Pulisic schiet Chelsea in slotfase langs West Ham United
LONDEN (ANP) - Chelsea speelt komend seizoen zo goed als zeker weer in de Champions League. De Londenaren verstevigden zondag de derde plaats door met 1-0 te winnen van West Ham United.
Invaller Christian Pulisic maakte in de 90e minuut het doelpunt. De Amerikaan stond vrij in het strafschopgebied en kon de bal, na een voorzet van links van Marcos Alonso, achter keeper Lukasz Fabianski schuiven.
De blijdschap was groot bij Chelsea, dat even daarvoor een grote kans miste om op voorsprong te komen. Jorginho schoot een strafschop veel te zacht in. Chelsea kreeg de penalty na een overtreding van Craig Dawson, die de doorgebroken Romelu Lukaku neerlegde en met rood moest vertrekken.
Burnley
Chelsea heeft na 32 wedstrijden 65 punten en staat daarmee derde. De voorsprong op nummer 5 Tottenham Hotspur is 7 punten. Chelsea speelde een wedstrijd minder. De eerste vier clubs in Engeland plaatsen zich voor de Champions League.
Wout Weghorst behaalde in de strijd tegen degradatie een belangrijke overwinning met Burnley. De Tsjech Matej Vydra maakte in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers na rust het enige doelpunt: 1-0. Weghorst speelde het gehele duel mee. Burnley is nu Everton gepasseerd en staat zeventiende.
Verdediger Joël Veltman speelde met Brighton & Hove Albion gelijk tegen Southampton: 2-2.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
17 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich in het gemoderniseerde Camp Nou geplaatst voor de achtste finales van de Champions League. Het elftal van Hansi Flick won de laatste wedstrijd in de competitiefase met 4-1 van FC Kopenhagen. FC Barcelona eindigde als vijfde op de ranglijst en mag daardoor de tussenronde overslaan.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het avontuur in de Champions League voorbij. De club verloor de thuiswedstrijd tegen Olympiakos (1-2) en is de rest van het seizoen alleen nog in de Eredivisie actief.
20 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is er niet in geslaagd de tussenronde van de Champions League te bereiken. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi in eigen stadion onderuit tegen Bayern München (1-2) en eindigden daarmee op de ranglijst buiten de top 24.
23 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is uitgeschakeld in de Champions League. De Amsterdamse club verloor van Olympiakos in de Johan Cruijff ArenA (1-2).
28 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is uitgeschakeld in de Champions League. De Eindhovenaren gingen in de laatste wedstrijd van het hoofdtoernooi onderuit tegen Bayern München: 1-2. PSV belandde zo op de ranglijst buiten de top 24 en is voor dit seizoen klaar in Europa.
33 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord treedt donderdagavond tegen Real Betis aan zonder de geblesseerden Anel Ahmedhodzic, Tsuyoshi Watanabe, Sem Steijn en Ayase Ueda. Dat heeft coach Robin van Persie in een persconferentie laten weten. De Rotterdammers staan op de 26e plaats in de competitiefase van de Europa League. Feyenoord moet winnen om door te kunnen gaan.
2 uur geleden