Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puntenaftrek voor lakse club en langere straf voor racistische fan

Puntenaftrek voor lakse club en langere straf voor racistische fan

AMSTERDAM (ANP) - Voetbalclubs die te weinig werk maken van de strijd tegen discriminatie hangt voortaan onder andere puntenaftrek boven het hoofd. Supporters die zich racistisch uitlaten, komen niet langer vijf, maar tien jaar het stadion niet in. En de meldplicht voor onverbeterlijke raddraaiers wordt zo veranderd dat die vaker kan worden opgelegd.

Het zijn maar enkele van de maatregelen die het kabinet en voetbalbond KNVB zaterdag hebben gepresenteerd om racistische incidenten uit te bannen. Zij kwamen in actie na de storm van verontwaardiging die opstak over wat een Nederlands-Guineese voetballer in november overkwam. Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira werd door Bossche supporters uitgemaakt voor onder meer "kankeraap".

Clubs die verzuimen racisme de kop in te drukken, kunnen niet alleen punten verliezen. Ze moeten ook vrezen dat de KNVB boetes oplegt of hun supporters van de tribunes weert. Zowel het profvoetbal als het amateurvoetbal krijgt een speciale KNVB-aanklager voor discriminatiezaken.

Meldplicht

Supporters die eerder over de schreef gingen, kunnen de opdracht krijgen zich tijdens een wedstrijd te melden op het politiebureau. Maar burgemeesters vinden dat nu nog vaak een te zware straf. Doordat overtreders zich straks ook digitaal kunnen melden, hopen kabinet en voetbalbond dat de meldplicht vaker wordt gebruikt.

Het valt nu nog niet altijd mee om de daders te betrappen en te identificeren, bleek wel bij het incident in Den Bosch. Daarom komen er meer slimme camera's in en om stadions en subsidie om ook camera's op amateurvelden te zetten. Naar Brits voorbeeld komt er volgend seizoen een app waarmee supporters melding kunnen maken van racisme. Voor bedrijven die met handige nieuwe snufjes komen om daders in de kraag te grijpen, komt er een aanmoedigingspotje.

Anti-racismeteam

De bond en het kabinet spreken clubs en supporters, maar ook spelers aan. Van alle clubs uit de eredivisie en de andere hoogste competities treedt een speler toe tot een speciaal anti-racismeteam, zo is de bedoeling.

Ieder jaar kijkt de voetbalbond of de maatregelen werken of dat er meer moet gebeuren.

Meer uit Voetbal

Politie Nieuw-Zeeland onderzoekt beschuldiging speler Kaapverdië

AUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.

2 uur geleden
De Jong vindt titel met Barcelona specialer door zege op Real

BARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.

3 uur geleden
Paris Saint-Germain op drempel van kampioenschap in Ligue 1

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.

12 uur geleden
AC Milan thuis onderuit tegen Atalanta met De Roon

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.

12 uur geleden
De Jong kampioen met FC Barcelona na zege op Real Madrid

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.

12 uur geleden
Malen en Rensch bezorgen AS Roma winst bij Parma

PARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.

14 uur geleden
NAC-aanvoerder Kemper vindt degradatie harde klap

BREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.

15 uur geleden