Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Publieksfavoriet Kokkinakis verrast tennisser Roeblev in Adelaide

Publieksfavoriet Kokkinakis verrast tennisser Roeblev in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - De Australische tennisser Thanasi Kokkinakis heeft op een ATP-toernooi in zijn geboortestad Adelaide opnieuw van zich doen spreken. De publieksfavoriet verraste op een voorbereidingstoernooi voor de Australian Open de als eerste geplaatste Rus Andrej Roeblev met 6-4 3-6 6-3.

De 26-jarige Kokkinakis is titelhouder op het toernooi in Adelaide, waar vorige week ook al een ATP-toernooi werd gehouden. Toen verloor de nummer 110 van de wereld in de tweede ronde van de Italiaan Jannik Sinner.

Roeblev is de nummer 6 van de wereld. Hij wacht dit seizoen nog op zijn eerste overwinning. Vorige week verloor hij in Adelaide van de Spanjaard Roberto Bautista Agut. De Rus reist nu door naar Melbourne voor de Australian Open, waar hij vorig jaar al in de derde ronde werd uitgeschakeld door de Kroaat Marin Cilic.

Ook op het ATP-toernooi van Auckland werd de nummer 1 van de plaatsingslijst uitgeschakeld. De Noor Casper Ruud, de nummer 3 van de wereld, verloor in een spannende driesetter met 3-6 6-3 7-6 (3) van de Serviër Laslo Djere, die 70e staat op de wereldranglijst.

De partij tussen Ruud en Djere werd op een indoorbaan afgewerkt. Het weer hindert het toernooi in Nieuw-Zeeland al dagen. Vorige week werd een deel van het vrouwentoernooi ook noodgedwongen op de binnenbanen afgewerkt.

De Australian Open begint maandag.

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

4 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

5 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

7 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

10 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

10 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

14 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

16 uur geleden