Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pubs openen de deuren weer in Engeland

Pubs openen de deuren weer in Engeland

CORONAVIRUSLONDEN (ANP) - Pubs, restaurants, hotels, bioscopen, musea en vele andere instellingen in Engeland mogen vanaf zaterdag weer opengaan. Tegelijkertijd zal de afstandsregel waar mogelijk worden teruggebracht van 2 meter naar 1 meter. Uitzondering op de regel is de stad Leicester, waar op 30 juni een nieuwe lockdown is begonnen vanwege de hoge besmettingsgraad van het nieuwe coronavirus.

De versoepelingen zijn de laatste fase van een geleide heropening van de Britse economie. Premier Boris Johnson spoorde de Engelsen vrijdag aan om verantwoordelijk te handelen en "niet de boel te verknallen".

In de pubs is veel veranderd. Zo mogen er maar een beperkt aantal gasten naar binnen, mogen klanten niet aan de bar staan en is livemuziek niet toegestaan. Gasten moeten waar mogelijk 2 meter uit elkaar blijven en waar dat niet mogelijk is, moeten de kroegbazen andere maatregelen nemen, zoals scheidingswanden tussen de tafels. Ook moeten de locaties de klanten registreren.

Vooral naar de opening van de pubs wordt met spanning gekeken. Velen vrezen voor geweld en ongeregeldheden als mensen een slok op hebben. De politie neemt dan ook extra maatregelen. "We zijn absoluut voorbereid en je zult veel politiemensen op straat zien", zei de Londense politiechef Cressida Dick tegen de BBC-radio.

De pubs in Noord-Ierland zijn vrijdag al opengegaan. In Schotland gaan vanaf 6 juli de terrassen weer open en vanaf 15 juli ook de pubs zelf. In Wales kunnen mensen weer vanaf 13 juli op het terras van een drankje genieten. Wanneer de pubs daar helemaal open mogen, is nog niet bekend. De pubs en restaurants in het Verenigd Koninkrijk waren sinds 20 maart gesloten.

Meer uit Buitenland

Rutte roept op: vergeld Russische aanval met meer Oekraïne-steun

NEW YORK (ANP) - Oekraïne-bondgenoten die aangevallen worden door Rusland, moeten terugslaan door de steun aan Oekraïne nog op te voeren, vindt NAVO-topman Mark Rutte. "Zorg dat voor elk incident - hybride of wat dan ook - Oekraïne niet minder, maar meer geld krijgt", zei Rutte na een toespraak in New York.

6 minuten geleden
Abbas haalt in VN-toespraak uit naar VS om visumweigering

NEW YORK (ANP) - De Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft donderdag in zijn bijdrage aan het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN hard uitgehaald naar de Amerikanen. In een videoboodschap die werd vertoond in New York, hekelt Abbas de keuze van gastland VS om de Palestijnse delegatie geen visum te verlenen.

12 minuten geleden
Duizenden Spanjaarden de straat op om frustratie huizenmarkt

MADRID (ANP) - Meer dan 10.000 mensen zijn in Madrid spontaan de straat opgegaan in protest tegen de alsmaar duurder wordende huizenmarkt. De demonstratie kwam op gang nadat Maricarmen Abascal woensdag uit haar appartement werd gezet. De 87-jarige vrouw had daar 71 jaar in gewoond. Dit meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Ethiopische krijgsmacht meldt doden honderden opstandelingen

MEKELLE (ANP/AFP) - De Ethiopische krijgsmacht zegt 272 strijders van het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF) te hebben gedood. Eerder op donderdag gaven de opstandelingen aan in een "regelrechte oorlog" te zijn verwikkeld met de Ethiopische regering. Er werden zware artillerieaanvallen gemeld.

1 uur geleden
EU zet Russische vrouw op sanctielijst om verspreiden nepnieuws

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben beperkende maatregelen opgelegd aan de Russische mediapersoonlijkheid Xenia Fedorova. Ze is volgens de EU betrokken bij aanhoudende hybride activiteiten van Rusland en manipulatie van informatie. Daarmee ondermijnt ze de democratie en stabiliteit in de EU, stellen de lidstaten.

1 uur geleden
Colosseum blijft dag langer dicht na dodelijk ongeluk

ROME (ANP/RTR) - Het Colosseum in Rome blijft ook vrijdag nog dicht voor bezoekers. De populairste toeristische attractie van Italië werd woensdag gesloten nadat een medewerker om het leven was gekomen tijdens werkzaamheden. Volgens het Italiaanse ministerie van Cultuur is er meer tijd nodig voor onderzoek en gesprekken met het personeel.

1 uur geleden
Politico-verslaggever toegang Witte Huis geweigerd na uitspraak

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Politico-verslaggever is de toegang tot het Witte Huis geweigerd en zijn perskaart is in beslag genomen. Dit gebeurde nadat de rechter had besloten dat de regering-Trump de toegang moet herstellen voor nieuwsorganisaties die vorige week geen toegang meer kregen tot het Witte Huis. Dit meldt nieuwsmedium Politico. Ook MS Now en CNN melden dat sommigen van hun journalisten donderdag desondanks geen toegang kregen tot het Witte Huis.

3 uur geleden