Pulisic schiet Chelsea in slotfase langs West Ham United
LONDEN (ANP) - Chelsea speelt komend seizoen zo goed als zeker weer in de Champions League. De Londenaren verstevigden zondag de derde plaats door met 1-0 te winnen van West Ham United.
Invaller Christian Pulisic maakte in de 90e minuut het doelpunt. De Amerikaan stond vrij in het strafschopgebied en kon de bal, na een voorzet van links van Marcos Alonso, achter keeper Lukasz Fabianski schuiven.
De blijdschap was groot bij Chelsea, dat even daarvoor een grote kans miste om op voorsprong te komen. Jorginho schoot een strafschop veel te zacht in. Chelsea kreeg de penalty na een overtreding van Craig Dawson, die de doorgebroken Romelu Lukaku neerlegde en met rood moest vertrekken.
Burnley
Chelsea heeft na 32 wedstrijden 65 punten en staat daarmee derde. De voorsprong op nummer 5 Tottenham Hotspur is 7 punten. Chelsea speelde een wedstrijd minder. De eerste vier clubs in Engeland plaatsen zich voor de Champions League.
Wout Weghorst behaalde in de strijd tegen degradatie een belangrijke overwinning met Burnley. De Tsjech Matej Vydra maakte in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers na rust het enige doelpunt: 1-0. Weghorst speelde het gehele duel mee. Burnley is nu Everton gepasseerd en staat zeventiende.
Verdediger Joël Veltman speelde met Brighton & Hove Albion gelijk tegen Southampton: 2-2.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
5 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
11 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
13 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
14 uur geleden