Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden
PONCE (ANP) - De hoogste crisismanager van Puerto Rico is zondag ontslagen nadat in de zuidelijke stad Ponce een magazijn vol niet uitgedeelde hulpgoederen werd ontdekt. Dat meldt CNN.
Volgens gouverneur Wanda Vázquez waren de noodpakketten bedoeld voor hulp in de nasleep van orkaan Maria in september 2017. 2975 personen kwamen in Puerto Rico om het leven toen de storm over het eiland trok en voor miljarden schade aanrichtte.
Zaterdag verschenen video's op sociale media waarop te zien is hoe bewoners van Ponce inbreken in het magazijn. Er zijn honderden pallets met flessen water en andere voorraden te zien. Carlos Acevedo, de ontslagen crisismanager, ontkende zondag tegenover CNN dat de noodhulp niet is uitgedeeld. Volgens Acevedo gaat het om overgebleven voorraden waarvan de houdbaarheid verlopen is. "Er is geen tekort aan deze artikelen en ze worden uitgedeeld aan de mensen die ze nodig hebben", zei Acevedo in een verklaring.
Puerto Rico is momenteel herstellende van een aardbeving op 7 januari. Die had een kracht van 6,5 en verwoestte met name in het zuiden van het eiland duizenden huizen. Een 73-jarige man kwam om het leven.
Meer uit Buitenland
SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.
1 uur geledenPENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
8 uur geleden