Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden

Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden

PONCE (ANP) - De hoogste crisismanager van Puerto Rico is zondag ontslagen nadat in de zuidelijke stad Ponce een magazijn vol niet uitgedeelde hulpgoederen werd ontdekt. Dat meldt CNN.

Volgens gouverneur Wanda Vázquez waren de noodpakketten bedoeld voor hulp in de nasleep van orkaan Maria in september 2017. 2975 personen kwamen in Puerto Rico om het leven toen de storm over het eiland trok en voor miljarden schade aanrichtte.

Zaterdag verschenen video's op sociale media waarop te zien is hoe bewoners van Ponce inbreken in het magazijn. Er zijn honderden pallets met flessen water en andere voorraden te zien. Carlos Acevedo, de ontslagen crisismanager, ontkende zondag tegenover CNN dat de noodhulp niet is uitgedeeld. Volgens Acevedo gaat het om overgebleven voorraden waarvan de houdbaarheid verlopen is. "Er is geen tekort aan deze artikelen en ze worden uitgedeeld aan de mensen die ze nodig hebben", zei Acevedo in een verklaring.

Puerto Rico is momenteel herstellende van een aardbeving op 7 januari. Die had een kracht van 6,5 en verwoestte met name in het zuiden van het eiland duizenden huizen. Een 73-jarige man kwam om het leven.

Meer uit Buitenland

Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

7 minuten geleden
Economie Gaza verwoest, overlevingskansen bedreigd volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op de Gazastrook hebben volgens de VN-organisatie UNCTAD "alle pijlers onder de Palestijnse economie aanzienlijk ondermijnd". De overlevingskans voor Gaza wordt bedreigd, zegt de VN-Conferentie inzake Handel en Ontwikkeling (UNCTAD) in een rapport.

1 uur geleden
Oekraïne wil nog voor eind november naar VS voor deal met Trump

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse president Donald Trump moeten elkaar nog deze week ontmoeten, zegt de Oekraïense veiligheidsadviseur en onderhandelaar Roestem Oemjerov. Hij spreekt van de "laatste stappen" die moeten leiden tot een overeenkomst die een einde maakt aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
EU-Hof: Polen moet in Duitsland gesloten homohuwelijk erkennen

LUXEMBURG (ANP) - Polen moet het huwelijk van twee Poolse mannen die met elkaar trouwden in Duitsland erkennen. Dat oordeelde het Hof van Justitie van de Europese Unie (HvJ-EU) dinsdag. Een EU-lidstaat mag het huwelijk tussen twee burgers van hetzelfde geslacht niet weigeren als zij wettig getrouwd zijn in een ander EU-land, aldus het hof.

2 uur geleden
Kyiv: Russische aanvallen 'terroristisch antwoord' op vredesplan

KYIV (ANP/AFP) - Grote Russische aanvallen met raketten en drones zijn volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "het terroristische antwoord" van Rusland op de vredesvoorstellen die de Amerikaanse regering heeft gepresenteerd.

3 uur geleden
Macron waarschuwt voor zwakte tegenover dreiging Rusland

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft in een vraaggesprek beklemtoond dat er tegenover de dreiging van Rusland geen zwakte mag staan. Hij stelt ook naar aanleiding van het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump voor vrede in Oekraïne dat er "vrede moet komen, geen capitulatie". Alleen Oekraïne kan beslissen over het eigen grondgebied, aldus de Franse president.

4 uur geleden
Amerikaanse topfiguur spreekt Russen in Abu Dhabi over Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een topman van het Amerikaanse ministerie van Defensie, Dan Driscoll, spreekt in Abu Dhabi met een Russische delegatie over de voortgang van het vredesplan van president Donald Trump voor Oekraïne. Volgens anonieme bronnen in Washington sprak hij maandag met Russen en wordt dinsdag verder gepraat.

5 uur geleden