Puma benoemt oud-topmanager Adidas tot topman
HERZOGENAURACH (ANP) - Sportkledingmerk Puma heeft de voormalige Adidas-manager Arthur Hoeld benoemd tot nieuwe topman. Hoeld was tot oktober bestuurslid bij Adidas en leidde daarvoor de Originals-divisie, die hard is gegroeid dankzij populaire retrosneakers als de Samba en de Gazelle. Hij krijgt nu de leiding over een grote concurrent die het afgelopen jaar moeite had de resultaten te verbeteren.
"We zijn ervan overtuigd dat Arthur Puma naar een nieuwe fase van kracht en groei zal leiden", meldt de raad van commissarissen van het Duitse sportmerk. Hoeld is de opvolger van Arne Freundt, die in 2022 van commercieel directeur promoveerde tot bestuursvoorzitter. Hij trad terug om een meningsverschil over de strategie bij Puma.
De geschiedenis van Puma is sterk verweven met die van Adidas. De broers Adolf en Rudolf Dassler richtten in 1924 in het Beierse Herzogenaurach een schoenenfabriek op. Jaren later gingen ze met ruzie uit elkaar en begonnen elk hun eigen bedrijf, Adidas en Puma.
Concurrent
Hoeld is niet de eerste topmanager die van de ene naar de andere concurrent overstapt. Adidas-topman Bjørn Gulden was eerder de hoogste baas bij Puma, maar wisselde in 2022 van werkgever.
De 55-jarige Hoeld krijgt de leiding over Puma op een voor westerse sportmerken spannend moment. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde woensdag opvallend hoge importheffingen aan voor een aantal Aziatische landen waar mode- en sportmerken hun schoenen en kleding graag goedkoop laten produceren.
Beurs
Puma verloor donderdag op de beurs in Frankfurt ruim 11 procent. Adidas maakte een vergelijkbare duikeling.
Meer uit Financieel
KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.
7 uur geledenSEATTLE (ANP) - Webwinkelconcern Amazon is van plan volgende week een tweede ronde van ontslagen door te voeren als onderdeel van een breder doel om zo'n 30.000 kantoorfuncties te schrappen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Autofabrikant Tesla was donderdag een duidelijke winnaar op de beurs in New York. Beleggers leken vooral positief over nieuws dat het bedrijf begint met het aanbieden van echte Robotaxi-ritten in het Texaanse Austin. Dat wordt gezien als een belangrijke mijlpaal. Verder kondigde topman Elon Musk vanuit Davos aan dat Tesla waarschijnlijk tegen het einde van volgend jaar mensachtige Optimus-robots gaat verkopen aan het grote publiek.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Lingerieketen Hunkemöller hoeft een groep boze investeerders geen inzage te geven in documenten rond de "onteigening" van hun obligaties. De rechter in Amsterdam wees door de investeerders ingediende vorderingen donderdag af en noemde de zaak te prematuur en te speculatief.
9 uur geleden