Pulisic schiet Chelsea in slotfase langs West Ham United
LONDEN (ANP) - Chelsea speelt komend seizoen zo goed als zeker weer in de Champions League. De Londenaren verstevigden zondag de derde plaats door met 1-0 te winnen van West Ham United.
Invaller Christian Pulisic maakte in de 90e minuut het doelpunt. De Amerikaan stond vrij in het strafschopgebied en kon de bal, na een voorzet van links van Marcos Alonso, achter keeper Lukasz Fabianski schuiven.
De blijdschap was groot bij Chelsea, dat even daarvoor een grote kans miste om op voorsprong te komen. Jorginho schoot een strafschop veel te zacht in. Chelsea kreeg de penalty na een overtreding van Craig Dawson, die de doorgebroken Romelu Lukaku neerlegde en met rood moest vertrekken.
Burnley
Chelsea heeft na 32 wedstrijden 65 punten en staat daarmee derde. De voorsprong op nummer 5 Tottenham Hotspur is 7 punten. Chelsea speelde een wedstrijd minder. De eerste vier clubs in Engeland plaatsen zich voor de Champions League.
Wout Weghorst behaalde in de strijd tegen degradatie een belangrijke overwinning met Burnley. De Tsjech Matej Vydra maakte in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers na rust het enige doelpunt: 1-0. Weghorst speelde het gehele duel mee. Burnley is nu Everton gepasseerd en staat zeventiende.
Verdediger Joël Veltman speelde met Brighton & Hove Albion gelijk tegen Southampton: 2-2.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
18 uur geleden