annan.

Meer uit Sport

Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

12 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

13 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

14 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

15 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

16 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege Brand in veldrit van Namen

NAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.

16 uur geleden
Tsjech Jilek wint bij wereldbeker Hamar 5000 meter in baanrecord

HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.

1 dag geleden