Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden

Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden

PONCE (ANP) - De hoogste crisismanager van Puerto Rico is zondag ontslagen nadat in de zuidelijke stad Ponce een magazijn vol niet uitgedeelde hulpgoederen werd ontdekt. Dat meldt CNN.

Volgens gouverneur Wanda Vázquez waren de noodpakketten bedoeld voor hulp in de nasleep van orkaan Maria in september 2017. 2975 personen kwamen in Puerto Rico om het leven toen de storm over het eiland trok en voor miljarden schade aanrichtte.

Zaterdag verschenen video's op sociale media waarop te zien is hoe bewoners van Ponce inbreken in het magazijn. Er zijn honderden pallets met flessen water en andere voorraden te zien. Carlos Acevedo, de ontslagen crisismanager, ontkende zondag tegenover CNN dat de noodhulp niet is uitgedeeld. Volgens Acevedo gaat het om overgebleven voorraden waarvan de houdbaarheid verlopen is. "Er is geen tekort aan deze artikelen en ze worden uitgedeeld aan de mensen die ze nodig hebben", zei Acevedo in een verklaring.

Puerto Rico is momenteel herstellende van een aardbeving op 7 januari. Die had een kracht van 6,5 en verwoestte met name in het zuiden van het eiland duizenden huizen. Een 73-jarige man kwam om het leven.

Meer uit Buitenland

Hongaarse oppositie aan de leiding bij hoogste opkomst ooit

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De centrumrechtse oppositiepartij Tisza in Hongarije kon volgens een exitpoll rekenen op de steun van 55 procent van de kiezers, tegenover 38 procent voor de regerende Fidesz-partij van premier Viktor Orbán. Dat is het resultaat van een peiling door 21 Research Centre.

7 minuten geleden
IRG: Iran heeft controle over scheepvaart Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP) - De Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) heeft na uitspraken van president Donald Trump beklemtoond dat Iran de Straat van Hormuz volledig controleert. Trump kondigde aan dat zijn marine de zeestraat gaat blokkeren, mijnen ruimen en de scheepvaart gaat controleren.

2 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schending bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland beschuldigen elkaar van het veelvuldig schenden van een 32 uur durend bestand ter gelegenheid van het orthodoxe paasfeest. Het Russische ministerie van Defensie telde in de nacht van zaterdag op zondag 1971 schendingen van het staakt-het-vuren, terwijl de Oekraïense generale staf melding maakte van 479 artillerieaanvallen en meer dan 1700 drone-aanvallen door Russische troepen.

2 uur geleden
Trump zegt dat blokkade Straat van Hormuz maar even duurt

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat de marine de Straat van Hormuz sluit en er onder meer mijnen gaat ruimen. De hele operatie die Trump voor ogen heeft, duurt volgens hem niet lang. Volgens Trump zijn veel landen bereid te helpen. Zo zouden Groot-Brittannië en andere landen mogelijk mijnenvegers sturen.

3 uur geleden
Mogelijk honderden burgerdoden door aanval Nigeriaans leger

MAIDUGURI (ANP/RTR) - Nigeriaanse straaljagers hebben zaterdagnacht een dorpsmarkt bestookt tijdens de achtervolging van islamitische militanten in het noordoosten van het land waarbij mogelijk zeker 200 burgers zijn omgekomen. Dat verklaarden een lokaal raadslid en omwonenden zondag tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Trump: VS gaan Straat van Hormuz blokkeren en controleren

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump claimt op sociale media dat hij bevel heeft gegeven aan de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz te blokkeren en de scheepvaart bij de zeestraat te gaan controleren. Hij zegt ook schepen te gaan stoppen en onderzoeken waarvoor mogelijk tolgeld aan Iran is betaald.

4 uur geleden
Alle Amerikaanse delegatieleden vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Alle leden van de Amerikaanse delegatie die naar Pakistan was gegaan voor onderhandelingen met Iran, zijn weer vertrokken. Ook de prominente gezanten van president Donald Trump, Steve Witkoff en Jared Kushner, hebben in navolging van vicepresident JD Vance het land verlaten, melden Amerikaanse media.

5 uur geleden