Puerto Rico ontslaat crisismanager na aantreffen hulpvoorraden
PONCE (ANP) - De hoogste crisismanager van Puerto Rico is zondag ontslagen nadat in de zuidelijke stad Ponce een magazijn vol niet uitgedeelde hulpgoederen werd ontdekt. Dat meldt CNN.
Volgens gouverneur Wanda Vázquez waren de noodpakketten bedoeld voor hulp in de nasleep van orkaan Maria in september 2017. 2975 personen kwamen in Puerto Rico om het leven toen de storm over het eiland trok en voor miljarden schade aanrichtte.
Zaterdag verschenen video's op sociale media waarop te zien is hoe bewoners van Ponce inbreken in het magazijn. Er zijn honderden pallets met flessen water en andere voorraden te zien. Carlos Acevedo, de ontslagen crisismanager, ontkende zondag tegenover CNN dat de noodhulp niet is uitgedeeld. Volgens Acevedo gaat het om overgebleven voorraden waarvan de houdbaarheid verlopen is. "Er is geen tekort aan deze artikelen en ze worden uitgedeeld aan de mensen die ze nodig hebben", zei Acevedo in een verklaring.
Puerto Rico is momenteel herstellende van een aardbeving op 7 januari. Die had een kracht van 6,5 en verwoestte met name in het zuiden van het eiland duizenden huizen. Een 73-jarige man kwam om het leven.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.
18 minuten geledenDHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
5 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
12 uur geleden